Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą odkryć na nowo swojego super - psa i naprawić problemy z zachowaniem, które w tym przeszkadzają.

Głównym celem kursu jest rozwiązanie problemów z zachowaniem Twojego psa, dzięki czemu zaczniesz z nim spędzać więcej czasu, zabierać go w miejsca, gdzie dotąd nie bywaliście razem i cieszyć się bardziej jego towarzystwem.
Podczas kursu przewodnicy psów otrzymają obszerną wiedzę teoretyczną i poćwiczą praktyczne umiejętności pracy ze swoim trudnym psem. Sprawdź, czy ten kurs spełnia Twoje oczekiwania?

 

 

 • P: Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

 O: Kurs jest adresowany do zwykłych właścicieli psów, którzy chcą stać się świadomymi przewodnikami.

 • P: Kto prowadzi kurs?

O: Prowadzi go Jacek Gałuszka - instruktor szkolenia psów, behawiorysta, profesjonalista IACP (International Association of Canine Professionals) oraz ekspert portalu onet.pl i miesięcznika „Przyjaciel Pies”, a także trenerzy i instruktorzy Szkoły Przyjaciół Psów „Wesoła Łapka”, mający doświadczenie w pracy z trudnymi psami. Asystują im behawioryści - praktycy uczestniczący w kursach zawodowych prowadzonych przez naszą szkołę.

 • P: Gdzie odbędzie sie kurs?

O: Kurs odbywa się w Księżych Młynach, Województwo Łódzkie (środek Polski) 
Do dyspozycji mamy pokoje z łazienkami, plac szkoleniowy i salę konferencyjną. W cenie kursu zawarte są:
materiały szkoleniowe
Klikery
Wykłady
Ćwiczenia z psami grupowo i indywidualnie pod kierunkiem trenera
Noclegi
trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

 • P: Jak długo trwa kurs?

O: Kurs trwa 6 dni.

 • P: Czy psy agresywne mogą brać udział w kursie?
O: Oczywiście, tak. Warunkiem jest, iż właściciel psa zapewni bezpieczeństwo, co oznacza, że pies jest stale pod kontrolą, a po terenie ośrodka porusza się w kagańcu i na smyczy.
 
Często organizatorzy wakacji z psem zastrzegają iż nie przyjmują psów agresywnych lub sprawiających problemy z zachowaniem. U nas - wręcz przeciwnie. Jeśli Twój pies ma problem z akceptacją innych psów lub ludzi, albo boi się ich - będziesz mile widziany na kursie. Oczywiście wraz ze swoim psem. Musisz jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa i o tym, że pies będzie musiał zostać od czasu do czasu sam w pokoju. Jeśli pies przeżywa stres separacyjny lub niszczy rzeczy podczas nieobecności właściciela - naucz go przebywania w klatce, gdzie będzie mógł się zrelaksować. Pamiętaj, że zgodnie z regulaminem każdy właściciel odpowiada za swojego psa i ewentualne szkody wyrządzone przez niego.
 • P: Mój pies nie sprawia żadnych kłopotów. Czy warto z nim wybrać się na ten kurs?
O: Udział w kursie fundamentalnym „Super Pies” pozwala zbudować relację ze zwierzakiem na mocnych podstawach i uniknąć w przyszłości różnych problemów z zachowaniem. Plan zajęć zawiera sporo ćwiczeń, a okoliczności przyrody pozwalają na długie i piękne spacery. To są idealne warunki do budowy relacji z psem. Wyobraź sobie: tylko Ty i Twój pies... razem.
 • P: Jeśli mój pies skończył już wcześniej kurs posłuszeństwa. Czy udział w kursie Super Pies może nam się przydać?
O: Jeśli Twój pies jest opanowany i umie doskonale współpracować z Tobą w każdych warunkach, to znaczy, że nawiązaliście taki rodzaj porozumienia, jakiego chcemy nauczyć podczas kursu  „Super Pies”. Możecie przyjechać i świecić przykładem oraz wzbogacać swoje umiejętności :)
 • P: Jakimi metodami będziemy pracować w czasie kursu?
O: Będziemy pracować głównie metodami opartymi na nagradzaniu pożądanych zachowań. Nauczysz się jak poprawnie pracować z klikerem. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że czasami te metody zawodzą i nie przynoszą oczekiwanych efektów. To zniechęca właściciela psa do treningu i sprawia, że pies nie ma szans na zmianę swojego zachowania. Chcemy naprawdę pomóc, a nie głosić jakąś szkoleniową „religię", dlatego będziemy stosować takie podejście, które działa. W praktyce oznacza to połączenie szkolenia opartego na nagradzaniu z zastosowaniem innych narzędzi szkoleniowych takich jak smycz behawioralna (ringówka), kolczatka (głównie plastikowa) i obroża elektryczna. Stosując te narzędzia pracujemy tak delikatnie jak to tylko możliwe. Zawsze najpierw demonstrujemy i wyjaśniamy ich działanie właścicielom, zanim założymy je psu.
 • P: Co będziemy konkretnie robić na kursie?

Aby skutecznie poradzić sobie z problemowym zachowaniem psa potrzebna jest wiedza. Zdobędziesz ją uczestnicząc w wykładach i zajęciach teoretycznych. Postaramy się aby przekazać wszystkie informacje w zrozumiały i możliwie jak najprostszy sposób. Oprócz tego będziemy oczywiście pracować z psami. Na początku będą to zajęcia podstawowe, takie jak nauka opanowania emocji, wykonanie prostych poleceń, zwracanie uwagi na przewodnika itp. Zaplanujemy również plan treningowy dostosowany do potrzeb konkretnego psa i właściciela. Będziemy również pracować indywidualnie lub w parach, tak, aby każdy uczestnik nauczył się odpowiednich technik pracy z psem. Będzie również czas na mniej formalne spotkania i czas na spacery z psem, różne atrakcje i rozrywki. Wychodzimy z założenia, że czasami i psu i właścicielowi należy się chwila relaksu.

 • P: Czy uczestniczenie w dodatkowych zajęciach oferowanych w czasie kursu, takich jak np. dogtrekking, czy praca węchowa wymagają wniesienia dodatkowych opłat?

O: O NIE! Nie ma żadnych dodatkowych i ukrytych opłat za udział w kursie Super Pies. Udział we wszystkich oferowanych zajęciach jest wliczony w cenę kursu.

 • P: Co obejmuje opłata za kurs? Czy nocleg i wyżywienie są wliczone w opłatę za kurs? Gdzie będziemy mieszkać?

O: Nocleg i pełne wyżywienie są wliczone w cenę kursu.  Ośrodek VAN-TUR dysponuje pokojami, z których każdy posiada osobną łazienkę i balkon. Staramy się tak lokować uczestników, aby uniknąć konfliktów pomiędzy psami. W jednym pokoju może mieszkać 1 - 3 osób. Wszelkie potrzeby odnośnie zakwaterowania można zgłaszać w Biurze Wesołej Łapki u Witolda Jermołowicza, który zajmuje się zakwaterowaniem. ( tel. 791 834 440). W ramach opłaty z kurs uczestnik otrzymuje:

- noclegi i wyżywienie (śniadanie, obiad, kolację). Szefowa Ośrodka jest Mistrzynią Kuchni po Akademii Kurta Schellera, więc osoby dbające o linię będą miały wiele pokus do pokonania. Możliwe jest również zamówienie posiłków wegetariańskich. Prosimy o tym poinformować Biuro Wesołej Łapki.

- skrypt zawierający materiały pomocnicze i szkoleniowe

- kliker

- udział w treningach

- opiekę osobistego trenera

- udział w wykładach teoretycznych

- udział w zajęciach specjalnych, dostosowanych do aktualnej wersji kursu

- wskazówki do dalszej, samodzielnej pracy z psem po zakończeniu kursu

 • P: Czego mogę się spodziewać po kursie?

Zdobędziesz cenną wiedzę pozwalającą zrozumieć mechanizmy sterujące zachowaniem psa;
Dostaniesz skrypt, do którego będziesz mógł wracać po zakończeniu kursu;
Poznasz efektywne metody pracy z Twoim psem, zamiast marnowania czasu na coś, co nie działa;
Przećwiczysz w praktyce pod okiem doświadczonych trenerów wszystkie ćwiczenia;
Zbudujesz lub umocnisz ze swoim psem wyjątkową więź opartą na zaufaniu i szacunku;
Otrzymasz plan dalszej pracy z psem;
Zobaczysz, że zmiana jest możliwa i zrobisz pierwsze kroki na drodze do tej zmiany;
W całkiem niedługim czasie będziesz mógł spędzać z Twoim psem więcej czasu, ponieważ będzie Ci mógł towarzyszyć;
Spędzisz miło czas w towarzystwie innych psiarzy dzielących Twoją pasję i zainteresowania.

