Cocker spaniel angielski

To nader wszystko cenią sobie ruch na świeżym powietrzu. Uwielbiają buszowanie w największych gęstwinach, szuwarach i zaroślach (gdzie chowa się zwierzyna). Ma wielkie zamiłowanie do pływania, nurkowania, i aportowania. Doskonały węch (również umiejętność posługiwania się wiatrem) Spaniela to zachęta by wykorzystać to do wspólnych zabaw w tropieniu. Jedną niezbędnych komend jakie właśnie dla jego zamiłowań trzeba go nauczyć to przywołanie. Tak by spacery dla niego i właściciela były przyjemnością a nie ciągłym strachem czy wróci, bo gdzieś znowu zniknął w zaroślach.

Zmęczony takimi zabawami, bieganiem, pływaniem, tropieniem Spaniel to szczęśliwy pies w domu. Taki właśnie do poduchy. Ale nie myślcie, że jak będzie okazja do „zarobienia” jakiegoś smaczka to nie znajdzie na to siły. Zawsze skory do zabawy.

Pies bardzo inteligentny. Bardzo dobrze da się szkolić. Szybko przyswaja nowe rzeczy. Niech was nie zwiodą jego kochane oczka. Bywa bardzo uparty i wykorzystuje to często by osiągnąć to na czym mu zależy. Czy to będzie jakiś przysmak czy chęć wskoczenia wam na kanapę. Trzeba od początku określić zasady co mu wolno a czego nie. Nasza słabości i uległość (bo jak tu nie odmówić gdy tak na nas „smutno” patrzy) będzie przez niego wykorzystywana od razu. Dla niego to proste. Wczoraj przecież mogłem wskoczyć na tą kanapę czyli dzisiaj też mogę i nagle trudno mu zrozumieć „nie wolno” Będzie próbować niemal do skutku. To taka próba charakteru. Kto ma więcej cierpliwości. Uwierzcie mi jest w tym perfekcyjny.

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się