Jak sprawić, by pies mi zaufał?
W samej obroży biega na dworze i wtedy zachowuje się normalnie. W domu, kiedy ma na sobie obrożę, udaje obrażonego i wydaje się być smutny - po ściągnięciu wszystko wraca do normy. Z tego co wiem wcześniej nigdy nie miał na sobie ani obroży, ani smyczy. Biegał tylko w wielkim ogrodzie. Chciałbym go zmienić, zrobić z niego kochanego i posłusznego psa. Tylko jak? Leed


 

 

Twoim podstawowym zadaniem jest zbudowanie więzi i zaufania psa do Ciebie. Dziadek jest dla psa autorytetem, ale nie znaczy to, że inni członkowie rodziny nie mogą również zaskarbić sobie zaufania i przywiązania ze strony psa. Przede wszystkim każde podejście do Ciebie w domu (gdzie przecież podchodzi, skoro go głaszczesz), powinno się kojarzyć psu jak najmilej. Pochwal go zawsze i miej przy sobie jakiś smakołyk lub zabawkę (jeśli pies lubi się bawić).

Zakładanie smyczy może być dla psa stresem, jeśli wcześniej nie miał takich doświadczeń. Dlatego przywiąż do obroży zwykły sznurek długości ok 1,2 m i niech pies sobie go wlecze za sobą. Po kilku dniach możesz w zabawie brać do ręki sznurek, puszczać go, znowu brać, przyzwyczajając psa do tego, że chodzenie na smyczy jest bardzo miłe. Budowanie więzi z psem wymaga czasu. 4 tygodnie to bardzo krótki czas, zwłaszcza dla dorosłego psa. Staraj się nie przekraczać granicy komfortu psiaka. Niech każde zbliżenie się do człowieka, ubranie smyczy, wyjście na spacer i powrót będą dla niego miłym doświadczeniem.

Napisał Jacek Gałuszka

 

Źródło: onet.pl

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się