Pomysły na prezenty dla naszych psów

Pomysły na prezenty dla naszych psów 

Okres przedświąteczny naturalnie wiąże się z kupowaniem prezentów świątecznych. Dla jednych jest to wielka przyjemność, dla innych przykra konieczność, którą najchętniej by sobie darowali. W wielu sytuacjach trudno jest wykombinować, co spodobałoby się danej osobie i z czego by była najbardziej zadowolona. W sklepach można spotkać wiele osób, które biegają między regałami i starają się znaleźć jakieś inspiracje. W zakupowym szale nie można zapomnieć o psach! Wybór prezentów dla nich jest dużo łatwiejszy. Ucieszę się one z każdego podarku. Warto jednak wiedzieć, co najbardziej może się przydać i na co postawić.

Dlaczego robimy świąteczne prezenty dla psów?

Na początku warto zastanowić się, dlaczego w ogóle robimy prezenty dla psów. Wiele osób w ogóle tego nie rozumie i jest to dla nich kompletna głupota. Jednak niektórzy traktują pupila jak równoprawnego członka rodziny i dbają o niego tak samo jak o innych. Dlatego, wcale nie jest przesadą podarować pieskowi jakiś drobiazg. Dzięki temu psiak będzie wiedział, że także jest bardzo ważny!

Co może być prezentem dla psa?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo gadżetów, które nadają się na prezenty dla psów. Można zdecydować się na praktyczne rozwiązania jak np. nowa smycz, miska do jedzenia, mata do samochodu czy legowisko. Jednak lepszym pomysłem wydaje się rzecz, która bezpośrednio zadowoli psa i sprawi mu radość. Warto wybrać prezent, którym piesek będzie się mógł pobawić, porzucać nim, pogryźć.

Najczęściej wybieranym prezentem jest legowisko. Powinno się go dobierać do rozmiarów psa. Dobrze, żeby było wykonane z mocnych tkanin, które wytrzymają drapanie i będą wodoodporne. Legowisko powinno być miłe w dotyku, ale nie musi być zbyt miękkie. Kolejnym rozwiązaniem są smakołyki. Przed zakupem powinno się sprawdzić skład produktu, aby mieć pewność, że to do podajemy psu jest zdrowe i pełnowartościowe. Dobrym rozwiązaniem jest wybór smakołyków, które przy okazji wspomagają higienę jamy ustnej. Psiaki z pewnością ucieszą się także z gryzaków. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się gryzaki sznurowe. Są one bardzo bezpieczne dla zwierząt.

Nie ma ryzyka, że rozpadną się na drobne elementy. W sklepach można znaleźć wiele wariatów takich zabawek. Wielu właścicieli psów decyduje się na zakup frisbee. Jest to ciekawa zabawka, która udowadnia, że psy mogą osiągnąć zawrotną prędkość. Zwykle jest ono wykonane z silikonu lub kauczuku, dlatego jest wytrzymałe i bezpieczne dla zwierząt. Na koniec warto wspomnieć o bardzo praktycznym i przydatnym elemencie, który jest często pomijany – czyli o macie do ustawienia pod miskę. Zwykle jest ona wykonana z silikonu lub kauczuku. Zwykle ozdobiona jest jakimś psim wzorem, który sprawia, że jest ona atrakcyjna wizualnie. Bardzo łatwo można z niej usunąć resztki karmy, a miski w trakcie jedzenie się nie przemieszczają. Taka mata to bardzo higieniczne rozwiązanie, o którym powinni pamiętać wszyscy właściciele psów.

Spodobają Ci się również te posty

Szczeniak, czy podrostek?

Szczeniak, czy podrostek?

Dla wielu osób pies niewielkich rozmiarów w wieku 8 - 10 miesięcy to ciągle „szczeniak”. W rzeczywistości jednak jest to już prawie dorosły pies. Kiedy więc możemy powiedzieć, że nasz piesek przestał być szczeniakiem i wkroczył w kolejną fazę - okres młodzieńczy?...

Wpływ żywienia na psychikę psa

Wpływ żywienia na psychikę psa

Autorka: Izabela Sekuła. Ogromna ilość psów wykazuje zaburzenia psychiczne oraz zachowania trudne do zaakceptowania. Nadmierna szczekliwość, ucieczki, destrukcja otoczenia, lęk separacyjny, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, brak tolerancji innych zwierząt, dzieci,...

Jak nauczyć psa samodzielności

Jak nauczyć psa samodzielności

Dzień, w którym mama przyprowadza swoje dziecko do przedszkola i musi ono zostać bez niej z obcymi ludźmi, dziećmi, których nie zna i w otoczeniu, które jest inne, niż to, w którym czuło się bezpiecznie, jest często prawdziwym koszmarem i dla dziecka i dla jego...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *