Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Jak ogarnąć spacer z wózkiem i psem?

Jak ogarnąć spacer z wózkiem i psem?

Przed pojawieniem się dziecka w domu, zazwyczaj pojawiają się pierwsze akcesoria z nim związane. Jednym z ważniejszych przedmiotów z którymi będziemy związani na długi czas jest wózek. Po urodzeniu dziecka z pewnością nie będziemy mieli już tyle czasu, dlatego już teraz zastanówmy się nad jego dobrym wykorzystaniem. Jedną z takich czynności, która pozwoli nam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu będzie spacer z dzieckiem i psem. Jeżeli twój pupil nie potrafi chodzić na luźnej smyczy - masz problem, ponieważ spacer, który z założenia ma być czymś przyjemnym, może zamienić się w istny koszmar. Dlatego uważam, że chodzenie na luźnej smyczy jest absolutnym minimum i podstawową umiejętnością, którą trzeba opanować. Jeśli masz troszkę czasu, aby swojego pupila tego nauczyć zanim nogi całkowicie odmówią Ci posłuszeństwa lub samopoczucie „zamknie cię” w domu - ZRÓB TO. Postaram się Tobie opowiedzieć, jak mniej-więcej psa tego nauczyć. 

Czytaj dalej

Pies ciągnie do innych psów

pies ciagnie space

Mój pies ma 6 miesięcy i jest całkiem sympatyczny, ale gdy tylko zobaczy innego psa ciągnie jak szalony, ze ledwo go jestem w stanie utrzymać na smyczy. Jestem drobną osobą, a on dużym psem, więc problem jest poważny. Fakt jest taki, że ma mało kontaktu z innymi psami, bo mieszkam w domu jednorodzinnym. Co robić? Jak ćwiczyć? Czy szkolenia coś dadzą? Anna

Czytaj dalej

Ucieczki Yorka

york-sniegMam 1,5 rocznego yorkshire terriera. Gdy spuszczam go ze smyczy na podwórku jest bardzo grzeczny, ale gdy zobaczy innego psa ucieka do niego. Nie ma zbyt wiele kontaktu z innymi psami i nie wiem jak mu go zapewnić. Idąc spacerkiem niekiedy się tylko wita z innymi pieskami. Latem, wiosną ma więcej kontaktu z psami i tak nie próbuje uciekać. Na podwórku się z nim bawię, biegamy i szkolę mojego pieska. Jest bardzo grzecznym, aktywnym, miłym i przyjaznym pieskiem. Kiedy i jak go nagradzać, aby już nie uciekał i jak mógłbym mu zapewnić kontakt z innymi psami?

Czytaj dalej

Pies ma mnie pod ogonem

dog-diggingMój pies na spacerze prawie nie zwraca na mnie uwagi jak zacznie szczekać to już wogóle. Ale chodzi o to, że kiedy wychodzę z lasku i chcę z powrotem złapć go na smycz to pies specjalnie ucieka, bo wie co zamierzam. Sam zaczyna plątać się po osiedlu. Nie reaguje na moje wołanie, ani nawet na smakołyki, które ostatnio ze sobą biorę. Udaje mi się go złaoać dopiero po jakimś czasie jak zacznie sikać, albo lizać cudze siki. Co mam z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc, bo czuję się bezsilna, a zresztą boję się, że może wpaść pod samochód, bo jet nieuważny. Z góry dziękuję za odpowiedź. Greta.

Czytaj dalej

Labrador ciągnie do innych psów jak burza

thumb labrador-czekoladowyMój 10 miesięczny labek od małego był przyzwyczajany do innych psów chodziliśmy na psie integracje i było super, ale jak wiadomo nie każdy piesek lubi się bawić... mój labek podczas spacerów gdy widzi inne psy szaleje szarpie się na smyczy nie słucha komend chce się bawić z każdym co zrobić? Teraz jak go tego oduczyć, boje się że w końcu jakiś pies go ugryzie, Jacku pomóż... Megan i Areso

Czytaj dalej

Kiedy uczyć psa aby nie ciągnął na smyczy?

szczeniak-smyczMój pies ma 5 tygodni. Za ile tygodni mam go nauczyć chodzić na smyczy?


Nauczenie szczeniaka chodzenia na luźnej smyczy jest bardzo proste. Najlepiej wykorzystać jego naturalną tendencję do podążania za człowiekiem. Do obroży można przywiązać lekki sznurek, który wlecze się za psem podczas ćwiczeń.

Czytaj dalej
Początek strony