Kurs Trenerski
O kursie
Pytania i odpowiedzi
Wskazówki dla uczestników
Jak dołączyć do Wesołej Łapki

DLA KOGO TEN KURS?

Istnieje wiele różnych kursów. Ale czy wszystkie są tak samo wartościowe? Ich ceny wahają się od 49 zł do 16.000 zł. ALE zastanów się, czy chodzi Ci tylko o papierek, czy zależy Ci na gruntownym wykształceniu i PRAKTYCE, która pozwoli Ci odnieść sukces w pracy z psami i ich właścicielami, czyli mieć klientów i zarabiać na życie robiąc to, co kochasz.

W naszych kursach zawodowych kładziemy duży nacisk na rzetelną wiedzę, którą zdobywasz przerabiając materiały kursów video, uczac się samodzielnie w domu. Równie ważna jest praktyka, ponieważ tylko w ten sposób możesz zdobyć doświadczenie i nauczyć się JAK prowadzić ćwiczenia z psami. Może obawiasz się, że nie dasz rady pracować z trudnymi przypadkami? Doskonale znamy te obawy, dlatego nie zostawiamy Cię bez opieki. Nad Twoją praktyką czuwa Twój osobisty opiekun, który Ci pomaga.

Naukę możesz rozpocząć w każdym momencie logując się do swojego panelu i przerabiając materiał on-line, a następnie zapisać się na zjazdy praktyczne wybierając jeden z dostępnych z wyprzedzeniem terminów.

Nie musisz martwić się o zakwaterowanie i wyżywienie na zjazdach praktycznych, ponieważ jest to wliczone w cenę kursu. 

Ten kurs jest propozycją dla każdego właściciela psa. Jeśli uważasz, że praca z psami to jest właśnie "to", ten kurs to dobry początek. Dzięki materiałom i zjazdom praktycznym nauczysz się jak pracować z psem, czytać jego mowę ciała, motywować psa, uczyć komend. Również ten kurs pomoże Tobie bardziej zrozumieć psy poprzez pryzmat ich pochodzenia, potrzeb i dobrostanu. Także ten kurs zawiera materiał związany z zachowaniami psów i najczęstszymi problemami z którymi spotyka się trener w swojej pracy. 

PRZEBIEG KURSU

Kurs Treser psów (kurs trenerski) składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teorię podzieliliśmy na 3 części, do których możesz wykupić dostęp jednocześnie lub po kolei. Jeśli decydujesz się na zakup pojedynczych części, każda z nich jest ważna przez 4 m-ce. Po każdej części kursu możesz zaliczyć test podsumowujący, który pozwoli Tobie ocenić w jakim stopniu wiedza została przez Ciebie opanowana. Ten test cząstkowy nie liczy się do łącznej oceny z egzaminu.

Gdy uznasz, że materiał teoretyczny został przez Ciebie przyswojony - przystąp do testu (na infografice - zielony kolor). Do testu możesz podejść 2 razy. W przypadku niepowodzenia, kolejne próby są płatne. (Uwaga: egzamin online jest testem wielokrotnego wyboru w którym zawsze zaznaczasz minimum jedną poprawną odpowiedź na pytanie.)

Po zaliczeniu testu z wynikiem 75% możesz przystąpić do części praktycznej, w tym do udziału w zjazdach praktycznych.

Na pierwszy zjazd przyjedź z psem z którym chcesz zdawać egzamin praktyczny. Postaraj się przygotować psa. Jeśli nie wszystko jeszcze wychodzi - to dobrze, ponieważ pierwszy zjazd ma na celu:

a) zobaczyć stopień przygotowania psa i przeprowadzić niezbędne ćwiczenia

b) poznać się osobiście

c) omówić tematy związane z egzaminami i testami

Aby przygotować psa skorzystaj z kursu Pies Twój Przyjaciel online. Dostęp do tego materiału znajdziesz w menu użytkownika (widoczne po zalogowaniu i wykupieniu 1. części kursu lub całości materiału). W czasie pierwszego zjazdu odbędzie się również egzamin próbny i jeśli pies nie jest wystarczająco przygotowany - otrzymasz wskazówki co poprawić do egzaminu.

Na drugim zjeździe masz 3 podejścia do egzaminu praktycznego, który jest oceniany w 110 punktowej skali. Do wyniku liczy się średnia ocena ze wszystkich 3 podejść. 

Również w ramach 2. zjazdu odbędą się warsztaty i zajęcia, które poprowadzi Marta Lichnerowicz (Silva Lupus).

W przerwie między zjazdami możesz zaliczyć pracę pisemną, 10 godzin pracy w schronisku*.

Po zaliczeniu testu online, egzaminów praktycznych, praktyk w schronisku* oraz pracy pisemnej uzyskasz potwierdzenie kwalifikacji zawodowych tresera psów zaświadczeniu zgodnym z rozporządzeniem MEN oraz dyplom absolwenta kursu trenerskiego.

Na zaliczenie całości kursu masz 6 miesięcy.

* - może to także być prowadzenie domu tymczasowego w ramach fundacji. Wymagane potwierdzenie tego faktu przez władze odpowiedniej fundacji. 

 

Cena, kursu zawiera:

- dostęp online do materiałów szkoleniowych na okres 12 m-cy (w przypadku zakupu części materiału - dostęp do każdej jest ważny przez 4 m-ce. Każda następna część zawiera materiał z poprzedniej, co w sumie daje dostęp do treści na 12 m-cy)

- dostęp do rejestraci na zjazdy praktyczne 

- dostęp do testów online oraz formularzy przesyłania prac zaliczeniowych

 Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie w trakcie zjazdów praktycznych (bez dodatkowych kosztów dla uczestników). 

Terminy zjazdów praktycznych w roku 2019:

Zjazd treningowy (możesz się zapisać po wykupieniu dostępu do materiałów, nawet jeśli nie masz zaliczonego egzaminu teoretycznego). 

Do wyboru jest jeden z dwóch terminów:

29 - 31 marca lub

12 - 14 lipca

Zajęcia zaczynają się w pierwszym dniu o godzinie 16.00 i kończą się w ostatnim dniu ok. godziny 16.00

Zjazd egzaminacyjny (na którym zdajesz egzamin praktyczny i egzamin zawodowy)

11 - 13 października.

Zajęcia zaczynaja się o godzinie 9.00 pierwszego dnia i kończą ok. godziny 16.00 ostatniego dnia.

 

Uczestnicy kursu we własnym zakresie zapewniają sobie dojazd na zjazdy praktyczne, wyżywienie własnych psów.

 

Obejrzyj prezentację Jacka Gałuszki dotyczącą kursu trenerskiego

PYTANIA I ODPOWIEDZI

W odpowiedzi na Państwa liczne pytania przygotowaliśmy krótki ich wykaz oraz odpowiedzi, które mogą być pomocne.

Prosimy zwrócić uwagę, że niniejszy artykuł nie wyczerpuje w pełni tematyki kursu, a zamieszczone pytania i odpowiedzi są podane w minimalnym zakresie. Jeśli potrzebują Państwo więcej szczegółowych informacji - zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Listę pytań i zagadnień postaramy się aktualizować w miarę kolejnych powtarzających się pytań.

Każdy dzień kursu rozpoczynamy zajęciami praktycznymi z kursantami oraz omówieniem planu dnia (codziennie o 9:09). Uczestnicy kursu będą sporo czasu poświęcać na pracę z psami. Każdy dzień kończymy oglądaniem przykładów pracy znanych szkoleniowców wraz z późniejszym omówieniem i analizą, jak również nagrań pracy z psami kursantów.

Jak mogę zapisać się na kurs?

Wystarczy kliknąć przycisk Zapisz się.

Czy muszę mieć konto na stronie aby zapisać się na kurs?

Tak.

Nigdy nie pamiętam haseł. Czy mogę zalogować się lub założyć konto przez Facebook?

Nie, Na razie nie ma takiej możliwości

Kiedy mogę zapisać się na kurs?

W każdej chwili. Zapis na kurs nie jest równoznaczny z zapisem na zjazdy praktyczne. Zapisując się i opłacając dostęp do materiałów możesz rozpocząć swoją naukę prawie natychmiast. Warunkiem udziału w zjazdach praktycznych jest wykupienie całości kursu.

Kiedy muszę przyjechać na zjazdy praktyczne?

Zawsze z wyprzedzeniem publikujemy terminy zjazdów. Jeśli uważasz, że Twój pies jest gotów zdać egzamin, a Ty już masz teorię w jednym paluszku i zaliczony test - możesz zarejestrować się na zjazd i przyjechać.

Jak mam przygotować psa do egzaminu?

W ramach dostępu do materiałów szkoleniowych otrzymujesz również nagrania 10 lekcji kursu Pies Twój Przyjaciel. Ponieważ egzaminy odbywają się na drugim zjeździe, na pierwszym możesz dopracować to, z czym masz trudności.

Czy na oba zjazdy przyjeżdżam z psem?

Tak.

Czy to musi być mój pies? A co jeśli mój pies zachorował lub nie mam psa?

Możesz przygotować psa od kogoś z rodziny czy znajomych i zaliczyć egzamin.

Jaki jest okres czasowy kiedy muszę zaliczyć egzaminy?

Na wszystko masz 6 m-cy od zapisania się na kurs. Pracuj w tempie, które Ci odpowiada. Maksymalny okres (uwzględniając sprawy losowe i organizacyjne z naszej strony) - 1 rok. 

Czy powtórki z egzaminów są płatne?

Tak. Powtórka praktycznego egzaminu kosztuje 100 zł plus koszty zakwaterowania w trakcie kolejnych podejść.

Jeśli chodzi o test teoretyczny - masz 2 podejścia. Jeśli się nie uda - zdajesz egzamin ustny na drugim zjeździe. Koszt - 100 zł. 

Dla kogo przeznaczony jest kurs trenerski?

 • Dla CIEBIE! Jeśli chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności zawodowe "treser psów".
 • To wyjątkowy kurs dla właścicieli i miłośników psów, którzy chcą poznać metody nowoczesnego i skutecznego treningu psów, popracować z własnym psem pod okiem instruktorów i nabyć praktycznych umiejętności pracy z różnymi psami. Kurs trenerski stanowi pierwszy stopień w karierze trenerskiej i umożliwia zdobycie zawodu "Treser psów" potwierdzonego zaświadczeniem wedle wzoru zgodnego z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.)

Jakie kryteria muszę spełniać jako kandydat na kurs trenerski?

 • Osoba uczestnicząca w kursie musi być pełnoletnia
 • Wymagane jest wykształcenie minimum średnie
 • Dobry stan zdrowia. Osoba biorąca udział w kursie musi być w kondycji fizycznej umożliwiającej pracę z psem na zewnątrz, również przy niesprzyjającej pogodzie.


Kto prowadzi kurs?

Kurs prowadzi Jacek Gałuszka - Instruktor Szkoły Wesoła Łapka oraz

Marta Lichnerowicz z Fundacji Silva Lupus.

 • Jacek Gałuszka uzyskał najwyższy stopień instruktorski w Fundacji Alteri szkolącej psy dla osób niepełnosprawnych. Jest także członkiem profesjonalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Kynologicznych I.A.C.P oraz założycielem i instruktorem szkoły Wesoła Łapka, prowadzącej z sukcesem kilkanaście ośrodków szkoleniowych w całej Polsce
 • Marta Lichnerowicz ukończyła podyplomowe studia PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT - zagadnienia podstawowe i aplikacyjne w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Obecnie jest doktorantką w Instytucie Psychologii PAN i pod okiem prof. Pisuli i prowadzi badania dotyczące wzbogacania środowiska życia psów w schroniskach. Jest założycielką Fundacji Dobrych Zwierząt, prowadzącej innowacyjne programy na rzecz poprawy życia zwierząt w Polsce. Jest też dyrektorem Niepublicznego Centrum Kształcenia Silva Lupus, które przygotowuje profesjonalistów do pracy ze zwierzętami.

 Co uzyskam w czasie kursu?

 • Możliwość zgłębiania teorii we własnym domu
 • Dostęp do wszystkich materiałów kursu online
 • Poznasz metody pracy trenera oparte na naukowej wiedzy
 • Nauczysz się skutecznych metod porozumienia z psem
 • Dowiesz się jak budować więź opartą na zaufaniu
 • Nauczysz się podstaw pracy węchowej, przygotowania psa do pracy w dogoterapii, radzenia sobie z zachowaniami problemowymi, pracy ze szczeniakami i psami dorosłymi różnych ras i typów.
 • Poznasz sekrety motywowania psa i utrzymywania jego uwagi w rozpraszających warunkach
 • Weźmiesz udział w wykładach i seminariach, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań
 • Spotkasz wiele osób dzielących Twoją pasję
 • Spędzisz czas w miłej i przyjacielskiej atmosferze
 • Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć kwalifikacje potwierdzone zaświadczeniem zgodnym z rozporzadzeniem MEN. 

Jakie jeszcze korzyści zawiera nowa wersja kursu trenerskiego?

 • Uczestnicy kursu trenerskiego w nowej wersji (od grudnia 2018) otrzymują dodatkowo:
  • Zaproszenie do zamkniętej grupy na FB
  • Zagwarantowany udział w zamkniętych webinarach na żywo, podczas których będziemy omawiać m.in. plany treningu z psami. (on-line) 
  • Mentoring czyli spotkania w zamkniętej grupie na Skypie z Jackiem Gałuszką, gdzie będzie możliwość zadawania pytań i uzyskiwania profesjonalnej pomocy w pracy z psem.
  • Zniżki na kursy rozszerzające zakres wiedzy i umiejętności praktycznych
  • Dostęp do dodatkowych materiałów i artykułów które wzbogacają wiedzę i są przydatne w pracy trenera
  • Dostęp do materiałów kursu "Click&Voice" - autorskiej metody szkoleniowej Jacka Gałuszki.

Kto wystawia zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN i jaka jest tego podstawa?

 • Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus jest placówką oświatową działającą na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty, wpisaną do ewidencji placówek pod nr 68/2010 ma prawo do wydawania zaświadczeń ukończenia kursu oraz zaświadczeń potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.01.2012 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. 

Co jest w cenie kursu?

 • Zakwaterowanie, nocleg, wyżywienie, dostęp do materiałów dydaktycznych online, udział w zajęciach praktycznych, opieka instruktorów i trenerów, nagrania video z egzaminów i treningów (dostępne na życzenie - nowość!), analiza popełnianych błędów, konsultacje.

 

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z części praktycznej i teoretycznej. Część praktyczna to egzamin PTP.

W trakcie egzaminu PTP posługujemy się precyzyjną skalą od 0 do 110 punktów, na którą składają się następujące ćwiczenia:

 • Kontakt socjalny
 • Chodzenie na luźnej smyczy
 • Chodzenie przy nodze bez smyczy
 • Przywołanie
 • Zostawanie

Każde ćwiczenie jest oceniane względem precyzji jego wykonania i ma wartość 10 - 30 punktów.
Dodatkowe 1 - 10 punktów jest przyznawane za wyjątkowo doskonałe wykonanie ćwiczenia przez trenera i psa.

Na podstawie uzyskanej punktacji średnia ocena decyduje o stopniu zaliczenia egzaminu, a tym samym o ocenie końcowej pracy kursantów oraz ich czworonogów. Warunkiem zaliczenia egzaminu jest uzyskanie z każdego ćwiczenia przynajmniej 50% punktów.

Na koniec kursu uczestnicy w rozmowie prywatnej omawiają swoje wyniki, postępy oraz ewentualne perspektywy dotyczące dołączenia do drużyny Wesołej Łapki. Po zakończeniu kursu wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział. Osoby, które zaliczyły egzamin PTP otrzymują także dyplomy, potwierdzające uzyskanie stopnia Asystenta Szkoły Wesoła Łapka.

Duża ilość zajęć praktycznych wraz z końcowa oceną sprawiają że kursanci uzyskują najbardziej aktualną wiedzę wraz z przykładami jej codziennego praktycznego zastosowania. 

 

Kiedy odbywa się egzamin praktyczny?

 • Egzamin odbywa się podczas drugiego zjazdu na placu szkoleniowym w obecności pozostałych uczestników i ich psów, którzy znajdują się poza placem. Pierwsze podejście - próbne odbywa się na 1. zjeździe praktycznym i nie jest liczone do punktacji. Kolejne 3 podejścia (na 2. zjeździe) są zaliczane do punktacji i na bazie tych wyników jest wyliczana średnia.

Jak wygląda egzamin teoretyczny?

Część teoretyczna obejmuje: pracę pisemną, którą uczestnicy przesyłają do oceny w czasie pomiędzy zjazdami kursu, egzamin testowy (online) i egzamin zawodowy "treser psów" (w trakcie 2. zjazdu).

Jakie jeszcze umiejetności są oceniane podczas drugiego zjazdu?

Oceniane są również zaangażowanie, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, zdolność do adaptowania wiedzy w praktyce i współpracy z innymi trenerami.

 

Czy mam coś przeczytać i jakoś się przygotować do kursu?

Tak! Poniżej znajduje się lista lektur obowiązkowych dla trenera:

 • Miller Pat-Nasz wierny przyjaciel pies : metody wzmocnienia w treningu psów -Warszawa "Książka i Wiedza"  2005
 • Mrzewińska Zofia – „Zwykły niezwykły przyjaciel” – Silva Lupus 2013 
 • Mrzewińska Zofia-Jak rozmawiać z psem : tajniki szkolenia-Warszawa "Egros" [2003]
 • Mrzewińska Zofia-Psim zdaniem-Warszawa "Egros" [2002]
 • Mrzewińska Zofia-Po obu końcach smyczy-Warszawa "Egros" [2002]
 • Oeser Erhard „Człowiek i pies. Historia przyjaźni”. Bellona 2009 
 • Pryor Karen „Kliker – szkolenie posłuszeństwa” wyd. Galaktyka 
 • Sapolsky Robert „Dlaczego zebry nie mają wrzodów” PWN 2008
 • Gałuszka Jacek „Aria, nie” Galaktyka 2013
 • Grandin Temple „Zrozumieć zwierzęta” , Media Rodzina 2011
 • Grandin Temple „ Zwierzęta czynią nas ludźmi” Media Rodzina 2011
 • O’ Hare James „Zachowania agresywne u psów” wyd. Galaktyka 
 • Wynne C. - "Tajemnice umysłów zwierząt" COAPE 2016
 • Lektury zalecane

 • Bielakiewicz Gerlyn „ Tresura psów” Septem 2006
 • Filrit Grzegorz „Szczeniakowo” 
 • Górny Bogdan „Nowoczesne szkolenie psów tropiących” Multico
 • Gałuszka Jacek „Aria, do mnie” Galaktyka 
 • Gałuszka Jacek „Aria, równaj” Galaktyka
 • Gałuszka Jacek „Aria, nie” Galaktyka 2013
 • Pryor Karen „Najpierw wytresuj kurczaka”  wyd. Media Rodzina
 • Owens Paul „Zaklinacz psów. Podaj łapę, waruj, siad, czyli szkolenie czworonoga” Septem 2008
 • Waldoch Barbara „Pozytywne szkolenie psów” wyd. Werset 2007
 • Wohlleben Peter „Duchowe życie zwierząt” wyd. Otwarte 2017

Mój pies ma problem z zachowaniem. Czy istnieje szansa, że w trakcie kursu zostanie rozwiązany?

 • Jeśli Twój pies ma problemy z zachowaniem i nie może pracować w otoczeniu innych psów lub ludzi, to bardziej odpowiedni będzie dla Was kurs "Super Pies" podczas którego koncentrujemy się na pracy z trudnymi psami. Kurs trenerski nie jest terapią behawioralną.

Czy muszę przyjechać z już wyszkolonym psem aby zaliczyć egzamin?

 • Twój pies powinien w minimalnym przynajmniej stopniu umieć koncentrować się na przewodniku i być zmotywowanym do pracy z nim. Nie ma znaczenia czy pies jest rasowy, czy nierasowy. Twój pies podczas kusu jest Twoim pomocnikiem i nauczycielem, który pozwala Ci poznać techniki i metody pracy trenerskiej z psami. Pomiędzy zjazdami kursu będziesz mieć przynajmniej 3 tygodnie na przygotowania psa do egzaminu PTP.

 

Czy po kursie mogę „automatycznie” otworzyć oddział Wesołej Łapki w swojej miejscowości?

 • Nie. Traktujemy kwestię podjęcia współpracy indywidualnie i nawet błyskotliwe zaliczenie egzaminu nie „uprawnia” do otwarcia oddziału Wesołej Łapki. Niemniej jednak, zaliczenie egzaminu jest warunkiem podjęcia takiej współpracy.

 

Mój pies jest agresywny. Czy mogę zabrać go na kurs?

 • Nie. Kurs trenerski nie jest miejscem na terapię zachowań agresywnych, lecz miejscem gdzie uczymy się współpracy między psem i człowiekiem. W przypadku agresywnych psów zachęcamy właścicieli do kontaktu z behawiorystą naszej szkoły, który oceni możliwość udziału psa w kursie.

 

Czy mogę starać się o dofinansowanie na kurs trenerski ze środków UE?

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu środków, subwencji, dotacji. Uczestnik może organizować sobie dofinansowanie we własnym zakresie.

 

Czy jest możliwość płacenia w ratach lub skredytowania należności za kurs na poczet przyszłej współpracy?

 • Tak. Umożliwia to wykupienie dostępu do każdej z 3 części kursu. Zakupu możesz dokonać w dowolnym momencie, a materiały każdej części będą dostępne w ciągu 2 m-cy od daty ich aktywacji. Co dotyczy kredytowania należności na poczet przyszłej współpracy - nie stosujemy takiego podejścia.

Czy mogę zabrać więcej niż jednego psa?

 • Tak. Pod warunkiem że psy są w stanie przebywać same w czasie gdy uczestnik kursu bierze udział w wykładach.

Czy mogę przyjechać z osobą towaryszącą?

 • Tak. Osoba towarzysząca może miło spędzić czas z grupą trenerów. Osoby towarzyszące nie mogą brać udziału w zajęciach teoretycznych, mogą obserwować pracę z psami i brać udział w wieczorach integracyjnych i w projekcjach filmów.

 

Czy mogę dostać fakturę VAT?

 • Tak, oczywiście

WSKAZÓWKI DLA UCZESTNIKÓW

Ponieważ kurs Treser psów (kurs trenerski) składa się z części teoretycznej i praktycznej, proponujemy aby naukę poprowadzić w tych dwóch kierunkach równocześnie.

Wiadomo, że każdy ma swój system nauki. Jednak biorąc pod uwagę zakres materiału proponujemy zabrać się za naukę w sposób systematyczny. Jeden wykład dziennie, to sugerowane minimum. 

Oglądając filmy i prezentacje pamiętaj, że każdy wykład ma odpowiednią prezentację do pobrania. Ich wykaz zobaczysz przy każdej lekcji lub przy każdej części kursu. Uwaga: w sekcji plików do pobrania są także dodatkowe materiały, których nie ma w wykładach. Warto zwrócić na nie uwagę.

Rób notatki i poważnie przygotuj się do egzaminu. Na pozór materiał jest łatwy do przyswojenia. Niemniej jednak część jest do "wykucia na pamięć", część - wymaga zastanowienia się i zrozumienia. Nasze wewnętrzne testy pokazały, że osoby które robiły notatki osiągały często prawie o połowę lepsze wyniki od osób które ich nie robiły.

W części lekcyjnej znajdą się nagrania z kursu podstawowego posłuszeństwa "Pies Twój Przyjaciel". Obejrzyj te materiały i od pierwszego dnia zacznij przygotowywać swojego psa do egzaminu praktycznego.

Egzamin praktyczny w Wesołej Łapce różni się od PT. Jeśli Twój pies ma zrobione PT zaliczenie tego egzaminu nie będzie trudne, aczkolwiek wymaga dodatkowego przygotowania. Zasadnicza różnica między egzaminem PT (ZKwP) i PTP (Wesoła Łapka) - brak aportu. Czasy pozostawania psa na dystans w pozycji siad lub waruj są w Wesołej Łapce dłuższe, a dystanse - większe.

Na pierwszym zjeździe praktycznym odbędzie się egzamin próbny, który zostanie nagrany, przeanalizowany i otrzymasz wskazówki jak można poprawić wynik.

Na drugim zjeździe egzamin odbywa się w 3 podejściach, a jego wynikiem jest średnia punktacja z tych podejść. Skala ocen - 110 punktów.

Wiemy, że każdy egzamin to stres. Dlatego chcemy wam pomóc. Każdy kursant ma 2 podejścia do egzaminu teoretycznego. Egzamin teoretyczny zaliczacie w domu, online. Z tych dwóch podejść liczy się najlepszy wynik.

Egzamin jest oceniany przez komputer bez udziału człowieka. Oto podstawowe cechy egzaminu: jest to test wielokrotnego wyboru. Na jego rozwiązanie kursanci mają 50 minut.  Jeśli test nie został rozwiązany w całości, po upływie czasu wyniki są oceniane automatycznie.

Jeśli nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie - zastanów się nad kolejnym. Do trudnieszjego pytania zawsze możesz wrócić w trakcie egzaminu.

Jeśli masz pytania dotyczące teorii lub praktyki pracy z psem - czekamy na nie. Po wykupieniu dostępu do kursu dostaniesz zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku, aby móc korzystać z pomocy i konsultować się z innymi w sprawach dotyczących kursu. 

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO WESOŁEJ ŁAPKI

Kurs trenerski (czyli Treser psów) - to inwestycja w swoją przyszłość. Jeśli chcesz robić to, co kochasz - warto zastanowić się także, co uzyskasz. Oto kilka rzeczy, które mogą Cię zainteresować:

Z kim współpracujemy?

Jeśli miałbym opisać idealnego kandydata na trenera Wesołej Łapki, to w skrócie wyglądałoby to tak:

Inteligentny, kompetentny, dowcipny, czasami nawet złośliwy, kreatywny. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to masz duże szanse. Skupmy się zatem na "kompetentny".

W Wesołej Łapce wierzymy, że dzięki stworzonym procedurom, talentowi oraz pracy, właściwie każdy człowiek jest w stanie nauczyć się pracy z psami. Kurs trenerski został wymyślony właśnie po to, aby tę wiedzę przekazać Tobie. Jeśli chcesz osiągnąć sukces - musisz być osobą kompetentną, która ma realne wyniki i jest skuteczna. Właśnie skuteczności oczekują od nas właścicieli psów. Kluczem do sukcesu na tym polu jest wiedza plus praktyka. 

Aby nabyć praktykę potrzebujesz osób, które zechcą Twojej pomocy jako fachowca. Przyłączenie się do Wesołej Łapki pomaga w znalezieniu takich osób. 

Oto, co oferujemy naszym trenerom:

a) rozpoznawalna marka - pracujemy nad budową naszej marki od lat. Jeśli jesteś na naszej stronie - to już coś znaczy.

b) wsparcie merytoryczne - każdy trener ma swojego superwizora, z którym może konsultować poszczególne przypadki i poprosić o wskazówki lub pomoc.

c) zaawansowany system telefinformatyczny - pomaga utrzymać informacje o Tobie i szkoleniach aktualne, mieć kontrolę nad zapisami na szkolenia

d) identyfikacja wizualna - czyli każdy, kto Cię spotka może dowiedzieć się, że jesteś trenerem Wesołej Łapki

e) wsparcie reklamowe - specjalne ceny na materiały reklamowo-promocyjne

f) wsparcie marketingowe - wszystkie nowości programowe są testowane zanim gotowe materiały są przekazane trenerom

g) dostęp do materiałów - dostęp do materiałów szkoleniowych online na preferencyjnych warunkach

h) dostęp do seminariów i wykładów - często mamy oferowane lepsze warunki udziału w różnych seminariach i wykładach organizowanych przez innych szkoleniowców i specjalistów

i) wolność wyboru - ty decydujesz jakie szkolenia możesz prowadzić i samodzielnie ustalasz ich ceny

j) jasne warunki - współpraca między trenerem i Wesołą Łapką układa się na jasnych warunkach zawartych w ramach umowy o współpracy

Z)  ZJAZDY TRENERSKIE - minimum raz do roku albo i częściej możesz uczestniczyć w zjazdach trenerskich, gdzie zdobywa się nową wiedzę, są prowadzone różne warsztaty, a oprócz tego, zawsze zbiera się świetne grono osób, które mają "korbę" na punkcie psów, a jednocześnie są profesjonalistami. 

Ps. Czy wiesz jak można warunkować u ryb akwariowych zachowania przy pomocy dysków Fishera? Oczywiście, że nie wiesz, ale o tym dowiesz się m.in. w ramach części nieoficjalnej naszych zjazdów. 

Ok, to teraz porozmawiajmy na temat JAK dołączyć do grona trenerów. Po pierwsze - musisz chcieć. Po drugie - oczywiście zaliczenie egzaminów, testów itp... Po trzecie -  obecni trenerzy mają wpływ na to czy usłyszysz "TAK" i zaprosimy Cię do współpracy. Po czwarte - zawsze warto rozmawiać i pytać. Jeśli krążą Tobie po głowie myśli o dołączeniu do Wesołej Łapki - porozmawiaj z trenerami, których poznasz, czy z Jackiem Gałuszką. Myślę, że skoro dotarłeś -aś do tego akapitu - istnieje duże prawdopodobieństwo, że chcesz swój los związać z Wesołą Łapką, a my (trenerzy) prawdopodobnie też chcemy. 

Zapisz się teraz na kurs.