Idealne zabawki dla szczeniaka

Idealne zabawki dla szczeniaka

Posiadanie szczeniaka w domu to nie tylko ogromna ilość radości, ale także bardzo duża odpowiedzialność. Pies do prawidłowego rozwoju potrzebuje naszej uwagi, troski oraz dużo zabawy, dzięki której zwierzę poznaje i lepiej rozumie otaczający je świat. Na rynku zoologicznym jest dostępne wiele zabawek, które wspomogą dorastanie naszego czworonożnego przyjaciela.

Zacznijmy od tego, że zabawka dla psiaka przede wszystkim powinna być wykonana z w pełni bezpiecznych, nietoksycznych, miękkich materiałów, nie powinna być za duża i za ciężka oraz jeżeli pies ma styczność z nią pierwszy raz, zabawa powinna odbywać się pod nadzorem opiekuna.

Piłeczki

Psy wymagają bardzo dużej ilości ruchu. Piłki są idealnym elementem zabawy na świeżym powietrzu. Rzucając bądź turlając piłką, zachęcamy psiaka do biegania za nią. Dla szczeniaka strzałem w dziesiątkę będzie średniej wielkości, gumowa piłeczka z wypustkami. Wypustki dodatkowo wymasują maluchowi dziąsła.

Przytulanka z piszczałką

Przytulanki są miękkie i bezpieczne. Piszczałka znajdująca się w środku zabawki dodatkowo urozmaici i uatrakcyjni zabawę.

Naturalny gryzak

Naturalny, organiczny gryzak nie tylko jest wspaniałą zabawką, ale także dostarcza zwierzęciu wielu niezbędnych składników pokarmowych. Ważne, by gryzak był wykonany z miękkiego surowca. Idealne będą między innymi królicze uszy, uszy wołowe (warto zwrócić uwagę na to, czy w środku uszu znajduje się futro), suszone ryby, żwacze, czy poroża jeleniowatych. Taki gryzak zapewni zajęcie psiakowi na długie godziny oraz oduczy go gryzienia przypadkowych przedmiotów znajdujących się w domu.

Kong

Kong to podłużna bądź okrągła zabawka z otworem w środku, do którego można włożyć ulubiony psi przysmak. Ponadto kong wykonany jest z gumowego materiału odbijającego się od podłoża, co dodatkowo sprawi, że zabawa będzie atrakcyjniejsza.

Activity Flip Board

Jest to zabawka trenująca inteligencję oraz umiejętności poznawcze psa. Poprzez zabawę psiak musi się dostać do karmy suchej, próbując przy tym różne techniki otwierania. Ów zabawka zajmie dużo czasu oraz czworonóg po wysiłku zostaje nagrodzony. Na samym początku sami musimy pokazać psu, na czym polega mechanizm zabawki.

Szarpak z amortyzatorem

Niesamowicie miękki szarpak wykonany z mikrofibry z frędzelkami zapewni stuprocentowe bezpieczeństwo podczas zabawy. Szarpak jest zabawką, której nie może zabraknąć w domu.

Frisbee

Zabawa z frisbee działa w podobny sposób, co zabawa z piłeczką. Również zachęca zwierzaka do wysiłku fizycznego oraz gonitwy za zabawką.

Podgrzewana zabawka

Szczeniaki nie raz źle się czują bez obecności i opieki matki. Mogą spać niespokojnie i ich proces adaptacji może być dłuższy. Przytulanka ze wbudowanym podgrzewaczem (przytulankę przed użyciem należy podgrzać w piekarniku bądź w kuchence mikrofalowej) zapewni psiakowi spokojny sen. Psiaki tuląc się w taką przytulankę, czują się bezpieczniej.

Kula-smakula

Kula-smakula działa na podobnej zasadzie co kong, tylko dodatkowo zwierzak może ją toczyć oraz bawić się nią jak piłką.

Jeden komentarz

  1. No proszę, o podgrzewanej przytulance nie słyszałam, ale zainteresował mnie pluszak z wbudowanym głośniczkiem imitującym bicie serca. Też ma zapewniać szczeniakowi spokojny sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *