Pies goni, gryzie i ujada

Jest to dość nie bezpieczne dla jego zdrowia i życia jak zarówno dla osób prowadzących pojazd. Później pojawił się drugi problem ok.2 lata temu został pogryziony przez czarnego agresywnego kundelka mniej więcej jego wzrostów.Od tamtej pory zaczął zaczepiać wszystkie psy duże i te małe zwłaszcza umaszczenia czarnego. Nie ukrywam że robi przy tym mnóstwo hałasu. Psiak ogólnie jest spokojny i przyjazny -wychowuje się z dziećmi. Oprócz tego szczeka gdy dzwoni domofon lub ktoś puka do drzwi. Gdy przychodzą goście trzeba go wziąć na ręce i trzymać bo inaczej podleci do gości szczekając i pokazując jaki to on jest groźny. Na nas samych tylko szczeka merdając ogonem gdy wchodzimy do domu. Na dworze podczas tych wszystkich jego 'wybryków' oczywiście nie słyszy mojego wołania/przywoływania. Mówienia 'nie' , 'zostań'. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.


Opisywany problem faktycznie jest poważny, gdyż zagraża bezpośrednio bezpieczeństwu psa.

Na początek, aby zapobiec wypadkowi Miki musi być prowadzony na smyczy, tak aby zawsze był pod Twoją kontrolą. Kiedy widzi auto postaraj się odwrócić jego uwagę smakołykiem, zabawką - jeśli zachowa spokój pochwal i nagródź.

Czy próbowałaś z nim pracować ucząc podstawowych komend typu siad, waruj, do mnie? Czy w normalnych warunkach ( kiedy nie ma w pobliżu samochodów ani innych ciekawostek do gonienia) Miki reaguje na przywołanie?

Jeśli umie usiąść na komendę - postaraj się poćwiczyć to przy gościach ( tu tez powinien być na smyczy- zamiast trzymania na rękach, gdzie czuje się jeszcze pewniejszy i groźniejszy ). Jeśli usiądzie nagródź go za spokój. Pomóż też zbudować pozytywne skojarzenia z gośćmi - zachęć ich, żeby poadawali psu smakołyki - ale tylko wtedy gdy jest spokojny ( nie skacze i nie szczeka ).

Co do obszczekiwania innych psów - najpewniej jest to spowodowane strachem i niemiłymi skojarzeniami po pogryzieniu. Miki próbuje zawczasu odgonić psiaka niż narazić się na konfrontację. Poprawienie tego zachowania jest możliwe poprzez konsekwentne ćwiczenia.

Każda praca i zabawa z psem pomaga zbudować mocną więź między pupilem a właścicielem, co procentuje szybkością i łatwością uczenia się i pozwala na bezpieczne i radosne wspólne życie, eliminując wiele niepożądanych zachowań i problemów.

Oczywiście najlepiej, jeśli tą pracą pokieruje doświadczony trener, który nauczy Ciebie, jak skutecznie ćwiczyć i bawić się z psem, ponieważ na odległość trudno jest wytłumaczyć i dokładnie zobrazować metody pracy.

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się