Mój pies stał się agresywny
Chciałem dodać, że nie byłem obecny przy żadnym z tych ataków i że przy mnie pies zawsze jest spokojny. Nie wiem, czy jego złe zachowanie wynika ze zmiany otoczenia, czy może powoduje je ogromny zgiełk i hałas (w mieszkaniu wyżej prowadzony jest remont), który irytuje psa. magazynier

Zawsze ilekroć czytam słowa "rzucił się", "pogryzł" mam ciarki, bo nie wiem, co oznaczają takie słowa. Czy pies realnie zaatakował powodując poważne rany, czy próbował się bawić, albo zaczepić kogoś na zasadzie "jestem tu", czy też wykazał agresję terytorialną, aby przepędzić intruza?

 

Niezależnie od tego jakie podłoże ma zachowanie psa - absolutnie najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które z tym psem mają do czynienia. Jeśli w obecności swojego przewodnika pies jest łagodny, a zaczyna zachowywać się źle gdy pana nie ma - być może pozostałe osoby powinny również popracować z psem, aby pokazać mu, że wykonywania poleceń wszystkich domowników jest dla psa korzystne. Jednak zawsze w przypadku zachowań agresywnych skierowanych do domowników, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z takim psem jak kaukaz - usilnie doradzam osobistą konsultację z trenerem i behawiorystą, oraz poważne potraktowanie ich zaleceń. Stawką może być życie psa i zdrowie domowników.

Napisał: Jacek Gałuszka, źródło: onet.pl

artykuł napisany w odpowiedzi na pytanie czytelnika serwisu Onet-Pies

Ze by zostawić komentarz wam należy rejestrować się