Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Adoptować czy kupić psa?

Zapraszamy do przeczytania artykułu, napisanego w odpowiedzi na pytanie.

Mam zamiar zaadoptować 2-letniego labradora, którego pierwsi właściciele postanowili oddać. Rozmawiałem z nimi i z tego co zrozumiałam, pies jest łagodny w stosunku do ludzi i innych zwierząt, był wychowywany z dzieckiem. Mam jednak obawy co do tej adopcji, gdyż sam mam dwójkę dzieci w wieku 2 lat i 6 miesięcy i trochę obawiam się zachowania psa w stosunku do nich. Wiem, że agresja u tych psów występuje sporadycznie, a u tego podobno wcale, jednak czy z powodu zmiany miejsca i stresu, mogą wystąpić jakieś sytuacje, które będą zagrażały moim dzieciom? Może powinienem zakupić szczeniaka i odpuścić sobie adopcję? E2rd25

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Jak przekonać rodziców?

Jakiś czas temu straciłam pieska. Bardzo za nim tęsknię. Teraz nie mam z kim chodzić na spacery, do kogo się przytulić i z kim się pobawić... Chciałbym zapomnieć o tym jak najszybciej, dlatego postanowiłam kupić nowego psiaka, a dokładnie golden retrivera - z uwagi na moją młodszą siostrę. Jednak rodzice nie są przekonani do dużych psów, mimo że ta rasa należy do szczególnie łagodnych i przyjacielskich. Jak ich przekonać? Jakie argumenty mam zastosować, aby dać im do zrozumienia, że duży pies nie musi być zły i agresywny, a może okazać się wspaniałym przyjacielem? Monika

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Czy pies będzie u mnie szczęśliwy?

Chciałabym Panu bardzo serdecznie podziękować za wszystkie artykuły dotyczące wychowania psów i ich zachowań. Bardzo mi one pomogły w zrozumieniu świata widzianego okiem psa oraz w układaniu moich relacji z własnym pieskiem. Proszę jednak o jeszcze jedną radę. Nie powinnam mieć teraz psa: pracuję na 2 etatach i mam bardzo mało wolnego czasu. Jednak na skutek pewnych okoliczności pojawił się u mnie w domu pies. Kupiłam go mamie - wdowie, z którą na ten temat rozmawiałam, a którą przerosły obowiązki związane z wychowaniem pieska 3-miesięcznego i w rezultacie prezent został mi zwrócony. Od razu pies wybrał sobie mnie na przewodnika. Po prostu to ja nim się zajmowałam, wymagałam pewnych zachowań, dawałam jeść, wychodziłam na spacery i bawiłam.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Wybór psa

Napisał Jacek Gałuszka

Jak wybrać psa dla siebie? Na co zwrócić uwagę. Czy wybrać szczeniaka czy psa dorosłego? Gdzie go kupić? Zapraszam do przeczytania artykułu, który będzie pomocny w dokonaniu wyboru.

Decydując się na psa dokonujemy wyboru na kilka - kilkanaście lat. Dlatego warto dobrze ten wybór przemyśleć. Jaki pies będzie najlepszy dla całej rodziny?

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie: po co Ci pies? Czy masz zacięcie do psich sportów, ambicje wystawowe, hodowlane, czy potrzebujesz zwykłego niekłopotliwego towarzysza codziennego życia? Czy miałeś już wcześniej psa. Jakie masz doświadczenie?

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Dlaczego wybierając psa warto poprosić o pomoc specjalistę

Napisał Jacek Gałuszka

Wybierając psa dla siebie podejmujesz decyzję na wiele lat. Zważywszy, że psy żyją ok. 14 lat jest to wybór poważny i mający długoterminowe konsekwencje. W jaki sposób wybrać psa?

Prowadząc dobór hodowlany człowiek wyodrębnił około 500 różnych ras psów. Tempo, w jakim pojawiają się nowe rasy przyprawia o zawrót głowy. Na początku XX wieku było ich niespełna 100, teraz około pół tysiąca. Rola psów znacząco zmienia się w naszym zurbanizowanym świecie.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony