Jajo w diecie psa, fakty i mity

Jajo w diecie psa, fakty i mity

Czy pies może jeść jajka? Wiele właścicieli czworonogów zadaje sobie to pytanie. Tymczasem ptasie jaja od zawsze były naturalnym składnikiem diety tego zwierzęcia. Jajko można podawać ugotowane na twardo czy miękko. Podanie psu surowego jajka również mu nie zaszkodzi, niektóre psy bardzo lubią jeść jajka właśnie w tej postaci.

 

Dlaczego warto włączyć jajka do psiej diety?

Karmienie psa jajkami kilka razy w tygodniu nie wpłynie negatywnie na ich zdrowie. Przeciwnie, może znacząco je poprawić. Jedynym przypadkiem, w którym nie należy podawać psu jajek, jest sytuacja, kiedy nasz pies cierpi na niestrawność. Jajka są symbolem zdrowia i życia. To jednej z najbardziej wartościowych produktów spożywczych, dzięki dużej zawartości składników odżywczych. Zawierają niezbędne aminokwasy, witaminy A, B, E oraz D3. Lista cennych składników, jakie można znaleźć w jajku jest bardzo długa. Wszystkie te składniki korzystnie wpływają na nasze zdrowie, ale i na zdrowie psa.

Jakie witaminy można znaleźć w jajku?

Jajko jest źródłem wielu witamin. Szczególnie ważna jest witamina A, która wpływa na proces widzenia psa. Niedobór witaminy A może powodować problemy ze wzrokiem naszego pupila, warto więc dbać o to, by dostarczać psu tę witaminę wraz z pokarmem. Włączenie jajka do diety psa nie jest kosztowne a może przeciwdziałać takim problemom zdrowotnym. Jajko zawiera również witaminę E oraz witaminą B7 zwaną biotyną. Niedobór biotyny w organizmie zwierzęcia może powodować hamowanie wzrostu, zapalenie skóry czy wypadanie sierści. Podawanie jajka psu jest łatwym sposobem na uniknięcie problemów, które powodują niedobory składników odżywczych.

 

Jak i kiedy podawać psu jajka?

  • Żółtko z jajka może znaleźć się w pierwszym pokarmie szczeniąt, kiedy te jeszcze są przy matce, ale już zaczynają spożywać pokarmy stałe.
  • Psy, które rosną i mają zwiększone zapotrzebowanie na białko w diecie mogą dostawać przynajmniej jedno jajo kurze w tygodniu.
  • Dorosłe psy mogą spożywać jajka kilka razy w tygodniu. Szczególnie cenne są dla psa złotka jajek. Warto je podawać na przykład co drugi dzień.

Na miękko i twardo, surowe – psy mogą jeść jajka w każdej postaci. W żaden sposób im to nie zaszkodzi ani nie spowoduje to żadnych uszczerbków na zdrowiu. Może być zupełnie odwrotnie i dzięki podawaniu psu jajek unikniemy wielu problemów, jakie powodują niedobory żywnościowe u czworonoga. Włączenie jajek do diety psa urozmaici jego dietę. Jajka są wartościowym produktem spożywczym, który powinien znaleźć się w diecie naszego psa. Jaja kurze mogą wspomagać leczenie naszego pupila w przypadku nowotworu, infekcji czy zaburzeń funkcjonowania narządów. Karmienie psa kilkoma jajkami w tygodniu jest wskazane i pozytywnie wpłynie na wygląd i zdrowie naszego pupila. Jajko kurze to naturalny suplement dla psa, który zawiera wszystkie niezbędne i cenne aminokwasy.

Każdy właściciel czworonoga chce, by ten żył jak najdłużej. Można łatwo zadbać o zdrowie i kondycję naszego psa włączając do jego diety jajka. To prosty i tani sposób, by nasz pies cieszył się perfekcyjnym zdrowiem przez jak najdłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *