Jak szkolimy psy

W szkole „Wesoła Łapka” obowiązują dwie zasady:

  1. szkolenie – klikerowe

  2. wychowanie – pozytywne

Szkolenie klikerowe staje się coraz bardziej popularne w Polsce, ponieważ prowadzi do uzyskania szybkich efektów, jest precyzyjne i przyjemne dla psa i dla właściciela.

Jest to doskonały sposób uczenia psa sztuczek. Bez użycia siły i przymusu. Szkolenie klikerowe umożliwia nauczenie psa praktycznie wszystkiego, do czego jest zdolny fizycznie i psychicznie.

Szkolę psy klikerowo od 6 lat. Lubię tę metodę pracy z psem, bo uczy go myśleć i rozwiązywać zagadki.

Kliker jest bardzo prosty dla psa i dość trudny dla niewprawnego właściciela. Bardzo ważne jest doświadczenie i wprawa. Szybko można się tego nauczyć, ale najlepsze efekty uzyskasz ćwicząc z psem pod okiem doświadczonego instruktora, który podpowie Ci najlepsze metody pracy i skoryguje błędy, których zwłaszcza na początku nie da się uniknąć.

Jak szybko można nauczyć psa podstawowych umiejętności przy pomocy klikera? Świadczą o tym zajęcia, które prowadzę w schronisku dla zwierząt w Gliwicach w ramach "Programu LIRA". Poniżej znajdziecie Państwo film z treningu psiaczków schroniskowych, które nigdy wcześniej nie były szkolone i z klikerową metodą szkolenia spotykają się po raz pierwszy w swoim życiu:

{youtube}g5l8WJ21SzA{/youtube}

Wychowanie pozytywne to nie to samo co „bezstresowe”. W wychowaniu psów postępujemy w taki sposób by nie było potrzebne „karanie”, lecz by wzmacniać takie zachowania naszego psa, które akceptujemy. W ten sposób staramy się też rozwiązać jak najwięcej problemów jakie sprawiają niekiedy psy.

Przykładowo – zamiast ODUCZAĆ psa skakania na gości przy powitaniu, UCZYMY go, żeby na dźwięk domofonu szedł na swoje posłanie i leżał tam spokojnie, aż zostanie zawołany, żeby się grzecznie przywitać.

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się