Kurs trenerski

Przeczytaj tę stronę do końca, aby dowiedzieć się jak stać się Profesjonalnym Trenerem Psów.

Trzy główne korzyści z uczestniczenia w kursie

Sprawdzona Wiedza

W naszych kursach zawodowych kładziemy duży nacisk na rzetelną wiedzę, którą zdobywasz przerabiając materiały kursów video, ucząc się samodzielnie w domu.

Praktyka

Równie ważna jest praktyka, ponieważ tylko w ten sposób możesz zdobyć doświadczenie i nauczyć się JAK prowadzić ćwiczenia z psami.

Stałe Wsparcie

Może obawiasz się, że nie dasz rady pracować z trudnymi przypadkami? Doskonale znamy te obawy, dlatego nie zostawiamy Cię bez opieki. Nad Twoją praktyką czuwa Twój osobisty opiekun, który Ci pomaga.

Oto, co otrzymujesz:

Dawka wiedzy

Dostęp do platformy e-learningowej z nagranymi wykładami w formie video (26 lekcji), a także testy sprawdzające stopień przyswojenia wiedzy.

Dostęp do sekretnych nagrań

Dostęp przez rok do platformy subskrypcyjnej zawierającej nagrania wszystkich webinarów prowadzonych przez Jacka Gałuszkę oraz dodatkowych filmów i kursów prowadzonych przez innych ekspertów, a także materiały dodatkowe do pobrania.

2 spotkania na żywo

Dwa zjazdy praktyczne:
zjazd treningowy 3 dni i egzaminacyjny 3 dni, a także zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie zjazdów (wliczone w cenę kursu).

Grupa wsparcia

Zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie możesz zadawać pytania i dyskutować na bieżąco.

Certyfikat

Dyplom ukończenia kursu trenerskiego w szkole „Wesoła Łapka”.

Kwalifikacje zawodowe

Dyplom zawodowy „Treser psów” zgodny z Rozporządzeniem MEN dający Ci kwalifikacje zawodowe jako treser psów.

Przebieg kursu

Część Teoretyczna

Teorię podzieliliśmy na 3 części. Po każdej części kursu możesz zaliczyć test podsumowujący, który pozwoli Tobie ocenić w jakim stopniu wiedza została przez Ciebie opanowana. Gdy uznasz, że materiał teoretyczny został przez Ciebie przyswojony – przystąp do testu. Do testu możesz podejść 2 razy. Po zaliczeniu testu z wynikiem 75% możesz przystąpić do części praktycznej, w tym do udziału w zjazdach praktycznych. 

Część Praktyczna

W ramach kursu odbędą się dwa zjazdy praktyczne. Na pierwszy zjazd przyjedź z psem, z którym chcesz zdawać egzamin praktyczny. Postaraj się przygotować psa. Jeśli nie wszystko jeszcze wychodzi – to dobrze, ponieważ pierwszy zjazd ma na celu:

a) zobaczyć stopień przygotowania psa i przeprowadzić niezbędne ćwiczenia
b) poznać się osobiście
c) omówić tematy związane z egzaminami i testami.

W czasie pierwszego zjazdu odbędzie się również egzamin próbny i jeśli pies nie jest wystarczająco przygotowany – otrzymasz wskazówki co poprawić do egzaminu. Na drugim zjeździe masz 3 podejścia do egzaminu praktycznego.

W ramach zajęć praktycznych odbywasz też 10 godzin zajęć w dowolnym Schronisku dla Zwierząt. Jeśli prowadzisz dom tymczasowy dla psów i działasz jako wolontariusz zajmujący się psami w potrzebie od przynajmniej 3 miesięcy – tę część praktyk masz zaliczoną.

Zaliczenie Kursu

Po zaliczeniu testu online, egzaminów praktycznych, praktyk w schronisku oraz pracy pisemnej uzyskasz potwierdzenie kwalifikacji zawodowych tresera psów zaświadczeniu zgodnym z rozporządzeniem MEN oraz dyplom absolwenta kursu trenerskiego.

Oto, co otrzymujesz w kursie:

  • Dostęp do materiałów online „Kursu Trenerskiego”
  • Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia
  • Dostęp do egzaminów z „Kursu Trenerskiego”
  • Udział w 2 trzydniowych zjazdach praktycznych „Kursu Trenerskiego” z zakwaterowaniem i wyżywieniem
  • Dyplom „Asystent Szkoły Wesoła Łapka”
  • Dyplom zawodowy „Treser psów” zgodny z Rozporządzeniem MEN

Kurs Trenerski

5200zł

Płatności za kurs możesz uiścić w całości lub rozłożyć na raty. Jeżeli chcesz zapłacić ratalnie, skontaktuj się z nami na biuro@wesolalapka.pl.

O autorze

Jacek Gałuszka – Instruktor szkolenia psów, behawiorysta, z 18-stoletnim doświadczeniem, założyciel Szkoły Przyjaciół Psów „Wesola Łapka”.

Członek I.A.C.P (Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Kynologicznych) w stopniu „Professional Member”. Wykładowca i autor kursów specjalistycznych i seminariów dla właścicieli psów i profesjonalistów. Twórca metody Click&Voice. Autor artykułów i wspólpracownik miesięczników „Mój Pies”, „Przyjaciel Pies”, „Mój Pies i Kot”. Członek wspierający GOPR (Grupa Wałbrzysko – Kłodzka) w sekcji psów ratowniczych.

Kompetencje trenera, aspiranta a następnie instruktora w zakresie szkolenia psów i prowadzenia grup szkoleniowych zdobył w Fundacji Alteri – jednej z pierwszych w Polsce organizacji przygotowujących psy asystujące osobom niepełnosprawnych ruchowo.

Autor poczytnych książek o szkoleniu i układaniu psów: „Aria do mnie”, ”Aria, równaj”, oraz „Aria, nie!” (wydawnictwa Galaktyka).

Pomysłodawca programu „Lira” – pierwszego w Polsce programu szkolenia psów przebywających w schroniskach, którego celem jest przygotowanie psiaków do udanej adopcji. (2007r.)

W 2008 nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt za Program LIRA.

Często zadawane pytania

Kiedy mogę zapisać się na kurs?

W każdej chwili. Zapis na kurs nie jest równoznaczny z zapisem na zjazdy praktyczne. Zapisując się i opłacając dostęp do materiałów możesz rozpocząć swoją naukę prawie natychmiast. Warunkiem udziału w zjazdach praktycznych jest wykupienie całości kursu.

Kiedy muszę przyjechać na zjazdy praktyczne?

Zawsze z wyprzedzeniem publikujemy terminy zjazdów. Jeśli uważasz, że Twój pies jest gotów zdać egzamin, a Ty już masz teorię w jednym paluszku i zaliczony test – możesz zarejestrować się na zjazd i przyjechać.

Czy na oba zjazdy przyjeżdżam z psem?

Tak.

Jak mam przygotować psa do egzaminu?

W ramach dostępu do materiałów szkoleniowych otrzymujesz również nagrania 10 lekcji kursu Pies Twój Przyjaciel. Ponieważ egzaminy odbywają się na drugim zjeździe, na pierwszym możesz dopracować to, z czym masz trudności.

Czy to musi być mój pies? A co jeśli mój pies zachorował lub nie mam psa?

Możesz przygotować psa od kogoś z rodziny czy znajomych i zaliczyć egzamin.

Jaki jest okres czasowy kiedy muszę zaliczyć egzaminy?

Na wszystko masz 6 m-cy od zapisania się na kurs. Pracuj w tempie, które Ci odpowiada. Maksymalny okres (uwzględniając sprawy losowe i organizacyjne z naszej strony) – 1 rok.

Czy powtórki z egzaminów są płatne?

Tak. Powtórka praktycznego egzaminu kosztuje 100 zł plus koszty zakwaterowania w trakcie kolejnych podejść. Jeśli chodzi o test teoretyczny – masz 2 podejścia. Jeśli się nie uda – zdajesz egzamin ustny na drugim zjeździe. Koszt – 100 zł.

Dla kogo przeznaczony jest kurs trenerski?

Dla CIEBIE! Jeśli chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności zawodowe “treser psów”. To wyjątkowy kurs dla właścicieli i miłośników psów, którzy chcą poznać metody nowoczesnego i skutecznego treningu psów, popracować z własnym psem pod okiem instruktorów i nabyć praktycznych umiejętności pracy z różnymi psami. Kurs trenerski stanowi pierwszy stopień w karierze trenerskiej i umożliwia zdobycie zawodu “Treser psów” potwierdzonego zaświadczeniem wedle wzoru zgodnego z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.)

Jakie kryteria muszę spełniać jako kandydat na kurs trenerski?

Osoba uczestnicząca w kursie musi być pełnoletnia. Wymagane jest wykształcenie minimum średnie. Dobry stan zdrowia. Osoba biorąca udział w kursie musi być w kondycji fizycznej umożliwiającej pracę z psem na zewnątrz, również przy niesprzyjającej pogodzie.

Co jest w cenie kursu?

Zakwaterowanie, nocleg, wyżywienie, dostęp do materiałów dydaktycznych online, udział w zajęciach praktycznych, opieka instruktorów i trenerów, nagrania video z egzaminów i treningów (dostępne na życzenie – nowość!), analiza popełnianych błędów, konsultacje.

Czy mam coś przeczytać i jakoś się przygotować do kursu?

Tak! Poniżej znajduje się lista lektur obowiązkowych dla trenera:
Miller Pat-Nasz wierny przyjaciel pies : metody wzmocnienia w treningu psów -Warszawa “Książka i Wiedza” 2005
Mrzewińska Zofia – „Zwykły niezwykły przyjaciel” – Silva Lupus 2013
Mrzewińska Zofia-Jak rozmawiać z psem : tajniki szkolenia-Warszawa “Egros” [2003]
Mrzewińska Zofia-Psim zdaniem-Warszawa “Egros” [2002]
Mrzewińska Zofia-Po obu końcach smyczy-Warszawa “Egros” [2002]
Oeser Erhard „Człowiek i pies. Historia przyjaźni”. Bellona 2009
Pryor Karen „Kliker – szkolenie posłuszeństwa” wyd. Galaktyka
Sapolsky Robert „Dlaczego zebry nie mają wrzodów” PWN 2008
Grandin Temple „Zrozumieć zwierzęta” , Media Rodzina 2011
Grandin Temple „ Zwierzęta czynią nas ludźmi” Media Rodzina 2011
O’ Hare James „Zachowania agresywne u psów” wyd. Galaktyka
Wynne C. – “Tajemnice umysłów zwierząt” COAPE 2016
Lektury zalecane
Bielakiewicz Gerlyn „ Tresura psów” Septem 2006
Filrit Grzegorz „Szczeniakowo”
Górny Bogdan „Nowoczesne szkolenie psów tropiących” Multico
Gałuszka Jacek „Aria, do mnie” Galaktyka
Gałuszka Jacek „Aria, równaj” Galaktyka
Gałuszka Jacek „Aria, nie” Galaktyka 2013
Pryor Karen „Najpierw wytresuj kurczaka” wyd. Media Rodzina
Owens Paul „Zaklinacz psów. Podaj łapę, waruj, siad, czyli szkolenie czworonoga” Septem 2008
Waldoch Barbara „Pozytywne szkolenie psów” wyd. Werset 2007
Wohlleben Peter „Duchowe życie zwierząt” wyd. Otwarte 2017

Jakie są terminy zjazdów praktycznych?

Przewidujemy następujące terminy zjazdów praktycznych na 2022 rok:
– 11 – 13 marca (Zjazd treningowy – do wyboru)
– 1 – 3 lipca (Zjazd treningowy – do wyboru)
– 21 – 23 października (Zjazd egzaminacyjny)

Kiedy mogę zapisać się na kurs?

W każdej chwili. Zapis na kurs nie jest równoznaczny z zapisem na zjazdy praktyczne. Zapisując się i opłacając dostęp do materiałów możesz rozpocząć swoją naukę prawie natychmiast. Warunkiem udziału w zjazdach praktycznych jest wykupienie całości kursu.

Kiedy muszę przyjechać na zjazdy praktyczne?

Zawsze z wyprzedzeniem publikujemy terminy zjazdów. Jeśli uważasz, że Twój pies jest gotów zdać egzamin, a Ty już masz teorię w jednym paluszku i zaliczony test – możesz zarejestrować się na zjazd i przyjechać.

Czy na oba zjazdy przyjeżdżam z psem?

Tak.

Jak mam przygotować psa do egzaminu?

W ramach dostępu do materiałów szkoleniowych otrzymujesz również nagrania 10 lekcji kursu Pies Twój Przyjaciel. Ponieważ egzaminy odbywają się na drugim zjeździe, na pierwszym możesz dopracować to, z czym masz trudności.

Czy to musi być mój pies? A co jeśli mój pies zachorował lub nie mam psa?

Możesz przygotować psa od kogoś z rodziny czy znajomych i zaliczyć egzamin.

Jaki jest okres czasowy kiedy muszę zaliczyć egzaminy?

Na wszystko masz 6 m-cy od zapisania się na kurs. Pracuj w tempie, które Ci odpowiada. Maksymalny okres (uwzględniając sprawy losowe i organizacyjne z naszej strony) – 1 rok.

Czy powtórki z egzaminów są płatne?

Tak. Powtórka praktycznego egzaminu kosztuje 100 zł plus koszty zakwaterowania w trakcie kolejnych podejść. Jeśli chodzi o test teoretyczny – masz 2 podejścia. Jeśli się nie uda – zdajesz egzamin ustny na drugim zjeździe. Koszt – 100 zł.

Dla kogo przeznaczony jest kurs trenerski?

Dla CIEBIE! Jeśli chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności zawodowe “treser psów”. To wyjątkowy kurs dla właścicieli i miłośników psów, którzy chcą poznać metody nowoczesnego i skutecznego treningu psów, popracować z własnym psem pod okiem instruktorów i nabyć praktycznych umiejętności pracy z różnymi psami. Kurs trenerski stanowi pierwszy stopień w karierze trenerskiej i umożliwia zdobycie zawodu “Treser psów” potwierdzonego zaświadczeniem wedle wzoru zgodnego z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.)

Jakie kryteria muszę spełniać jako kandydat na kurs trenerski?

Osoba uczestnicząca w kursie musi być pełnoletnia. Wymagane jest wykształcenie minimum średnie. Dobry stan zdrowia. Osoba biorąca udział w kursie musi być w kondycji fizycznej umożliwiającej pracę z psem na zewnątrz, również przy niesprzyjającej pogodzie.

Co jest w cenie kursu?

Zakwaterowanie, nocleg, wyżywienie, dostęp do materiałów dydaktycznych online, udział w zajęciach praktycznych, opieka instruktorów i trenerów, nagrania video z egzaminów i treningów (dostępne na życzenie – nowość!), analiza popełnianych błędów, konsultacje.

Czy mam coś przeczytać i jakoś się przygotować do kursu?

Tak! Poniżej znajduje się lista lektur obowiązkowych dla trenera:
Miller Pat-Nasz wierny przyjaciel pies : metody wzmocnienia w treningu psów -Warszawa “Książka i Wiedza” 2005
Mrzewińska Zofia – „Zwykły niezwykły przyjaciel” – Silva Lupus 2013
Mrzewińska Zofia-Jak rozmawiać z psem : tajniki szkolenia-Warszawa “Egros” [2003]
Mrzewińska Zofia-Psim zdaniem-Warszawa “Egros” [2002]
Mrzewińska Zofia-Po obu końcach smyczy-Warszawa “Egros” [2002]
Oeser Erhard „Człowiek i pies. Historia przyjaźni”. Bellona 2009
Pryor Karen „Kliker – szkolenie posłuszeństwa” wyd. Galaktyka
Sapolsky Robert „Dlaczego zebry nie mają wrzodów” PWN 2008
Grandin Temple „Zrozumieć zwierzęta” , Media Rodzina 2011
Grandin Temple „ Zwierzęta czynią nas ludźmi” Media Rodzina 2011
O’ Hare James „Zachowania agresywne u psów” wyd. Galaktyka
Wynne C. – “Tajemnice umysłów zwierząt” COAPE 2016
Lektury zalecane
Bielakiewicz Gerlyn „ Tresura psów” Septem 2006
Filrit Grzegorz „Szczeniakowo”
Górny Bogdan „Nowoczesne szkolenie psów tropiących” Multico
Gałuszka Jacek „Aria, do mnie” Galaktyka
Gałuszka Jacek „Aria, równaj” Galaktyka
Gałuszka Jacek „Aria, nie” Galaktyka 2013
Pryor Karen „Najpierw wytresuj kurczaka” wyd. Media Rodzina
Owens Paul „Zaklinacz psów. Podaj łapę, waruj, siad, czyli szkolenie czworonoga” Septem 2008
Waldoch Barbara „Pozytywne szkolenie psów” wyd. Werset 2007
Wohlleben Peter „Duchowe życie zwierząt” wyd. Otwarte 2017

Jakie kryteria muszę spełniać jako kandydat na kurs trenerski?

Osoba uczestnicząca w kursie musi być pełnoletnia. Wymagane jest wykształcenie minimum średnie. Dobry stan zdrowia. Osoba biorąca udział w kursie musi być w kondycji fizycznej umożliwiającej pracę z psem na zewnątrz, również przy niesprzyjającej pogodzie.

Kto prowadzi kurs?

Kurs prowadzi Jacek Gałuszka – Instruktor Szkoły Wesoła Łapka oraz Marta Lichnerowicz z Fundacji Silva Lupus.
Jacek Gałuszka uzyskał najwyższy stopień instruktorski w Fundacji Alteri szkolącej psy dla osób niepełnosprawnych. Jest także członkiem profesjonalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Kynologicznych I.A.C.P oraz założycielem i instruktorem szkoły Wesoła Łapka, prowadzącej z sukcesem kilkanaście ośrodków szkoleniowych w całej Polsce.
Marta Lichnerowicz ukończyła podyplomowe studia PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT – zagadnienia podstawowe i aplikacyjne w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Obecnie jest doktorantką w Instytucie Psychologii PAN i pod okiem prof. Pisuli i prowadzi badania dotyczące wzbogacania środowiska życia psów w schroniskach. Jest założycielką Fundacji Dobrych Zwierząt, prowadzącej innowacyjne programy na rzecz poprawy życia zwierząt w Polsce. Jest też dyrektorem Niepublicznego Centrum Kształcenia Silva Lupus, które przygotowuje profesjonalistów do pracy ze zwierzętami.

Co uzyskam w czasie kursu?

– Możliwość zgłębiania teorii we własnym domu
– Dostęp do wszystkich materiałów kursu online
– Poznasz metody pracy trenera oparte na naukowej wiedzy
– Nauczysz się skutecznych metod porozumienia z psem
– Dowiesz się jak budować więź opartą na zaufaniu
– Nauczysz się podstaw pracy węchowej, przygotowania psa do pracy w dogoterapii, radzenia sobie z zachowaniami problemowymi, pracy ze szczeniakami i psami dorosłymi różnych ras i typów.
– Poznasz sekrety motywowania psa i utrzymywania jego uwagi w rozpraszających warunkach
– Weźmiesz udział w wykładach i seminariach, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań
– Spotkasz wiele osób dzielących Twoją pasję
– Spędzisz czas w miłej i przyjacielskiej atmosferze
– Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć kwalifikacje potwierdzone zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN.

Kto wystawia zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN i jaka jest tego podstawa?

Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus jest placówką oświatową działającą na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty, wpisaną do ewidencji placówek pod nr 68/2010 ma prawo do wydawania zaświadczeń ukończenia kursu oraz zaświadczeń potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.01.2012 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z części praktycznej i teoretycznej. Część praktyczna to egzamin PTP.
W trakcie egzaminu PTP posługujemy się precyzyjną skalą od 0 do 110 punktów, na którą składają się następujące ćwiczenia:
– Kontakt socjalny
– Chodzenie na luźnej smyczy
– Chodzenie przy nodze bez smyczy
– Przywołanie
– Zostawanie
Każde ćwiczenie jest oceniane względem precyzji jego wykonania i ma wartość 10 – 30 punktów.
Dodatkowe 1 – 10 punktów jest przyznawane za wyjątkowo doskonałe wykonanie ćwiczenia przez trenera i psa.
Na podstawie uzyskanej punktacji średnia ocena decyduje o stopniu zaliczenia egzaminu, a tym samym o ocenie końcowej pracy kursantów oraz ich czworonogów. Warunkiem zaliczenia egzaminu jest uzyskanie z każdego ćwiczenia przynajmniej 50% punktów.
Na koniec kursu uczestnicy w rozmowie prywatnej omawiają swoje wyniki, postępy oraz ewentualne perspektywy dotyczące dołączenia do drużyny Wesołej Łapki. Po zakończeniu kursu wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział. Osoby, które zaliczyły egzamin PTP otrzymują także dyplomy, potwierdzające uzyskanie stopnia Asystenta Szkoły Wesoła Łapka.
Duża ilość zajęć praktycznych wraz z końcowa oceną sprawiają że kursanci uzyskują najbardziej aktualną wiedzę wraz z przykładami jej codziennego praktycznego zastosowania.

Jak wygląda egzamin teoretyczny?

Część teoretyczna obejmuje: pracę pisemną, którą uczestnicy przesyłają do oceny w czasie pomiędzy zjazdami kursu, egzamin testowy (online) i egzamin zawodowy “treser psów” (w trakcie 2. zjazdu).

Gdzie mogę się zalogować?

Zaloguj się do kursu TUTAJ.

Dołącz do Profesjonalistów!

Zrealizuj swoje marzenie o pracy pełnej pasji, w której realnie pomagasz psom i ich opiekunom! Zapisz się już dziś i dołącz do grona studentów!