Szkolenie Amstaffa

Pomimo, iż amstaffy nie cieszą się dobrą sławą, głównie ze względu na swoją przeszłość oraz „modę” na posiadanie psa w typie bull, co powoduje iż często znajdują się one w nieodpowiednich rękach, nie są to psy z natury agresywne wobec ludzi. Wykazują one natomiast często agresję wobec innych psów lub zwierząt, czemu może jednak zapobiec prawidłowo socjalizując amstaffa. Ponadto w rasie tej od wielu pokoleń prowadzi się selekcję biorąc pod uwagę cechy charakteru psa, miedzy innymi równowagę psychiczną i opanowanie.

Nie mniej jednak nie należy zapominać, że jest to pies niezwykle silny, inteligentny, o dużym temperamencie, odważny ale i zacięty, dlatego jego właściwe i konsekwentne wychowanie jest niezbędne.

amstaff-pup2Jeśli chcesz dobrze wyszkolić amstaffa przede wszystkim pamiętaj:

 • prawidłowa socjalizacja kluczem do sukcesu – zapewnij Twojemu szczeniakowi wiele pozytywnych kontaktów z psami w różnym wieku różnych ras oraz bezwzględnie przyzwyczajaj do kontaktów z ludźmi – pozytywne doświadczenia tego typu będą procentować przez całe psie życie!!!
 • nauczenie psa podstawowych umiejętności w przypadku Twojego energetycznego amstaffa jest absolutnie niezbędne – szczególnie dużą uwagę poświęć:
  • przywołaniu - nie każdego cieszy widok amstaffa pędzącego dziko w jego kierunku…,
  • chodzeniu na luźnej smyczy - „zawodowe” maleństwa mogą uciągnąć ponad trzy tony…,
  • oraz spokojnemu witaniu się z gośćmi - o nokaut nie jest trudno a przyjaciele są bezcenni.
 • pamiętaj aby być bardzo konsekwentnym w swoich działaniach, natomiast nigdy nie używaj siły ani krzyku, by pokazać psu kto rządzi – bądź fair!!!
 • uprawiaj ze swoim amstaffem sport – dla psa o takim temperamencie spokojne spacerki połączone z podziwianiem krajobrazu mogą być niewystarczające; agility, weight pulling, springpole, bieganie przy rowerze, pływanie, przeciąganie, aportowanie… do wyboru, do koloru - bawcie się ile sił!
 • zadbaj o to, by Twój amstaff ruszył też mózgownicą, nie tylko mięśniami – nauka podstawowych komend a i kilku trików sprawi Wam obojgu wielką satysfakcję (zobacz jaki z niego bystrzak!) – kurs podstawowego posłuszeństwa pozytywnymi metodami będzie strzałem w dziesiątkę!
 • ciesz się, że masz takiego silnego, wesołego i energetycznego towarzysza!

Psy rasy American Stafford Terrier nie są zazwyczaj polecane osobom, które nie mają żadnego doświadczenia – amstaff naprawdę wymaga świadomego i konsekwentnego przewodnika. Osobiście wierzę, że mądrze wychowany amstaff jest wspaniałym kompanem energetycznej osoby, nie można jednak zapominać, że złe postępowanie z psem tej rasy może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Jeżeli czujesz się więc na siłach, masz w sobie wystarczająco energii, konsekwencji i zapału DO DZIEŁA!

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się