O czym należy pamiętać odwiedzając znajomych razem z psem?

O czym należy pamiętać odwiedzając znajomych razem z psem?

Pies jest członkiem rodziny, jednakże niecodziennym – czy wypada zatem zabierać ze sobą psa do kogoś w odwiedziny? W tym artykule radzimy, jak w mądry sposób pogodzić życie towarzyskie z posiadaniem psa. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Pies u gości – czy to wypada?

Zabieranie psa do kogoś w odwiedziny nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zasada savoir-vivre mówi, iż nie należy przychodzić z psem do gości. Jeśli jednak bardzo nam na tym zależy albo nie możemy zostawić psa samego z różnych względów, to istnieją pewne rozwiązania. Najlepszą opcją jest wcześniejsze uprzedzenie, że na planowaną wizytę przyjdzie się razem z psem. Można też dobrać sobie znajomych tak, aby każdy z nich uwielbiał psy. Nierzadko też zwierzę może być powodem konfliktów, zwłaszcza wśród rodziny.

Przed zabraniem psa w gościnę powinniśmy także zastanowić się, czy jest on odpowiednio wychowany i się do tego nadaje. Czy odwiedzane osoby będą szanować naszego psa oraz przestrzegać zasad jakich został nauczony? Warto też dowiedzieć się, czy obecność małych dzieci nie przeszkadza psu i nie będzie on czuł się przez nie przytłoczony. Te wszystkie kwestie powinno się przemyśleć przed podjęciem decyzji.

Czy każdy pies będzie czuł się dobrze w gościach?

Psy w trakcie wizyty u innych ludzi mogą czuć się nieswojo oraz odczuwać stres czy też lęk. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy czworonóg lubi podróże, hałas i głaskanie przez innych ludzi. W gościach dobrze będą się czuły psy uwielbiające towarzystwo ludzi, pewne siebie oraz odważne i lubiące zabawę. Warto pamiętać o tym, że pies, z którym odwiedzamy znajomych, powinien być dobrze wychowany. Nie powinien on ciągle szczekać, biegać po domu, skakać na innych ludzi, prosić o jedzenie czy bez pozwolenia wchodzić na meble. Czworonóg powinien też zachowywać czystość oraz potrafić odpoczywać w innej posiadłości na swoim kocu albo legowisku. Co więcej, pies nie powinien wykazywać agresji. Przed wizytą warto również dowiedzieć się, czy w odwiedzanym miejscu są już jakieś zwierzęta i pomyśleć, czy się ze sobą dogadają. Jeżeli Twój pies ma inne cechy niż te opisane powyżej i są one całkowicie przeciwne, to lepiej nie zabierać psa w gości.

Co w sytuacji, kiedy nie możemy zabrać ze sobą psa w gości?

Jeżeli decydujemy się na odwiedziny kogoś z tego samego miasta i nie będzie nas tylko kilka godzin, to zostawienie psa samego na taki okres nie powinno być problemem. Jednakże kłopoty zaczynają się wtedy, kiedy wizyta w gościach ma trwać na przykład cały weekend. Wtedy najlepiej oddać psa do psiego hotelu albo załatwić mu opiekę petsittera w domu, gdyż nie każdy pies dobrze się czuje w obcym miejscu, często wśród innych psów. Jeżeli zaś znamy osobę, która mogłaby się zaopiekować czworonogiem na czas naszej nieobecności, to bardzo dobrze – dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy i zostawimy psa pod opieką zaufanej osoby. Warto też jeszcze raz spytać się osób, które zamierzamy odwiedzić, czy na pewno odmawiają wizyty z psem. Być może jednak zmienią oni zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *