Ile zajęło to Twojemu psu?

@ET-DC@eyJkeW5hbWljIjp0cnVlLCJjb250ZW50IjoicG9zdF90aXRsZSIsInNldHRpbmdzIjp7ImJlZm9yZSI6IiIsImFmdGVyIjoiIn19@Pada deszcz i się zastanawiam jakim pies jest dziwnym stworzeniem. Czakiemu w piątek minie miesiąc u mnie. W tym czasie mieszkał po kilka dni w czterech miastach. Był w muzeum, knajpach, zamku i polubił jazdę samochodem która go na początku bardzo stresowała.
Po 5 latach w schronisku, starszy pies (9 lat) potrzebuje niecałego miesiąca, żeby zachowywać się tak jakby był ze mną od zawsze.

Na początku do każdej nowej rzeczy i osoby podchodził z rezerwą, podsikiwał w domu, nie spuszczał mnie z oka i chodził za mną dosłownie wszędzie. Bałem się jak będzie z zostawaniem samemu bo w schronisku zniszczył parę bud. Widać było że dużo się u niego w środku dzieje.

Dzisiaj widzę, że jest zrelaksowany. Zaczął mruczeć jak kot i przynosić mi zabawki, czego nigdy wcześniej nie widziałem. Zabieram go na zajęcia czy zjeść coś na mieście i wszędzie jest totalnie bezproblemowy. Ludzie mnie pytają czy on w ogóle potrafi szczekać. Potrafi.

Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia to chętnie się dowiem? Ile czasu potrzebuje pies, żeby przystosować się do nowego życia?@ET-DC@eyJkeW5hbWljIjp0cnVlLCJjb250ZW50IjoicG9zdF9jb21tZW50X2NvdW50Iiwic2V0dGluZ3MiOnsiYmVmb3JlIjoiIiwiYWZ0ZXIiOiIgS29tZW50YXJ6eSIsImxpbmtfdG9fY29tbWVudHNfcGFnZSI6Im9mZiJ9fQ==@

Spodobają Ci się również te artykuły

© 2019 Jacek Gałuszka

Polityka Prywatności | Regulamin

© 2019 Jacek Gałuszka Wesoła Łapka

Polityka Prywatności| Regulamin

Leave a Reply