Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Sygnały NIE-uspokajające

Sygnały NIE-uspokajające
Nie wystarczy robić miny jak Pava rotti, by śpiewać jak on. W towarzystwie miłośników psów istnieją tematy dyżurne, takie jak: teoria „dominacji", „Cesar Milan", „sygnały uspokajające". Te ostatnie zrobiły wielką karierę we wczesnych latach 2000 po pojawieniu sie książki Turid Rugaas, pod tym samym tytułem. Wielu właścicieli psów i trenerów skupiał...
Czytaj dalej

Chihuahua i owczarek nie chcą się pogodzić

Chihuahua i owczarek nie chcą się pogodzić

Mam w domu psa - suczkę chihuahua. Ma ona 8 lat. Jest bez agresji. Ale zawsze chciałam mieć owczarka niemieckiego. Wczoraj dostałam 2-letnia suczkę rasy Owczarek Niemiecki. Przywiozłam owczarka do domu. Ale pierwsze co zrobiłam to nie weszłam z nią do domu, ale poszłam się przejść.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Mój buldożek francuski nie chce się bronić

buldog-francuski-2CC wikimedia.org

Witam Jestem właścicielką dwuletniego buldoga francuskiego. Wzięliśmy go gdy miał 4,5 miesiąca i od razu rozpoczęliśmy szkolenie za pomocą smakołyków. Nasz buldożek okazał się bardzo spokojnym, ale wesołym i zabawowym psiakiem, szybko uczył się komend i sztuczek, pomimo swojej buldożej upartości udało nam się go sporo nauczyć, możemy go spuścić ze smyczy a on i tak wróci na zawołanie. od małego był karmiony z ręki, nigdy nas nie ugryzł.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Nie tylko miłość i zabawa

walka-psow-2

Witam. Mam dwa psy, 5-letniego Rufika i 2-letniego Ciapka. Między sobą dogadują się raczej bez problemów, czasem warkną na siebie, ale nic czym bym się przejmowała. Jednak co jakiś czas przygarniam nowego psa, zazwyczaj tymczasowo (bo staram się znaleźć mu dom na stałe) jeśli np. przyjdzie za mną ze spaceru. Do tej pory odbywało się to bez problemu, czasem nawet np. odchodziły od miski jeśli ten nowy pies podchodził.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Czy ona dominuje? Skąd to?

sznaucer-miniaturka

Witam, mam 21 miesięczną miniaturową sznaucerkę. Dogadujemy się b.dobrze, ćwićzymy, uczę ją sztuczek, od czasu do czasu uprawiamy agility. Od pewnego czasu zauważyłam,że jest bardzo agresywna w stosunku do innych psów. Bez względu na wzros, wiek czy rasę podchodzi do nich bardzo zła, warczy, wierzga się na smyczy,której staram się nie napinać. Socjalizowana była w latach szczenięcych, była brana w różne środowiska, do wielu zwierząt nie tylko psów.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Psia zazdrość: suka warczy na szczeniaka

warczenie-na-szczeniakaŹródło: commons.wikimedia.org

Witam. Dwa dni temu podrzucono mi szczeniaka (piesek) mam w domu 5-letnią sunię ze schroniska, która jest przyzwyczajona do życia przede wszystkim ze mną, jest dość zaborcza. Raczej ignoruje malucha, ale kiedy podchodzi do mnie, czasem na niego warknie i go odgania. To samo się tyczy miski z jedzeniem. Mały raczej nie jest strachliwy. Do tego stopnia, że wlazł jej do posłania i cały czas jak go stamtąd zabieram wchodzi i śpi, suka śpi na łóżku, wyglada na to, że bardzo się nie przejęła, bo go nie wygania, ale nie wiem czy mimo pozorów nie jest trochę zestresowana.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony