Zapraszamy psy takimi, jakie są. Tobie pomożemy stać się rozumnym, cierpliwym i dobrym przewodnikiem.

Pies musi mieć zaufanie do Ciebie jako przewodnika i nauczyciela. Wtedy zrobi to, o co go poprosisz. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna

Budowanie więzi z psem opiera się na kilku ważnych elementach, które wzajemnie się uzupełniają tworząc "złotą trójkę relacji". Podczas wykładów dowiesz się jak pies postrzega świat, jak się komunikuje, co znaczą poszczególne elementy mowy ciała psa, po czym poznać emocje jakie nim kierują, jak je odczytać?

Dowiesz się jak ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta, higiena i kondycja psa

Budowanie właściwej relacji polega na tym, by być dla swojego czworonoga cierpliwym, pewnym siebie i sprawiedliwym przewodnikiem. Dowiesz się też dlaczego krzyki, bicie i karanie psa mogą tylko popsuć wasze wzajemne relacje.

Po czwarte - poznasz złote zasady gwarantujące sukces w szkoleniu i wychowaniu psa. Każdy dobry szkoleniowiec stosuje te zasady, choć robi to często intuicyjnie. Ty dowiesz się jak robić to świadomie.

Poznasz społeczne zachowania psów. Czy pies tworzy stado?  Jak wyglądają zachowania dominacyjne i uległe i co się z nimi wiąże w relacjach pies - człowiek.

Kolejny szósty stopnień to zaspokojenie naturalnych potrzeb psa. Dlaczego tylko psy żyjące z nami w domach mają problemy behawioralne?

Wiemy, że pies obawia się odłączenia od swojej rodziny. Jak zapobiegać lękom separacyjnym i niszczeniu przedmiotów podczas nieobecności właściciela?

Jakie są sekrety udanego treningu? Trening polega na opanowaniu zasad uczenia się oraz pracy w rozproszeniach. Nauczysz się odpowiednio dobierać kryteria, aby zapewnić psu sukces.

Jeśli Twój pies sprawia problemy, nauczysz się jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami. Poznasz też zasadę Z-Z, czyli zablokuj - zaproponuj. Dowiesz się jak wykorzystać 10 sposobów rozwiązywania problemów z zachowaniem Twojego psa. Są one opisane szczegółowo w książce Jacka Gałuszki: "Aria, nie! Skuteczne rozwiązywanie problemów z zachowaniem". Na zajęciach będziesz miał możliwość poznania tych sposobów u źródła i przedyskutowania ich z autorem.

Sporo miejsca poświęcimy również problematyce zachowań agresywnych. Zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci zrozumieć mechanizmy rządzące zachowaniami agresywnymi, oraz sposoby radzenia sobie z tymi zachowaniami.

Naszym celem jest to, aby pies był w pełni szczęśliwy, stabilny emocjonalnie, chętnie współpracujący z człowiekiem, elastycznie reagujący na nowe bodźce, godny zaufania, opanowany, spokojny, dobrze wychowany, radosny.

Część praktyczna: 

Jeśli nawet poświęcasz wiele czasu na uczenie psa różnych sztuczek i trenujesz z nim codziennie, efekty jakie osiągasz będą zależne od tego, w jakim stopniu pies jest w stanie pracować w warunkach rozproszeń. Każdy pies jest mistrzem świata w posłuszeństwie - pod warunkiem, że pracuje w domu, tylko z Tobą, a Ty masz w ręku smakołyki. Natomiast na spacerze, w podróży, podczas wizyty znajomych lub wtedy gdy nie widzi nagrody - pies staje się dzikusem.

Skakanie na gości i domowników, podgryzanie ich, bezustanne domaganie się uwagi, wymuszające szczekanie i piszczenie, kradzieże jedzenia z kuchni, ciągniecie na smyczy, nadmierna ekscytacja w towarzystwie innych psów - to sygnały, że Twój pies nie potrafi opanować swoich emocji.

Dlatego w czasie kursu „Super Pies” skupimy się przede wszystkim na ćwiczeniach, które uczą psa opanowania i skupienia na przewodniku w każdych warunkach. Zauważysz jak korzystnie wpływa to na zachowanie psa w domu i na spacerach. Efekty tej pracy zobaczysz prawie natychmiast. Już w czasie kursu.

Nasz cel zrealizujemy ćwicząc:

 • skupienie uwagi na przewodniku
 • Polecenie „miejsce”
 • chodzenie na luźnej smyczy
 • opanowanie emocji przez psa (skuteczne w przypadku psów pobudliwych)
 • skuteczne techniki oswajania "strachów"
 • Zabawę z przewodnikiem, która wzmacnia więź z psem
 • Właściwe chwalenie i nagradzanie psa w odpowiednim momencie
 • Pracę bez smakołyków i zabawek przy sobie
 • Wprowadzenie tzw. "nagrody funkcjonalnej"
 • Spokojne zachowanie się przy innych psach i ludziach
 • Przywołanie

Pracować będziemy zarówno w grupie jak i indywidualnie, planując treningi w zależności od problemów jakie ma pies. Podczas, gdy uczestnicy kursu będą relaksować się przy wieczornym filmie - wszyscy trenerzy spotykają się na naradzie, gdzie omawiają każdy dzień treningu i planują kolejny.

Program kursu jest bardzo intensywny. Zaczynamy około godziny 9 rano i kończymy ok. 8 wieczór. W tym czasie uczestniczymy w wykładach, zajęciach praktycznych, treningu indywidualnym i grupowym, zajęciach specjalnych. Możecie być pewni, że na kursie Super Pies nie będzie ani chwili na nudę!

Początek strony Uruchomiono zadanie harmonogramu