Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Bardzo przydatne filmy

Lekarze z Wisconsin dzielą się swoją wiedzą na temat pierwszej pomocy dla zwierząt domowych. Jak wykonać zabieg Heimlicha gdy pies się zadławi? W jaki sposób podać tabletkę kotu i wiele wiele innych, bardzo potrzebnych informacji znajdziecie właśnie na tych filmach. Bardzo gorąco polecam! Kliknij tutaj:

Żywienie BARF w alergii pokarmowej

Żywienie BARF w alergii pokarmowej
Temat ciekawy. Wielu ludzi pokłada nadzieję z zmianie żywienia jako panaceum na alergie pokarmową. I bardzo słusznie ale... Właśnie, by alergię pokarmową leczyć jedzeniem trzeba robić to z głową. Więc jak zacząć? Od wiedzy. Musimy wiedzieć czym jest alergia pokarmowa. Sama alergia to, używając przenośni , „nieuzasadniona panika układu odpornościowego". Organizm i jego komórki na coś zwykłego, nie niebezpiecznego, reagują nadmiernie jak na antygen, który mógłby być śmiertelnym wrogiem. Tym czymś normalnym jest białko obecne w pokarmie: może być to...
Oznaczone w:
Czytaj dalej

Przejście na żywienie psa surowym mięsem

Przejście na żywienie psa surowym mięsem
Tego etapu unikamy tylko wtedy gdy w naszym domu pojawia się szczenię, które barfuje od pierwszych tygodni życia. Zmiana diety jest newralgicznym procesem, w trakcie którego na stres narażony jest zarówno pies jak i właściciel. Każda zmiana żywienia jest stresorem tak jak każda zmiana otoczenia, jak i każda zmiana w środowisku czy to na lepsze czy to na gorsze psa jest stresorem. Czy powinniśmy unikać takich zmian? Nie! Powinniśmy pomagać psom zmierzyć się z takimi zmianami- w końcu to zmiana...
Czytaj dalej

Fakty i mity o żywieniu naturalnym

Fakty i mity o żywieniu naturalnym

Cóż to żywienie naturalne? Na całym świecie używa się akronimu BARF czyli skrótu od Biologicaly Appopriate Raw Food czyli biologicznie odpowiednia surowa karma. Od skrótu BARF powstał już słowa barfujący, barfować, barfownicy. Twórcą zasad żywienia BARF jest Dr Ian Billinghurst lekarz weterynarii z Australii specjalizujący się w zagadnieniach żywienia psów. Niestety w Polsce jeden z producentów surowej karmy zastrzegł znak towarowy BARF i rości sobie prawo do tej nazwy. W mojej ocenie to tak jakby zastrzec nazwę wody lub koła i chcieć zabronić wszystkim używania słów „woda" i „koło" bo objęte są patentem. Pozostańmy więc na razie przy pojęciu żywienie surowym mięsem/ żywienie naturalne.

Czytaj dalej

Zatrucia u psów

chory-pies

Psy są z natury bardzo ciekawskie, lubią wszędzie wsadzić pysk i wszystkiego spróbować. Dlatego wystarczy jedna chwila, by niewłaściwie zabezpieczone trutki czy domowe chemikalia znalazły się w psim żołądku, a stąd już tylko krok do prawdziwej tragedii. Bo zatrucia u psów bywają śmiertelnie niebezpieczne.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Ogólnie nie w temacie weterynarii

smutny-pies

Decyzja zapadła spontanicznie więc by nie zmarnować pomysłu spiszę to. Jako lekarz, psiarz kociarz, akwarysta - słów kilka o naszym polskim podwórku, o naszych pupilach domowych o bezdomności, czasie, pieniądzach.

Wiedza:

Lubimy posiadać zwierzęta domowe, to w naszym kraju jest kilkakrotnie więcej psów i kotów na mieszkańca niż w średniej krajów zachodnioeuropejskich. Lubimy ale czy umiemy?
Z mojej obserwacji z tym „umieniem" bywa różnie. Wąska część właścicieli chce i umie, trochę szersza chce ale nie umie no i zdecydowana większość, której chwilę się chciało ale już się nie chce i jak się im nie zachce ,to nigdy umieć nie będą.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony