Gryzienie smyczy
  • przypięcie pomiędzy obrożą i smyczą łańcuszka. Gryzienie metalu nie jest tak fajne jak gryzienie smyczy. Jeśli jednak psiakowi nie robi różnicy co gryzie i metal uważa za doskonałą rzecz do gryzienia - można posmarować smycz płynem przeciw obgryzaniu paznokci (do kupienia w aptece). Jest on bardzo gorzki w smaku. Nie radziłbym używania innych płynów, których skład chemiczny może być szkodliwy dla psa.
  • Dobrze jest też przekierować gryzienie smyczy na gryzienie zabawki.
  • Fajnie, jeśli nasz szczeniak lubi nosić coś w pyszczku. Wtedy można mu po prostu dać zabawkę do pyska i niech sobie niesie. Zabezpiecza nas to przed gyzieniem smyczy a przy okazji przed zżeraniem pyszności znalezionych po drodze no i przed szczekaniem. :D
  • Jeśli mamy zrobioną dobrze komendę "NIE RUSZ", można jej użyć jako sygnału zabraniającego gryzienia smyczy, a potem gdy tylko pies przestanie gryźć - natychmiast pochwalić i zająć go czymś innym.
Z czasem większość psów wyrasta z podgryzania smyczy. W zasadzie tylko te, z którymi się bawiono przeciągając smycz nadal to robią. Takie szarpanie za smycz może być też przejawem frustracji. Pies nie umie się inaczej uspokoić i dlatego gryzie smycz. Jeśli to jest powodem gryzienia smyczy - dobrze jest nauczyć psa innych sposobów obniżania napięcia i frustracji, np. oferując do gryzienia wędzone ucho lub inny smakowity gryzak. Żucie i przełykanie obniża napięcie emocjonalne psa i uspokaja go.
Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się