Kiedy mogę zapisać się na kurs?
Możesz zapisać się na kurs w dowolnym momencie. Zapis na kurs nie wymaga natychmiastowego uczestnictwa w zjazdach praktycznych. Po opłaceniu dostępu do materiałów online, możesz rozpocząć naukę niemal natychmiast. Udział w zjazdach praktycznych wymaga wykupienia pełnego kursu.
Kiedy odbywają się zjazdy praktyczne?
Terminy zjazdów praktycznych są publikowane z wyprzedzeniem na zamkniętej grupie wsparcia, dostępnej dla uczestników kursu. Zjazdy odbywają się kilka razy w roku, dając Ci możliwość elastycznego wyboru dogodnego terminu.
Czy na oba zjazdy muszę przyjechać z psem?
Tak, na oba zjazdy przyjeżdżasz z psem, z którym będziesz zdawać egzamin. Nie musi to być Twój własny pies – możesz przygotować psa od kogoś z rodziny lub znajomych, o ile spełnia wymagania egzaminacyjne.
Jak mam przygotować psa do egzaminu?
W ramach kursu otrzymujesz dostęp do 10 lekcji „Pies Twój Przyjaciel,” które pomogą Ci przygotować psa do egzaminu. Na pierwszym zjeździe treningowym uzyskasz dodatkowe wskazówki, jak dopracować te elementy, które sprawiają Ci trudności.
Co się stanie, jeśli mój pies zachoruje lub nie mam psa?
W przypadku, gdy Twój pies zachoruje lub nie masz własnego psa, możesz przygotować psa od znajomych lub rodziny. Kluczowe jest, aby pies był odpowiednio przygotowany do egzaminu.
Jak długo mam na zaliczenie egzaminów?
Masz 1 rok od momentu zapisania się na kurs, aby zaliczyć wszystkie egzaminy i ukończyć kurs. Możesz pracować we własnym tempie. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest przedłużenie terminu na Twoją prośbę.
Czy powtórki egzaminów są płatne?
Tak, powtórka egzaminu praktycznego kosztuje 100 zł plus koszty zakwaterowania na kolejnych zjazdach. W przypadku testu teoretycznego masz dwa podejścia, a każde kolejne kosztuje 100 zł.
Dla kogo przeznaczony jest Kurs Trenerski?
Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chce zdobyć zawodowe kwalifikacje jako treser psów. To idealne szkolenie zarówno dla właścicieli psów, jak i osób, które marzą o karierze w pracy z czworonogami. Kurs kończy się uzyskaniem zaświadczenia zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, potwierdzającego Twoje kwalifikacje.
Jakie są wymagania, aby wziąć udział w kursie?
Musisz być osobą pełnoletnią, posiadać minimum średnie wykształcenie i być w dobrym stanie zdrowia, który pozwala na pracę z psem na zewnątrz, niezależnie od warunków pogodowych.
Co zawiera cena kursu?
Cena kursu obejmuje: dostęp do materiałów online, udział w zjazdach praktycznych, opiekę instruktorów, analizę postępów, konsultacje oraz dostęp do zamkniętej społeczności dla studentów.
Czego NIE zawiera cena kursu?
Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia w ośrodku, gdzie odbywają się zjazdy praktyczne. Masz możliwość samodzielnego zarezerwowania pokoju i posiłków, kontaktując się bezpośrednio z ośrodkiem, lub możesz zorganizować swój pobyt indywidualnie. Zachęcamy jednak do skorzystania z oferty ośrodka, ponieważ wspólne zamieszkanie na miejscu stwarza idealne warunki do pełnego zaangażowania w kurs – zajęcia teoretyczne i praktyczne trwają od rana do wieczora, a wspólna przestrzeń sprzyja wymianie doświadczeń i nawiązywaniu cennych relacji z innymi uczestnikami.
Jak mogę się przygotować do kursu?
Otrzymasz dostęp do materiałów dydaktycznych oraz zalecanej literatury, która pomoże Ci w pełnym przygotowaniu do kursu. Na liście lektur znajdziesz m.in. książki Jacka Gałuszki, Temple Grandin, Karen Pryor i innych autorów specjalizujących się w szkoleniu psów.
Jak wygląda egzamin teoretyczny?
Egzamin teoretyczny składa się z testu online oraz pracy pisemnej, którą przesyłasz między zjazdami. Aby zaliczyc test online musisz zdobyć przynajmniej 75% poprawnych odpowiedzi.
Musisz również odbyć 10 godzin praktyk w schronisku lub w domu tymczasowym, aby uzyskać pełne zaliczenie kursu.
Jak wygląda egzamin praktyczny?
Część praktyczna to egzamin PTP, w którym oceniane są Twoje umiejętności pracy z psem na podstawie precyzyjnej skali punktowej od 0 do 110 punktów. Egzamin obejmuje następujące ćwiczenia:
- Kontakt socjalny
- Chodzenie na luźnej smyczy
- Chodzenie przy nodze bez smyczy
- Przywołanie
- Zostawianie
Każde ćwiczenie jest oceniane pod kątem precyzji jego wykonania i ma wartość od 10 do 30 punktów. Dodatkowe 1-10 punktów można uzyskać za wyjątkowo doskonałe wykonanie ćwiczenia przez trenera i psa.
Na podstawie uzyskanej punktacji obliczana jest średnia ocena, która decyduje o zaliczeniu egzaminu. Aby zdać, musisz zdobyć przynajmniej 50% punktów z każdego ćwiczenia.
Po zakończeniu egzaminu każdy uczestnik odbywa prywatną rozmowę z instruktorem, aby omówić swoje wyniki, postępy oraz ewentualne możliwości dalszego rozwoju, w tym dołączenia do drużyny Wesołej Łapki. Osoby, które zaliczą egzamin PTP, otrzymują dyplom potwierdzający ukończenie kursu trenerskiego wraz z oceną z egzaminu praktycznego.
Musisz również odbyć 10 godzin praktyk w schronisku lub w domu tymczasowym, aby uzyskać pełne zaliczenie kursu.
Kiedy odbywają się zjazdy praktyczne?
Terminy zjazdów praktycznych są publikowane z wyprzedzeniem na zamkniętej grupie, dostępnej dla uczestników kursu. Zjazdy odbywają się kilka razy w roku, dając Ci możliwość elastycznego wyboru dogodnego terminu.