Zawieszka czy chip dla psa?

Identyfikatory dla psów zawieszka czy chip dla psa?

Identyfikatory dla psów są bardzo ważnym elementem właściwego opiekowania się czworonogiem. Są one używane do oznaczenia właściciela psa i pozwalają na jego odnalezienie w przypadku gdy zaginie.

Rodzaje identyfikatorów dla psów

Zawieszka czy chip dla psa

Zawieszki

Jednym z rodzajów identyfikatorów dla psów są plakietki (zawieszki) z imieniem psa i numerem telefonu właściciela. Są one bardzo łatwe do założenia na obroży psa i są dość tanie. Niestety, plakietki te są dość łatwe do zgubienia i mogą być łatwo usunięte przez osobę, która chciałaby ukraść psa.

Chip

Innym rodzajem identyfikatora jest chip. Jest to mały, elektroniczny implant, który jest wszczepiany pod skórę psa. Chip zawiera unikalny numer, który może być odczytany przez specjalny czytnik. Dzięki temu, gdy pies zostanie odnaleziony, można szybko zidentyfikować jego właściciela.

Niektóre schroniska dla zwierząt wymagają, aby psy były oznaczone chippem przed adopcją. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zwiększa szanse na odnalezienie właściciela w przypadku gdy pies zostanie zagubiony.

Po co psu identyfikator?

Identyfikatory dla psów są ważnym elementem odpowiedzialności za zwierzę. Niezależnie od tego, czy wybierzemy plakietkę, zawieszkę, adresówkę czy chip, ważne jest, aby pamiętać o aktualizowaniu danych właściciela, gdy zmienimy numer telefonu lub adres. Dzięki temu, jeśli nasz pies zostanie zagubiony, będziemy mieć większe szanse na jego odnalezienie.

A jaki Ty masz sposób na oznaczenie swojego pupila? Podziel się tym w komentarzu.

Może zastanawiasz się nad pracą z psami? Chcesz zostać profesjonalnym behawiorystą? Zapisz się na kurs!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *