Co zrobić gdy szczeniak gryzie po rękach?
  • Zainteresuj go jednocześnie zabawką. Pochwal, gdy rezygnuje z gryzienia rąk.
  • Jeśli mała pirania obgryza z zacięciem Twoje ręce, zakończ natychmiast zabawę, mówiąc "NIE". Gdy przestaje gryźć baw się dalej. Nagrodą dla szczeniaka za zaprzestanie zabawy zębami z Twoją ręką będzie możliwość powrotu do zabawy, ale tym razem na Twoich warunkach. (taki mały psi ZEN)
  • Jeśli wszystko zawodzi - w momencie gryzienia odizoluj szczeniaka na 3 minuty. Jest to bardzo mocny sygnał, który uczy psa, że niedozwolony sposób zabawy powoduje totalną stratę kontaktu z Tobą i możliwości bawienia się.
  • Staraj się nie "nakręcać" zbytnio psa. Łatwiej mu zapanować nad emocjami, gdy go nie rozbawisz do szaleństwa.
  • Jeśli szczeniak zaczepia Cię gryząc - staraj się to zupełnie ignorować. Ignorowanie powoduje, że szczeniak stwierdza, iż dotychczasowa strategia jest nudna i nieciekawa.

W każdym razie warto pamiętać, że większość psów wyrasta z etapu gryzienia po rękach. Jednak, jeśli pozwolimy psu na taką zabawę, to w przyszłości może zaczepiać Ciebie lub inne osoby łapiąc zębami za rękę. Nie zawsze jest to przyjemne i wskazane. Dlatego najlepiej od początku dobrze jest popracować ze szczeniakiem nad tym zachowaniem.

 

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się