10 rzeczy, które musi mieć Twój pies

10 rzeczy, które musi mieć Twój pies

Większość właścicieli traktuje swoich pupili jako pełnoprawnych członków rodziny. Zapewniając im opiekę, zainteresowanie oraz miłość, można liczyć na ich do zgodną wdzięczność. Nasza słabość do własnego zwierzaka sprawia, że chcemy rozpieszczać go na każdej płaszczyźnie, jednocześnie nie pozwalając na jego “rozpuszczenie”. Przedstawiamy 10 podstawowych rzeczy, które wręcz musi mieć każdy pies.

1. ZABAWKI

W tej kwestii, czworonogi mają z dziećmi naprawdę wiele wspólnego. Większość swojego czasu angażują w zabawę. Jak to się mówi “zabawek nigdy dość”. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzai akcesoriów do rozrywki. Do dyspozycji mamy różnorakie kształty, kolory, funkcje. To wszystko pozwala nam dobrać produkt pod indywidualne potrzeby naszego futrzanego przyjaciela. Fundowanie mu takich atrakcji na pewno sprzyja obopólnej satysfakcji.

2. LEGOWISKO

Kojec, buda, materac, czy zwykły koc – one wszystkie spełniają jedną, bardzo ważną funkcję. To w tym miejscu pies się relaksuje, odpoczywa lub zapada w sen. Ważną kwestią jest, ażeby psie legowisko było wygodne, a w przypadku niskich bądź wysokich temperatur – zapewniało tę odpowiednią w miejscu wypoczynku psa.

3. ODPOWIEDNI SZAMPON

Rzeczą wręcz naturalną jest dbanie o czystość swojego futrzaka. Psy uwielbiają miejsca, które niekoniecznie grzeszą czystością. Częstotliwość mycia zależy od jego stylu życia, czy chociażby miejsca bytowania (podwórko czy dom). Ważne jest, aby używać do tej czynności specjalnego szamponu dla psów, odpowiednio dobranego do rasy pupila.

4. SMYCZ

Nie ma rzeczy bardziej podstawowej od smyczy. To ona zapobiega ucieczkom, czy niekontrolowanym zachowaniom wśród naszych psów. Trzeba pamiętać, aby wyszkolić psa tak, aby to właściciel wyprowadzał go na spacer, a nie na odwrót. Na rynku znaleźć można regulowane smycze, które znacznie ułatwiają kontrolę nad psem.

5. SPECJALNA SZCZOTKA

Szczotka do sierści jest niezbędnym przedmiotem codziennej pielęgnacji naszego pupila. Odpowiednio dobrana, pozwala wyczesać martwy włos oraz pomaga w pozbyciu się kołtunów, które pozostawione same sobie, potrafią być prawdziwym utrapieniem. Zaleca się przyzwyczajanie psa do szczotkowania już od drugiego 2 miesiąca życia. Jednoczesne głaskanie i chwalenie sprawią, że pies zacznie kojarzyć tę czynność jako coś relaksującego i pozytywnego.

6. ZDROWA KARMA

Jeśli kochamy swoje zwierzaki to naturalny jest fakt, iż chcemy dbać o ich zdrowie. Dla psa, żywienie jest kwestią niemalże świętą. Niestety, często skuszeni reklamami oraz dobrymi cenami, wybieramy produkty w marketach, które do zdrowych zwyczajnie nie należą. Warto w tym przypadku poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć specjalną karmę, dobraną jak najbardziej pod naszego czworonoga. W internecie trafić można na wiele specjalistycznych blogów oraz poradników, traktujących o wyborze odpowiedniej karmy dla psa.

7. SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

Wróćmy do higieny. Mycie psich zębów nie jest tak popularną czynnością jak kąpiel, jednak jest równie ważna. Człowiek myje zęby co najmniej dwa razy dziennie. Ciężko zatem wyobrazić sobie, aby nasz pupil nie robił tego wcale. Osad na zębach, choroby jamy ustnej, czy ból uzębienia dotyczy tak samo nas jak i naszych psów. Z pewnością warto zacząć przyzwyczajać swojego psa do tej czynności, bowiem jest to jedna z ważniejszych kwestii psiej pielęgnacji.

8. SMAKOŁYKI

Niemalże każdy pies uczony jest co najmniej kilku komend w życiu. Poza tym smakołyki bywają niezwykle pomocne w oduczaniu, jak i nauczaniu psa pewnych zachowań. Jest to pewna forma docenienia pupila, ale sprawdza się również jako ogromna motywacja. Przekąski należy jednak dozować zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

9. PIŁKA

Z piłką kojarzony jest praktycznie każdy pies. Spełnia ona dwie najważniejsze dla obu stron funkcje. Oprócz satysfakcji i zadowolenia naszego futrzaka, serwujemy mu porządną dawkę ruchu. Jak wiadomo, im większy pies, tym więcej go potrzebuje. Aport!

10. PODRÓŻNA MISKA

Co prawda, to akcesorium dopiero zyskuje popularność, ale jest rzeczą niezwykle przydatną i szalenie ważną. W przenośnią butelkę należy zainwestować szczególnie wtedy, gdy planujemy spacer z czworonogiem, a z nieba leje się żar. Psy tak samo jak ludzie, potrzebują nawadniać swój organizm odpowiednio często. Taka przenośnia butelka z pewnością to ułatwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *