Pielęgnacja długiej sierści psa

Pielęgnacja długiej sierści psa

Pies jest obecnie pupilem bardzo dużej liczby osób. Co więcej niektórzy traktują go jak członka swojej rodziny i chcą, żeby miał wszystko co jest najlepsze. To też z tego względu bardzo ważne jest to, aby odpowiednio o niego dbać. W szczególności dotyczy to psów, które mają długie włosy, ponieważ to właśnie one w największym stopniu narażone są na różnego rodzaju brud. Wiadomo bowiem, iż takie psy jeśli są odpowiednio pielęgnowane i na bieżąco mają przeprowadzane wszystkie zabiegi upiększające to najbardziej potrafią wprawiać w zachwyt wiele osób.

 

Jak dbać o długą sierść u psów?

Przede wszystkim, aby sierść pięknie się prezentowała konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Wśród nich obowiązkowo musi znaleźć się szampon, odżywka, a także spray ułatwiający rozczesywanie. Jednakże obecnie na rynku mamy do czynienia z coraz to większym asortymentem, dlatego wybór nie jest wcale prosty. Warto jednak postawić na takie kosmetyki, które mają prosty skład i bazują na naturalnych produktach, ponieważ są one najzdrowsze oraz nie podrażniają skóry. Również nie ma co wybierać kosmetyków mocno perfumowanych, gdyż nos psa jest bardzo delikatny i nie przepada za takimi zapachami. Poza tym także ważną rolę odgrywa odpowiednia szczotka i grzebień, za pomocą jakiego bez większych problemów uda się rozczesać sierść. Obecnie bowiem na rynku znajdują się takie szczotki, jakie są do konkretnej rasy psa. Z tego względu rozczesanie nawet sfilcowanych pasm włosów jest proste i bezbolesne dla zwierzaka. Dlatego nie ma co oszczędzać na tym sprzęcie i lepiej jest kupić taki, który będzie najodpowiedniejszy, gdyż wtedy nie będzie się męczył ani pies, ani jego właściciel.

 

Jak zachęcić psa do tego, żeby uwielbiał się kąpać oraz czesać?

Niestety nie każdy pies lubi się kąpać, a także czesać. Z tego względu bardzo ważne jest to, aby nie zmuszać go do tego na siłę, ponieważ do niczego dobrego to nie doprowadzi, a nawet z kąpieli na kąpiel może być gorzej. Zdecydowanie lepiej jest podejść pupila sposobem. W tym celu najpierw lepiej jest się z nim pobawić, wygłaskać, aby poczuł się jak najbardziej rozleniwiony oraz w centrum uwagi. Następnie warto jest go delikatnie muskać grzebieniem, a dopiero po upływie dłuższej chwili zacząć go czesać. Jeżeli te wszystkie czynności mamy już za sobą to wówczas możemy przystąpić do kąpieli. W tym momencie pupil powinien już być tak rozmarzony i wniebowzięte, że nie powinien uciekać ani się jej bać.

Tak więc psy posiadające długie włosy jeżeli są odpowiednio zadbane, to najlepiej się prezentują. Jednakże nie jest to wcale takie proste, żeby taki pies się ładnie prezentował. Dlatego jeśli tylko ktoś chce sobie sprawić takiego pupila to powinien dokładnie zorientować się ile czasu będzie musiał mu tygodniowo poświęcić, aby pięknie wyglądał, ponieważ w przeciwnym razie może nie wprawiać w zachwyt. Dodatkowo można się również pokusić o to, aby jakoś fajnie uczesać pieska. Dzięki temu będzie jeszcze piękniejszy, a także podobał się większej liczbie osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *