Menu

Kontakt | biuro: 793585553

Kraków: Socjalizacja - Komunikacja. Warsztaty socjalizacyjne dla psów dorosłych

Od 16.07.2017 16:00 do 16.07.2017 17:00
Kategorie: Kraków
Odsłony: 266
Sesje socjalizacji to spotkania, w trakcie których wszystkie psy, niezależnie od charakteru i usposobienia, uczą się przebywać w grupie w spokojny i zrównoważony sposób. Właściciele mają przy okazji możliwość obserwowania zachowań swoich pupili i uczenia się psiego języka.

Sesja socjalizacji przeznaczona jest dla wszystkich chętnych!
Zapraszamy psy małe i duże, oazy spokoju i nerwusy – dla każdego znajdzie się miejsce. Jeśli Twój pies nie ma problemów przebywając z innymi psami – doskonale! – będzie mógł utrwalać te umiejętności i pomoże innym czworonożnym koleżankom i kolegom w pokonywaniu ich trudności. Jeśli natomiast spotkania z innymi psami stanowią problem - pies jest lękliwy lub nerwowy – tutaj nabierze nowych umiejętności społecznych i z czasem będzie czuł się zdecydowanie pewniej. Dzięki temu Wasze codzienne życie stanie się łatwiejsze! Na udziale w spotkaniach korzystają zarówno psy jak i ludzie. Właściciele uczą się psiego języka i obserwują poczynania swojego pupila w grupie, a psy poznają i utrwalają zasady przebywania z innymi psami i ludźmi w spokojny i zrównoważony sposób.

Czym spotkania socjalizacyjne różnią się od wizyty w psim parku czy na łące?
Sesje mają swój cel i określoną strukturę. Każdy w ich trakcie może czegoś się nauczyć. Głównymi aktorami i nauczycielami są psy, jednak instruktor pełni nadzór nad grupą i dba o to, by wszyscy czuli się w niej dobrze i bezpiecznie.

Podstawowe zasady sesji:
1. Pies wyposażony jest w zwykłą obrożę oraz standardową smycz - nie zabieramy kolczatek, ani smyczy automatycznych. Obroża powinna być dopasowana w taki sposób, by dało się pod nią wsunąć na płasko maksymalnie dwa palce. Psa na smyczy trzyma osoba dorosła, będąca w stanie nad nim zapanować.
2. Na teren nie wnosimy zabawek, przysmaków, ani jedzenia.
3. Właściciele psów, mających w historii bójkę lub ugryzienie, zabierają kaganiec. Stosujemy wyłącznie kagańce koszykowe lub fizjologiczne. Niedopuszczalne jest zakładanie tzw. kagańca weterynaryjnego. Kaganiec musi być dobrze dopasowany, zabezpieczony przed zsunięciem, a pies powinien być przyzwyczajony do jego noszenia.
4. Psa przed spotkaniem wyprowadzamy by załatwił swe potrzeby, choć nie przejmujemy się gdy przydarzy się to na placu - pamiętajmy tylko o woreczkach.
5. Obecność dzieci nie jest wskazana.
 

Powtarzane wydarzenia

Początek strony