Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Zapoznanie psa i dziecka (po porodzie)

Zapoznanie psa i dziecka (po porodzie)
Nastąpił niespodziewany moment, że musimy jechać do szpitala, bo TEN moment jest już tuż-tuż… Zostajesz mamą i czeka cię upragniony powrót do domu, więc zadajesz sobie pytanie co robić dalej? Jak na małego człowieka zareaguje twój pies? Plan na zapoznanie był już jakiś czas temu w mojej głowie, ale wszystko potoczyło się tak szybko, że nie był on d...
Oznaczone w:
Czytaj dalej

Gdy nadchodzi TEN moment

Gdy nadchodzi TEN moment

Szybkimi krokami zbliża się TEN moment i czas najwyższy przygotować pokoik dla dziecka, zorganizować wyprawkę i poprzeglądać rzeczy, które dostaliśmy od rodziny i znajomych.  W całym tym zamieszaniu, pod stałą obserwacją, nasz pies wnikliwie śledzi nasze ruchy i obserwuje zmiany, które zachodzą w przemeblowaniu naszego mieszkania.  Psy są z natury ciekawskie , więc chętnie grzebią nam w torbach i zaglądają tam, gdzie dzieje się najwięcej. Izolować, czy  pozwolić uczestniczyć w tym całym chaosie?  

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szkolenie psa czy ciąża? Oto jest pytanie!

Szkolenie psa czy ciąża? Oto jest pytanie!

Człowiek  posiadający psa w domu, musi zdawać sobie sprawę, że jest to odpowiedzialność na kilkanaście lat. Nie trzeba być wróżbitą , żeby przewidzieć pewne sytuacje w życiu, choć wiadomo, że los lubi nas zaskakiwać. Jedną z takich niespodzianek jest pojawienie się nowego dwunożnego członka rodziny.  Jako posiadaczka dwóch dużych czarnych psów , mieszkająca kilka lat w kawalerce słyszałam uwagi ludzi, bo niektórym się w głowie nie mieściło, że tak można żyć i żaden z psów mnie i partnera jeszcze nie zjadł. Ciekawe co teraz usłyszałabym, gdy dowiedzieliby się, że na świecie pojawi się dodatkowo dziecko?   Naszym obowiązkiem dla dobra naszego i ludzi żyjących obok nas jest nauczyć psa funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie. Zachowania, których nauczymy nasze psy pozwolą nam na bezkonfliktowe życie pod jednym dachem i dadzą pewność, że wspólne życie będzie  przebiegało spokojnie, a relacja  pies i dziecko będzie wielką radością dla wszystkich.  

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Poród w towarzystwie psa

Poród w towarzystwie psa
Przyszły tatuś, wiernie czuwający przy łóżku rodzącej i dzielnie przecinający pępowinę, dzisiaj już nikogo nie dziwi. A jednak, położnicy nie mogą być całkiem pewni, że nic ich na porodówce nie zaskoczy…   Rodzinny nie znaczy ojcowski Mimo, że idea  porodu rodzinnego  kojarzy nam się przede wszystkim z obecnością na porodówce przyszłego ojca, to nie do końca słuszne przekonanie. Nie ma ograniczenia mówiącego, że rodzącej towarzyszyć może jedynie mąż czy partner. Wspierać przyszłą mamę może również matka, siostra czy przyjaciółka. Wybór...
Oznaczone w:
Czytaj dalej

Mityczna pozycja żółwia

Mityczna pozycja żółwia

Taki oto radosny wpis znalazłem na portalu siemianiowickiej policji:

Jak zachować się w razie ataku psa

Ktoś to sobie kiedyś wymyślił coś nie do końca mądrego i tak już zostało bez sensu. Propaguje się pozycję "żółwia" jako najwłaściwszy sposób postępowania w przypadku ataku psa. Nie mam pojęcia skąd wziął się pomysł na uskutecznianie w obecności atakującego psa swojego rodzaju dość skomplikowanej choreografii polegającej na unoszeniu rąk nad głowę, skłonach, przysiadach i przykucaniu? Nie wiem na podstawie jakich badań wprowadzono te zalecenia? Nie wyobrażam sobie przeprowadzania eksperymentów z udziałem dzieci, które miałyby potwierdzić, że przyjmowanie pozycji żółwia w momencie spotkania z atakującym psem jest skuteczne. Nie trzeba być kynologiem czy behawiorystą, żeby uruchomić zdrowy rozsądek.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Będziemy dziadkami, ale nasz pies jest nieufny

dziecko-pies-kundelek

Mamy od 6 lat pieska kundelka, znalezionego nad morzem. Pomimo tylu lat jest bardzo nieufny w stosunku do obcych, szczególnie do mężczyzn. Przypuszczalnie był bity. Piesek bardzo kocha moją żonę, córkę, a ze mną jest na stopie prawie przyjacielskiej. Latem mamy zostać dziadkami. Obawiamy się, że piesek nie zaakceptuje maleństwa (córka ma swoje mieszkanie i z nami nie mieszka, ale ponieważ jest to w tej samej miejscowości, więc widzimy się praktycznie codziennie).

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony