Książki o psach, które musisz przeczytać

Książki o psach, które musisz przeczytać

Wraz z końcem października jesień zagościła w naszych domach na dobre. Letnie, długie dni zastąpiły nostalgiczne wieczory pod kocem i dobrą herbatą. Jak przetrwać jesienną chandrę, by nie nabawić się popularnej w tym czasie jesiennej depresji? To bardzo proste! Z pomocą na umilenie czasu przychodzą książki, ale nie takie zwyczajne! Najlepsze są te z czworonogiem w tle. Idealne dla miłośników psów, ale nie tylko.  W dzisiejszym poście przedstawimy parę pozycji dla moli książkowych z psami w roli głównej.

Chyba każdy z nas czytał w szkolnej ławce lekturę “o psie, który jeździł koleją” , albo “Lassie, wróć!”. Książek z psimi przyjacielami w rolach głównych jest cała masa. Nic w tym dziwnego. Psy towarzyszą nam od tysięcy lat, nie bez powodu są nazwane najlepszym przyjacielem człowieka. Są wierne i oddane, a swoją bezgraniczną miłością dzielą się ze swoimi właścicielami i rodziną. Szczeniaki, dorosłe, małe i duże, rasowe czy kundelki- każde z nich to ogrom miłości i pozytywnej energii.  Dziś prezentujemy krótką listę wzruszających psich historii, w których autorzy doskonale ukazują jak cudownymi i wiernymi stworzeniami są te zwierzęta.

Ciekawe propozycje książkowe

“Marley i Ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata” – John Grogan

Marley- pies rasy labrador, wyjątkowo silny i bystry, cierpiący na nadmiar energii od swoich najmłodszych lat. Przewraca życie swoich właścicieli- młode, rozwojowe małżeństwo dziennikarzy- do góry nogami. Marley demoluje wszystko co znajdzie się w zasięgu jego pyska, panicznie boi się burzy i ma nieustający apetyt!  Jednocześnie jest kochanym, wiernym i wrażliwym czworonogiem mającym w sobie dużo miłości. Uświadamia swoich właścicieli co tak naprawdę liczy się w życiu i trwa przy nich na dobre i na złe. Powieść, która jest w pewnym sensie biografią psa Marleya i jego właściciela Johna Grogana- amerykańskiego dziennikarza i felietonisty, bawi i wzrusza do łez!

“Dziewczyna, pies i on”- Leslie Schnur

Główna bohaterka zmaga się z problemami z pracą, mieszkaniem i nałogiem- jest podglądaczką. Nina Shepart porzuca prace w wydawnictwie i zostaje “Dog- Walker”. Nietypowe zajęcie nie jest jej pracą marzeń, ale pozwala odkrywać i odwiedzać domy najbogatszych nowojorczyków, zaprzyjaźnić się z nimi, poznać ich życie i sekrety. Sprawy nabierają pikanterii, gdy Nina zakochuje się w tajemniczym prawniku, który nie widział jej na oczy!

“Wspaniała Gracie”- Dan Dye      

Jest to opowieść o suczce rasy Dog Niemiecki, która urodziła się na straconej pozycji- nie słyszała, niedowidziała na jedno oko i była słabego zdrowia. Mimo tych przeciwności losu i radosnej osobowości zmieniła życie dwóch mężczyzn, którzy myśleli, że to oni ratują ją. Urocze i mądre opowiadanie o odnajdywaniu swojej drogi w życiu.

“Był sobie pies”- W. Bruce Cameron                                                              

Książka opowiada historię psa, którego życiową misją jest wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości, spokoju i pogody ducha. Aby wypełnić ten cel Bailey, potrzebuje nie jednego, a kilku żyć! Książka momentami zabawna i dotkliwie przejmująca, pokazuje że miłość nie ma granic i nasi najbliżsi zawsze są przy nas. I jak głosi najważniejsze przesłanie powieści “każda istota na ziemi urodziła się z misją”

Spodobają Ci się również te posty

Wpływ żywienia na psychikę psa

Wpływ żywienia na psychikę psa

Autorka: Izabela Sekuła. Ogromna ilość psów wykazuje zaburzenia psychiczne oraz zachowania trudne do zaakceptowania. Nadmierna szczekliwość, ucieczki, destrukcja otoczenia, lęk separacyjny, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, brak tolerancji innych zwierząt, dzieci,...

Jak nauczyć psa samodzielności

Jak nauczyć psa samodzielności

Dzień, w którym mama przyprowadza swoje dziecko do przedszkola i musi ono zostać bez niej z obcymi ludźmi, dziećmi, których nie zna i w otoczeniu, które jest inne, niż to, w którym czuło się bezpiecznie, jest często prawdziwym koszmarem i dla dziecka i dla jego...

9 sposobów jak mądrze nagradzać psa

9 sposobów jak mądrze nagradzać psa

9 sposobów jak mądrze nagradzać psa Nagradzanie psa jest bardzo szerokim tematem. Trzeba to robić umiejętnie, gdyż często psy okazują się sprytniejsze od nas. Podstawą dobrego wychowania psa jest odpowiednia motywacja. Nagradzanie może być drogą do prawidłowej...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *