Zasady żywienia

 • Nie podawaj psu nadmiernej ilości "resztek ze stołu" a także ostro przyprawionych produktów przeznaczonych dla ludzi.
 • Przygotowując dla psa kaszę jęczmienną unikaj stosowania pęczaku a także zwróć uwagę na to aby produkty węglowodanowe były bardzo dobrze ugotowane. Zawartość surowej skrobi może być przyczyną biegunek.
 • Nie podawaj psu nadmiernej ilości kości (do ok. 10% diety) ponieważ mogą one prowadzić do zaparć. Nie stosuj w żywieniu psów kości, które podczas rozdrabniania tworzą ostro zakończone kawałki.
 • Mleko stosowane w żywieniu psów dorosłych może być przyczyną biegunki.
 • W żywieniu psów rosnących dużych ras nie podawaj nadmiernej ilości pożywienia ponieważ zbyt duża masa ciała psa przed zakończeniem procesu wzrostu i rozwoju układu kostnego może w nadmierny sposób obciążać go predystynując zwierzęta do dysfunkcji układu kostnego (np. dysplazji).
 • Koprofagia (zjadanie kału) obserwowane u psów może być wynikiem niedoborów żywieniowych (białka, witamin z grupy B) a także może mieć charakter nawykowy lub wynikać z naśladownictwa innych psów.

Omega−Pro® Skin & Coat Conditioning System

− odpowiednia ilość i proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 zapobiegają stanom zapalnym skóry.

− duży dodatek siemienia lnianego, oleju canola i jajek zapewnia gęstą i lśniącą sierść.

Długoletnie badania wykazały, że nienasycony kwas tłuszczowy Omega 6 pomaga utrzymać zdrową skórkę i piękną sierść, natomiast nienasycony kwas tłuszczowy Omega 3 zapobiega procesom zapalnym. Jednak ważne jest, aby kwasy Omega 6 i Omega 3 pozostawały w karmie w odpowiedniej proporcji, gdyż tylko wtedy mogą działać naprawdę skutecznie. Ustalono, że najbardziej korzystny stosunek Omega 6 do Omega 3 powinien mieścić się pomiędzy 5:1 i 10:1.

W karmach PROFormance staramy się zapewnić odpowiednią ilość i proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, stosując wyselekcjonowane składniki:

 • siemię lniane, obecnie uważane za jedno z najcenniejszych źródeł kwasu Omega 3.
 • olej canola, dopiero w ostatnich latach odkryty, jako jedna z najbardziej wartościowych roślin oleistych
 • Jajka − dostarczające cennych cennych białek, witamin i minerałów (folacyna, wapń, fosfor, żelazo).

Pro−Nexus® Joint & Cartilage System

Optymalny poziom glukozaminy i siarczanu chondroityny zapewnia zdrowe mocne stawy i chrząstki. Glukozamina i siarczan chondroityny, naturalnie produkowane przez organizm, są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie stawów. Umożliwiają zdrowy wzrost młodych psów i pomagają odbudować tkankę chrzestna po urazach. Zapobiegają degeneracji stawów i kręgosłupa u starszych psów. Ich niedobór prowadzi do artrozy i stanów zapalnych stawów.

Digesti−Pro™ Intestinal Health System

Zdrowy przewód pokarmowy to połowa dobrego samopoczucia waszego ulubieńca. Dobrze funkcjonujący przewód pokarmowy zapewnia optymalne przyswajanie składników pokarmowych, witamin i minerałów oraz zapobiega powstawaniu gazów trawiennych. Karmy PROFormance dbają o przewód pokarmowy twego psa poprzez wykorzystanie:

 • wysokoprzyswajalnych białek i tłuszczów z mięsa kurcząt.
 • wysokiej jakości błonnika z wysłodków buraczanych i ekstraktu z korzeniu cykorii (bogatego źródła FOS), które redukują gazy trawienne i sprzyjają rozwojowi korzystnej flory bakteryjnej a ponadto zwiększają wchłanianie substancji odżywczych.
 • yucci Schidigera, która likwiduje przykre zapachy i jednocześnie zapobiega nadmiernej fermentacji, a zatem i zmniejsza ryzyko skrętu jelit u psów dużych ras. Yucca zawiera ponadto cenne saponiny o działaniu anabolizującym - pomagają one w naturalny sposób uzyskać dużą masę mięśniową i zwiększają wytrzymałość - to właśnie żywieniu yuccą indiańskie mustangi miały zawdzięczać swa niebywałą odporność i wytrzymałość.

Oxi−Pro™ Natural Immune System Boost

Optymalny wysoki poziom naturalnych przeciwutleniaczy: selenu, luteiny i witaminy E.

W procesie przemiany materii powstają tak zwane wolne rodniki, które uszkadzają strukturę wielu komórek i tkanek. One to właśnie mają ponosić odpowiedzialność za starzenie się organizmu i wiele chorób. Ich destrukcyjną siłę mogą powstrzymać jedynie tak zwane przeciwutleniacze. Karmy PROFormance zawierają je w odpowiedniej ilości, aby Twój pupil długo pozostawał młody.

Vita−Pro® Vitamin Delivery System

Naturalny kelp, zebrany z czystych, zimnych wód oceanu, zapewnia zachowanie odpowiedniego poziomu substancji odżywczych: witamin i mikroelementów. Zachowane przy pomocy najnowszej metody zwanej "sequestring" substancje odżywcze mają znaczną przewagę nad związkami chelatowanymi, gdyż: minerały (cynk, miedź, żelazo itp.) są zabezpieczone przed działaniem bakterii żyjących w przewodzie pokarmowym oraz soków trawiennych, Witaminy są zabezpieczone przed przypadkowymi reakcjami powodującymi wiązanie się z minerałami, co powoduje ich degradację i utratę wartości odżywczej.

Biologiczna dostępność i przyswajalność substancji chelatowanych wynosi 33%, podczas gdy związki utrwalone przez "sequestring" są przyswajalne w 98 %, jak wykazały najnowsze badania.

W ciągu miesiąca od chwili zapakowania karmy, ilość chelatowanych aktywnych związków zawartych w karmie zmniejsza się drastycznie,- straty mogą sięgać nawet 30- 40 %, podczas gdy poziom substancji odżywczych utrwalonych przez "sequestring" pozostaje niezmieniony.

Zarówno chelatowanie, jak i tzw. "sequestring" są procesami mającymi na celu zabezpieczenie minerałów w celu ich jak najlepszego przyswojenia przez organizm. Chelatowane minerały są związane w sposób jednolity, podczas "sequestring" wiąże minerały w sposób powodujący ich stopniowe uwalnianie w przewodzie pokarmowym, co pozwala na pełne przyswajanie. Od strony praktycznej "sequestring" jest zabiegiem trudniejszym, ale i bardziej skutecznym niż chelatowanie.

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się