Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Purina o swoich karmach: „rakotwórcze aflatoksyny są nieuniknionym naturalnym zanieczyszczeniem.”

Purina o swoich karmach: „rakotwórcze aflatoksyny są nieuniknionym naturalnym zanieczyszczeniem.”

Dokonane w ostatnim czasie badania suchej karmy dla zwierząt domowych ujawniły kilka bardzo niepokojących faktów. Rada Konsumentów z Hongkongu opublikowała niedawno wyniki badań przeprowadzonych na blisko czterdziestu suchych karmach dla zwierząt domowych. Dwadzieścia karm dla psów i dziewiętnaście dla kotów wykazały obecność aflatoksyny B1. Są to produkty popularnych marek Purina, Hill's, Kitekat i AvoDerm. Spowodowało to szok u wielu właścicieli zwierząt domowych.

Purina potwierdziła niepokojące doniesienia w oświadczeniu dla South China Morning Post. Poinformowano opinię publiczną, że „rakotwórcze aflatoksyny są nieuniknionym naturalnym zanieczyszczeniem ." AvoDerm oświadczył, że od czasu wykrycia w ich formułach trucizny, usunięto z produkcji kukurydzę.

Czytaj dalej

Przejście na żywienie psa surowym mięsem

Przejście na żywienie psa surowym mięsem
Tego etapu unikamy tylko wtedy gdy w naszym domu pojawia się szczenię, które barfuje od pierwszych tygodni życia. Zmiana diety jest newralgicznym procesem, w trakcie którego na stres narażony jest zarówno pies jak i właściciel. Każda zmiana żywienia jest stresorem tak jak każda zmiana otoczenia, jak i każda zmiana w środowisku czy to na lepsze czy to na gorsze psa jest stresorem. Czy powinniśmy unikać takich zmian? Nie! Powinniśmy pomagać psom zmierzyć się z takimi zmianami- w końcu to zmiana...
Czytaj dalej

Fakty i mity o żywieniu naturalnym

Fakty i mity o żywieniu naturalnym

Cóż to żywienie naturalne? Na całym świecie używa się akronimu BARF czyli skrótu od Biologicaly Appopriate Raw Food czyli biologicznie odpowiednia surowa karma. Od skrótu BARF powstał już słowa barfujący, barfować, barfownicy. Twórcą zasad żywienia BARF jest Dr Ian Billinghurst lekarz weterynarii z Australii specjalizujący się w zagadnieniach żywienia psów. Niestety w Polsce jeden z producentów surowej karmy zastrzegł znak towarowy BARF i rości sobie prawo do tej nazwy. W mojej ocenie to tak jakby zastrzec nazwę wody lub koła i chcieć zabronić wszystkim używania słów „woda" i „koło" bo objęte są patentem. Pozostańmy więc na razie przy pojęciu żywienie surowym mięsem/ żywienie naturalne.

Czytaj dalej

Kto zapłaci za skręt żołądka?

Kto zapłaci za skręt żołądka?

Ostatnio przeczytałem artykulik nt. skrętów żołądka u psów, który podesłała mi koleżanka. Jest, oględnie mówiąc, interesujący. Otóż dowiaduję się z niego, że psy trzeba karmić często, małe porcje bo inaczej... śmierć jest niemal pewna, a przyczyny skrętu - nie są znane. Poznałem też długą listę ras, szczególnie narażonych na skręt, na szarym końcu której są też Labradory... Napisałem komentarz do tego artykułu, którym chcę z wami się podzielić.

Czytaj dalej

Owczarek Niemiecki po chorobach a BARF

owczarek niemiecki_je_koscRozpoczęłam z moim owczarkiem siedmio miesięcznym kurs PTP w Wesołej Łapce, Pan Jacek polecił mi zmianę karmy na BARF, do tej pory pies otzrymywał tylko suchą karmę EUKANUBA Puppy Large Breed nie chce jej za bardzo jeść, natomiast zjada wszystkie śmieci i inne rzeczy które napotka na swej drodze np. stary chleb, odchody innych zwierząt, w domu meble, kanapy drzwi, tapety itp.

Czytaj dalej

Żywienie psa - BARF wg. J. B. Larsena

Na podstawie materiałów Jana Bo Larsena, specjalisty ds. żywienia psów.

  1. Anatomia psa – co nam mówi o żywieniu.

Budowa szczęk i układ pokarmowy, wiele nam mówią o potrzebach żywieniowych i sposobie trawienia. Zacznijmy od szczęk – pies nie jest w stanie wykonywać zębami ruchów poziomych, nie jest więc w stanie rozdrabniać pokarmu tak jak my. Ruchy psiej szczęki odbywają się tylko w pionie, co oznacza że pies potrafi gryźć, szarpać i połykać pokarm, ale nie przeżuwać czy rozdrabniać.

W ślinie psa nie ma amylazy – enzymu który rozkłada węglowodany, ani żadnych innych enzymów. Jedyną funkcją śliny jest nawilżenie pokarmu, aby łatwiej przeszedł do żołądka.

Czytaj dalej
Początek strony