Jak przygotować się do podróży z psem?

Jak przygotować się do podróży z psem?

Często zdarzają się sytuacje, w których ludzie nie mają z kim zostawić swojego pupila, a zbliża się okres wakacyjny. Wtedy jedynym rozsądnym wyjściem jest zabranie swojego psa ze sobą. Trzeba się jednak do takiego wyjazdu bardzo dobrze przygotować, dzięki czemu pies nie będzie wystraszony. Psy nie lubią dużo podróżować, a jeśli zabiera się zwierzę w bardzo daleką podróż można mieć pewność, że na pewno z początku będzie ono bardzo wystraszone i nieufne w stosunku do ludzi.

Należy zadbać o to, aby pies czuł się podczas takiego wyjazdu dobrze. Przed wyjazdem wakacyjnym warto zabierać go więc ze sobą na nieco krótsze wycieczki samochodowe, np. na pikniki za miasto. Dzięki temu przyzwyczai się z czasem do podróżowania. Jeśli właściciele nie będą decydować się na takie kroki, wtedy też mogą mieć pewność, że pies dozna w trakcie wycieczki szoku i nie będzie wiedział jak ma się zachować, może stać się nawet agresywny.

Odpowiedni bagaż

Przed wyjazdem trzeba też zadbać o to, aby pies miał swój bagaż. Zaliczyć można do niego:

  • miskę na wodę,
  • jedzenie,
  • worki na odchody,
  • smycz,
  • obrożę,
  • mokre chusteczki,
  • zabawki,
  • przysmaki.

Jest tego naprawdę sporo, więc cała jedna walizka będzie należała do pupila, dlatego należy mieć na uwadze to, że w samochodzie trzeba zrobić nieco więcej miejsca na bagaże. W końcu nie można pozostawić swojego psa bez opieki na okres kilkunastu dni. Przed wyjazdem pies powinien się wybiegać, warto zabrać go na kilkugodzinny spacer, aby w trakcie podróży spał lub też był zmęczony.

Wybierając samochód trzeba jednak mieć na uwadze to, że pies także musi być w jakiś sposób zabezpieczony. Nie może on swobodnie poruszać się po całym aucie, ponieważ może zdarzyć się tak, że przeszkodzi on kierowcy i doprowadzi do jakiegoś poważnego wypadku na drodze. Warto zainwestować więc w odpowiednie transportery, których na rynku jest na szczęście bardzo dużo. Dzięki temu pies będzie optymalnie przygotowany do czekającej go dłuższej podróży.

Ważne dokumenty

Biorąc ze sobą psa na wakacje nie można zapomnieć też o najważniejszych dokumentach swojego pupila. Mowa tutaj chociażby o jego aktualnej karcie szczepień, która może się bardzo przydać. W niektórych przypadkach trzeba będzie posiadać paszporty dla zwierząt, dlatego lepiej nieco bardziej zaznajomić się w tym temacie, niż potem przykro się rozczarować na granicy z innym krajem. Widać więc wyraźnie, że przygotowania do wyjazdu z psem mogą pochłonąć trochę czasu i energii, ale dzięki temu psiak nie będzie czuł się osamotniony i zapewni mu się należytą opiekę. Posiadając zwierzę ma się wobec niego pewne zobowiązania i okres wakacyjny nie może oznaczać tego, że całkowicie się o swoim pupilu zapomni. Takie sytuacje są niedopuszczalne, grożą za to poważne konsekwencje prawne. Warto zaaplikować swojemu psu także specjalny chip lub też identyfikacyjny tatuaż. Wtedy też gdy się zgubi będzie łatwiej znaleźć jego prawowitego właściciela. Pamiętając o wszystkich tych wskazówkach podróż z psem na pewno upłynie zainteresowanym bardzo przyjemnie.

Spodobają Ci się również te posty

Szczeniak, czy podrostek?

Szczeniak, czy podrostek?

Dla wielu osób pies niewielkich rozmiarów w wieku 8 - 10 miesięcy to ciągle „szczeniak”. W rzeczywistości jednak jest to już prawie dorosły pies. Kiedy więc możemy powiedzieć, że nasz piesek przestał być szczeniakiem i wkroczył w kolejną fazę - okres młodzieńczy?...

Wpływ żywienia na psychikę psa

Wpływ żywienia na psychikę psa

Autorka: Izabela Sekuła. Ogromna ilość psów wykazuje zaburzenia psychiczne oraz zachowania trudne do zaakceptowania. Nadmierna szczekliwość, ucieczki, destrukcja otoczenia, lęk separacyjny, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, brak tolerancji innych zwierząt, dzieci,...

Jak nauczyć psa samodzielności

Jak nauczyć psa samodzielności

Dzień, w którym mama przyprowadza swoje dziecko do przedszkola i musi ono zostać bez niej z obcymi ludźmi, dziećmi, których nie zna i w otoczeniu, które jest inne, niż to, w którym czuło się bezpiecznie, jest często prawdziwym koszmarem i dla dziecka i dla jego...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *