Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Pinczer szczeka i wymusza

pinczer-2

Mam średnią pinczerkę, która szczeka kiedy czegoś chce, chce wymusić coś na mnie albo na drugiej suce. W artykule o szczekaniu są wszystkie inne powody a nie taki. Nie jestem w stanie tego przerwać a przecież uleganie jej presji nie jest najlepszym wyjściem. Nie szczeka na hałasy za drzwiami, czasem jak cieszy się z przyjścia znajomych, zaprzyjźnionych osób, ale krótko. Najgorzej jest z wymuszaniem smakołykow od drugiej suki bo jej są lepsze albo ode mnie.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szczekający sznaucer

sznaucer-miniaturkaMam dorosłą sznaucerkę miniaturkę, która jest bardzo szczekliwa, zawsze gdy ktoś wchodzi do domu, widzi kogoś przez okno lub na podwórku zaczyna szczekać, a ja nie wiem co mam zrobić. Z góry dziękuję.

Sznaucery miniaturowe znane są z tego, że głośnym szczekaniem reagują na niepokojące je dźwięki bądź inne bodźce. Aby ograniczyć niepożądane szczekanie trzeba popracować nad emocjami psa i nauczyć go jak ma reagować w inny sposób niż uporczywie szczekając.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Pies szczeka na dźwięk domofonu

jamnik-doroslyWitam, mam psa mieszankę jamnika krótkowłosego z kundelkiem i jestem obecnie w ciąży. Mój pies wyrywa się i szczeka jak tylko usłyszy dźwięk dzwonka do drzwi, pukania, odgłosu domofonu oraz szczeka jak tylko ktoś wejdzie do domu. Nie gryzie nie warczy tylko ze szczęścia szczeka. Jak dotąd mi i mężowi to nie przeszadzało ale odkąd dowiedzieliśmy się o ciąży to chcielibyśmy to zmienić aby pies nie budził w przyszłości dziecka. Jak można ten efekt osiągnąć?

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szczekanie Yorka doprowadza do szału

obroza elektryczna karkMoja suczka 3 letnia Yorka jest przemiła, ale płochliwa i na zewnątrz bardzo szczeka. Jak była mała chodziliśmy na spacery specjalnie, żeby miała dobry kontakt z różnymi nieznanymi osobami i zwierzakami. Teraz raczej spacery ograniczają się do okolicy zamieszkania bo pies jest bardzo zestresowany bez powodu może taka natura. Najgorsze jest to szczekanie. Czy zaleciłby Pan obroże reklamowane jako wyciszające, bo mam trochę wątpliwości. Jednak szczekanie trudno wytrzymać i chciałabym to zmienić. Może jest inny sposób na tą przypadłość? Kasia

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Gonitwa za miotłą i kotem

owczarek-sniegWitam. Mam 5 miesięczną suczkę owczarka niemieckiego. Od początku szkoliłam ją sama i opanowała podstawowe komendy jak "siad" "zostaw" itp. Problem zaczyna się, gdy biorę do ręki miotłę lub grabie. Sunia nagle zaczyna szaleć. Biega dookoła mnie, szczeka, gryzie miotłę, skacze, warczy. Nie reaguje na komendy jakby była w jakimś transie. Próbowałam użyć pozytywnego skojarzenia, bo nie jestem zwolennikiem karania psów, ale to także nie działa.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Psy szczekają przy drzwiach

pekinczykPekińczykMoje psy 6l suczka rasy Pekińczyk i 4l suczka mieszaniec podobny do owczarka niemieckiego na dzwięk dzwonka do drzwi lub odgłos domofonu zaczynają szczekać. Sąsiedzi wieszają kartki na drzwiach z pretęsjami. Od pewnego czasu dużemu psu założyłam obrożę przeciw szczekaniu jest trochę lepiej ale nadal szczeka.Co mam zrobić nie chcę oddać psa w inne ręce i nie chcę żeby była karcona nawet słabymi impulsami elektrycznymi.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony