Książki o psach, które musisz przeczytać

Książki o psach, które musisz przeczytać

Wraz z końcem października jesień zagościła w naszych domach na dobre. Letnie, długie dni zastąpiły nostalgiczne wieczory pod kocem i dobrą herbatą. Jak przetrwać jesienną chandrę, by nie nabawić się popularnej w tym czasie jesiennej depresji? To bardzo proste! Z pomocą na umilenie czasu przychodzą książki, ale nie takie zwyczajne! Najlepsze są te z czworonogiem w tle. Idealne dla miłośników psów, ale nie tylko.  W dzisiejszym poście przedstawimy parę pozycji dla moli książkowych z psami w roli głównej.

Chyba każdy z nas czytał w szkolnej ławce lekturę “o psie, który jeździł koleją” , albo “Lassie, wróć!”. Książek z psimi przyjacielami w rolach głównych jest cała masa. Nic w tym dziwnego. Psy towarzyszą nam od tysięcy lat, nie bez powodu są nazwane najlepszym przyjacielem człowieka. Są wierne i oddane, a swoją bezgraniczną miłością dzielą się ze swoimi właścicielami i rodziną. Szczeniaki, dorosłe, małe i duże, rasowe czy kundelki- każde z nich to ogrom miłości i pozytywnej energii.  Dziś prezentujemy krótką listę wzruszających psich historii, w których autorzy doskonale ukazują jak cudownymi i wiernymi stworzeniami są te zwierzęta.

Ciekawe propozycje książkowe

“Marley i Ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata” – John Grogan

Marley- pies rasy labrador, wyjątkowo silny i bystry, cierpiący na nadmiar energii od swoich najmłodszych lat. Przewraca życie swoich właścicieli- młode, rozwojowe małżeństwo dziennikarzy- do góry nogami. Marley demoluje wszystko co znajdzie się w zasięgu jego pyska, panicznie boi się burzy i ma nieustający apetyt!  Jednocześnie jest kochanym, wiernym i wrażliwym czworonogiem mającym w sobie dużo miłości. Uświadamia swoich właścicieli co tak naprawdę liczy się w życiu i trwa przy nich na dobre i na złe. Powieść, która jest w pewnym sensie biografią psa Marleya i jego właściciela Johna Grogana- amerykańskiego dziennikarza i felietonisty, bawi i wzrusza do łez!

“Dziewczyna, pies i on”- Leslie Schnur

Główna bohaterka zmaga się z problemami z pracą, mieszkaniem i nałogiem- jest podglądaczką. Nina Shepart porzuca prace w wydawnictwie i zostaje “Dog- Walker”. Nietypowe zajęcie nie jest jej pracą marzeń, ale pozwala odkrywać i odwiedzać domy najbogatszych nowojorczyków, zaprzyjaźnić się z nimi, poznać ich życie i sekrety. Sprawy nabierają pikanterii, gdy Nina zakochuje się w tajemniczym prawniku, który nie widział jej na oczy!

“Wspaniała Gracie”- Dan Dye      

Jest to opowieść o suczce rasy Dog Niemiecki, która urodziła się na straconej pozycji- nie słyszała, niedowidziała na jedno oko i była słabego zdrowia. Mimo tych przeciwności losu i radosnej osobowości zmieniła życie dwóch mężczyzn, którzy myśleli, że to oni ratują ją. Urocze i mądre opowiadanie o odnajdywaniu swojej drogi w życiu.

“Był sobie pies”- W. Bruce Cameron                                                              

Książka opowiada historię psa, którego życiową misją jest wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości, spokoju i pogody ducha. Aby wypełnić ten cel Bailey, potrzebuje nie jednego, a kilku żyć! Książka momentami zabawna i dotkliwie przejmująca, pokazuje że miłość nie ma granic i nasi najbliżsi zawsze są przy nas. I jak głosi najważniejsze przesłanie powieści “każda istota na ziemi urodziła się z misją”

Jeden komentarz

 1. Dorzucę swoje trzy grosze 🙂

  Laura Greaves, Pies zawodowiec. Opowieści o czworonogach, które żadnej pracy się nie boją
  Wendy Holden, Chłopiec i pies
  Susan Wilson, Dobry pies
  Garth Stein, Sztuka ścigania się w deszczu (+ film)
  Sigrid Nunez, Przyjaciel
  John Pilley i in., Chaser: Unlocking the Genius of the Dog Who Knows a Thousand Words (chyba brak wydania polskiego)

  Miłej lektury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *