Roczna sunia siusia sama w domu

kiedy zostaje sama w domu, nawet jeśli jest to krócej niż 8 godzin, a także jeśli nie pozwalam jej spać w sypialni. Kiedy jestem z nią cały dzień, zawsze sygnalizuje, że chce wyjść na dworek. Karmiona i wyprowadzana jest regularnie codziennie o tych samych porach od dłuższego czasu, nie zaszły tu żadne zmiany. Odwiedziłyśmy weterynarza, aby stwierdzić, czy to nie problem zdrowotny, ale nie wygląda na to. Nie wiem, co zrobić, ponieważ siusia tylko, jak nikogo nie ma, a więc nie mam nawet jak jej pokazać, że robi źle. Bardzo proszę o poradę.

Eldafire

Psy mają bogatsze życie emocjonalne niż nam się to wydaje. Tak aktywny pies jakim jest Jack Russell Terrier z pewnością boleśnie przeżywa długą rozłąkę. Posikiwanie w domu może być jednym z objawów stresu separacyjnego. Spróbuj zmniejszyć kontrast emocjonalny pomiędzy czasem, gdy jesteś w domu i gdy pies zostaje sam. Pomocny w tym może być np. KONG - czyli zabawka wypełniona smakołykami, którą pies żuje i bawi się nią wylizując ze środka pyszności. Podając KONG-a powiedz psu jakieś słowo, np. "zostajesz" i nie zajmuj się nim dopóki nie skończy. Wychodząc z domu również podaj psu KONG-a i powiedz "zostajesz". Wyjdź normalnie bez zbytnich ceregieli. To powinno pomóc psu poczuć się lepiej, gdy Wy wychodzicie a on zostaje sam z jakimś atrakcyjnym zajęciem.

Jacek Gałuszka

Źródło: pies.onet.pl

{source}
<script type="text/javascript" language="JavaScript 1.2" src="http://zoolander.pl/banner.php?bid=5&partner=wesolalapka&productid=251410"></script>
{/source}

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się