O czym należy pamiętać odwiedzając znajomych razem z psem?

O czym należy pamiętać odwiedzając znajomych razem z psem?

Pies jest członkiem rodziny, jednakże niecodziennym – czy wypada zatem zabierać ze sobą psa do kogoś w odwiedziny? W tym artykule radzimy, jak w mądry sposób pogodzić życie towarzyskie z posiadaniem psa. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Pies u gości – czy to wypada?

Zabieranie psa do kogoś w odwiedziny nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zasada savoir-vivre mówi, iż nie należy przychodzić z psem do gości. Jeśli jednak bardzo nam na tym zależy albo nie możemy zostawić psa samego z różnych względów, to istnieją pewne rozwiązania. Najlepszą opcją jest wcześniejsze uprzedzenie, że na planowaną wizytę przyjdzie się razem z psem. Można też dobrać sobie znajomych tak, aby każdy z nich uwielbiał psy. Nierzadko też zwierzę może być powodem konfliktów, zwłaszcza wśród rodziny.

Przed zabraniem psa w gościnę powinniśmy także zastanowić się, czy jest on odpowiednio wychowany i się do tego nadaje. Czy odwiedzane osoby będą szanować naszego psa oraz przestrzegać zasad jakich został nauczony? Warto też dowiedzieć się, czy obecność małych dzieci nie przeszkadza psu i nie będzie on czuł się przez nie przytłoczony. Te wszystkie kwestie powinno się przemyśleć przed podjęciem decyzji.

Czy każdy pies będzie czuł się dobrze w gościach?

Psy w trakcie wizyty u innych ludzi mogą czuć się nieswojo oraz odczuwać stres czy też lęk. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy czworonóg lubi podróże, hałas i głaskanie przez innych ludzi. W gościach dobrze będą się czuły psy uwielbiające towarzystwo ludzi, pewne siebie oraz odważne i lubiące zabawę. Warto pamiętać o tym, że pies, z którym odwiedzamy znajomych, powinien być dobrze wychowany. Nie powinien on ciągle szczekać, biegać po domu, skakać na innych ludzi, prosić o jedzenie czy bez pozwolenia wchodzić na meble. Czworonóg powinien też zachowywać czystość oraz potrafić odpoczywać w innej posiadłości na swoim kocu albo legowisku. Co więcej, pies nie powinien wykazywać agresji. Przed wizytą warto również dowiedzieć się, czy w odwiedzanym miejscu są już jakieś zwierzęta i pomyśleć, czy się ze sobą dogadają. Jeżeli Twój pies ma inne cechy niż te opisane powyżej i są one całkowicie przeciwne, to lepiej nie zabierać psa w gości.

Co w sytuacji, kiedy nie możemy zabrać ze sobą psa w gości?

Jeżeli decydujemy się na odwiedziny kogoś z tego samego miasta i nie będzie nas tylko kilka godzin, to zostawienie psa samego na taki okres nie powinno być problemem. Jednakże kłopoty zaczynają się wtedy, kiedy wizyta w gościach ma trwać na przykład cały weekend. Wtedy najlepiej oddać psa do psiego hotelu albo załatwić mu opiekę petsittera w domu, gdyż nie każdy pies dobrze się czuje w obcym miejscu, często wśród innych psów. Jeżeli zaś znamy osobę, która mogłaby się zaopiekować czworonogiem na czas naszej nieobecności, to bardzo dobrze – dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy i zostawimy psa pod opieką zaufanej osoby. Warto też jeszcze raz spytać się osób, które zamierzamy odwiedzić, czy na pewno odmawiają wizyty z psem. Być może jednak zmienią oni zdanie.

Spodobają Ci się również te posty

Szczeniak, czy podrostek?

Szczeniak, czy podrostek?

Dla wielu osób pies niewielkich rozmiarów w wieku 8 - 10 miesięcy to ciągle „szczeniak”. W rzeczywistości jednak jest to już prawie dorosły pies. Kiedy więc możemy powiedzieć, że nasz piesek przestał być szczeniakiem i wkroczył w kolejną fazę - okres młodzieńczy?...

Wpływ żywienia na psychikę psa

Wpływ żywienia na psychikę psa

Autorka: Izabela Sekuła. Ogromna ilość psów wykazuje zaburzenia psychiczne oraz zachowania trudne do zaakceptowania. Nadmierna szczekliwość, ucieczki, destrukcja otoczenia, lęk separacyjny, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, brak tolerancji innych zwierząt, dzieci,...

Jak nauczyć psa samodzielności

Jak nauczyć psa samodzielności

Dzień, w którym mama przyprowadza swoje dziecko do przedszkola i musi ono zostać bez niej z obcymi ludźmi, dziećmi, których nie zna i w otoczeniu, które jest inne, niż to, w którym czuło się bezpiecznie, jest często prawdziwym koszmarem i dla dziecka i dla jego...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *