Dziecko i pies - jak zapewnić bezpieczeństwo
2. Gdy zbliża się obcy pies - bądź drzewem. Naucz dzieci, aby stały cicho i nieruchomo jak drzewo. Drzewa są nudne dla psa i prawdopodobnie odejdzie on wtedy od dziecka. To dotyczy zarówno obcych psów jak i własnych psów, gdy nadmiernie są podekscytowane lub agresywne.
3. Nigdy nie drażnij psa. Nigdy też nie przeszkadzaj psu, który śpi, je lub broni czegoś.


Dwie najważniejsze rzeczy, które mogą zrobić rodzice.

  1. Nadzoruj! Nie zakładaj, że pies jest dobry dla dziecka. Jeśli maluch musi głaskać psa, Ty również rób to razem z nim, mając swoje ręce obok rąk dziecka. Nawet jeśli Twój pies dobrze toleruje dzieci i nigdy nikogo nie ugryzł - po co stwarzać taką okazję?
  2. Trenuj psa. Weź psa na zajęcia posłuszeństwa. Zachęcaj starsze dzieci do trenowania z psem pod Twoim nadzorem. Nie pozwalaj dzieciom karać psa. Ucz psa skojarzenia, że bliskość dzieci i praca z nimi jest miła i radosna, używając pozytywnych wzmocnień i nagród.

Trzy najważniejsze rzeczy, które mogą zrobić właściciele psów.

  1. Wykastruj psa. Kastrowane psy są spokojniejsze, zdrowsze i mniej skłonne do agresji. Kastracja zapobiega niechcianemu rozrodowi psów i zapełnianiu schronisk.
  2. Socjalizuj psa ze światem. Dawaj swojemu szczeniakowi jak najwięcej okazji do pozytywnych doświadczeń.
  3. Nadzoruj swojego psa. Miej psa pod kontrolą zawsze jeśli w pobliżu są dzieci. Nie pozwalaj dzieciom przytulać i całować psa. Jeśli dzieci niepokoją psa - zabierz go stamtąd, albo wyślij dzieci do domu.
Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się