 • P: Czego nie dostaniesz na kursie

Nie dostaniesz akceptacji dla roztkliwiania się nad sobą i swoimi problemami z psem
Nie dostaniesz cudownej pigułki, która zastąpi Twoją pracę i zaangażowanie
Nie dostaniesz wsparcia w budowaniu poczucia własnej wyjątkowości jako osoby, która żyje z bardzo problemowym psem, i którą należy z tego powodu podziwiać
Nie dostaniesz akceptacji dla karania psa, znęcania się nad nim psychicznie lub fizycznie, obarczania go winą za jego zachowanie.
Nie staniesz się „psem ALFA" ani magicznym przywódcą stada

 • P: Czy psy będą mogły być z nami na wykładach?

O: Chcemy, aby Twój pies mógł być z Tobą wszędzie gdzie go zabierzesz. W kawiarni, na wykładzie, na wczasach, na plaży, u znajomych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to cel, do którego dążymy, a nie stan obecny. Trudno by było skupić się na słuchaniu wykładu i równocześnie zajmować się psem. Ponadto psy potrzebują również czasu na regenerację po ćwiczeniach, dlatego na czas wykładów zostawimy je w pokojach.

 • P: Co oprócz psa mam zabrać ze sobą?
O: Będzie nam potrzebnych kilka rekwizytów. Proszę zabrać ze sobą zwykłą obrożę, kaganiec (dla psów agresywnych), smycz zwykłą z dwoma karabinkami, dwie maty (kocyki) o wymiarach takich, aby pies mógł się na nich zmieścić, koc do przykrycia łóżka (żeby pies nie zabrudził pościeli), woreczki na odchody (sprzątamy po swoim psie), miski na jedzenie i wodę, jedzenie dla psa na czas pobytu, saszetkę na smakołyki, zabawki (zwłaszcza do przeciągania i nie piszczące). Przyda się również długopis i zeszyt do notowania. Kliker i materiały drukowane dostaniesz od nas.
 • P: Czy mogę wziąć ze sobą więcej niż jednego psa?
O: Jeśli jesteś w stanie zostawić jednego psa samego w pokoju i pracować z drugim to oczywiście, tak. Jednak lepiej by było skupić się na pracy z jednym psem, a potem w domu przepracować program kursu z kolejnym zwierzakiem. Dopłata za pobyt kolejnego psa wynosi 100 zł/kurs.
 • P: Czy mogę przyjechać z osobami towarzyszącymi?
O: Oczywiście, tak! Osoby towarzyszące mogą brać udział w wykładach i zajęciach, albo wybrać się na wycieczkę po okolicy lub do Aquaparku. Wokół jest wiele atrakcji, więc nawet osoby, które nie są zainteresowane pracą z psem nie będą się nudzić. Osoby towarzyszące mogą być na wszystkich zajęciach. Również zapraszamy je na wieczorny film, który jest ciekawym zwieńczeniem dnia i wzbogaca naszą wiedzę o możliwościach i zagadkach psiego umysłu. Aby zapisać się z osobą towarzyszącą wystarczy wybrać odpowiednią opcję w formularzu.
 • P: Jak zapisać się na kurs?

O: Na kurs można się zapisać korzystając z formularza na stronie. Przy wypełnianiu formularza prosimy wybrać odpowiednią opcję (1 osoba z psem, 1 osoba z dwoma psami, 2 osoby z psem, itd.) Prosimy opisać krótko problemy z psem i ocenić ich powagę.

Prosimy o przywiezienie ze sobą zaświadczenia od lekarza weterynarii potwierdzające, że pies posiada ważne szczepienia, nie wykazuje objawów chorobowych i nie ma przeciwwskazań medycznych do szkolenia.
UWAGA! Ze względu na specyficzny charakter kursu „Super Pies" ilość miejsc jest ograniczona do 14 psów.
 • P: Jakie problemy pomoże mi rozwiązać udział w kursie?

O: Takie, które są związane z brakiem opanowania emocji przez psa. Dotyczy to „wariowania” w domu i w czasie spaceru, skakania na ludzi, ciągnięcia i szarpania na smyczy (oraz jej gryzienia), agresywnego rzucania się na inne psy i ludzi, problemów separacyjnych, kradzieży jedzenia i Twoich rzeczy, nadmiernego pobudzenia przy witaniu gości, braku posłuszeństwa na spacerze, itp.

 • P: Czy możliwe jest powtarzanie kursu?

O: oczywiście, możliwe jest powtarzanie kursu. Ta sama osoba z tym samym psem może wybrać odpowiednią opcję w formularzu i otrzymać DUUUŻYYY rabat. Końcowa cena jest zawsze wyświetlana na dole formularza.

Początek strony Uruchomiono zadanie harmonogramu