Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Czy muszę używać klikera?

Czy muszę używać klikera?
Dzisiaj zadzwoniła do mnie jedna ze znajomych pytając czy w szkoleniu psów musi używać klikera. Samo słowo "musi" brzmi odstraszająco, bo dlaczego niby coś miałoby być "nakazane" lub "zakazane". Zapytałęm czego chce nauczyć psa? Odpowiedziała, że zależy jej na tym aby pies szedł przy nodze i patrzył na jej twarz pozostając w odpowiedniej pozycji. Akurat w takim ćwiczeniu użycie klikera jest świetnym pomysłem, ponieważ możemy precyzyjnie zaznaczyć moment, gdy pies utrzymuje kontakt wzrokowy, a następnie narodzić go za to. Zwierzak...
Czytaj dalej

Mój wyżeł weimarski nie szczeka!

wyzel-weimar-szczeniak-spi

Od 2 miesięcy jestem posiadaczką weimara. Wczensniej miałam dalmatynke która była szczekliwa a ten nic.Jest bardzo spokojnym i przyjaznym psem oraz wykastrowanym. Jednak nasz problem polega na nie szczekaniu. Pies zaszczekał kilka razy i poźniej nic. Jak go nauczyc aby szczekał np.na komendę?

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Stało się: mam niewidomego psa. Co teraz?

niewidomy-pies

Nigdy nie posiadałam psa ze względu na mój tryb pracy. Uważałam, że pies nie byłby ze mną szczęśliwy , bo absorbująca praca sprawiłaby, że większość dnia zwierzę siedziałoby same w domu. Niedawno moja mama się poważnie rozchorowała, trafiła do szpitala i nie zapowiada się, że szybko go opuści. Problemem jest jej pies, który teraz znajduje się w moim mieszkaniu. Nie miałam serca oddać starego, niewidomego psa do schroniska. Mama nie wybaczyłaby mi tego, a ja miałabym wyrzuty sumienia do końca życia. Psiak zaczyna robić się nerwowy, agresywny, wszystko go straszy. Nigdy nie miałam doświadczenia z psami, a tutaj dodatkowo pies jest niewidomy. Proszę mi poradzić jak pracować z takim psem? Agnieszka

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Przygarnęłam psa. Co dalej?

spiacy-pies

Witam, mam na imię Monika. W październiku zeszłego roku razem z moim chłopakiem \"nabyliśmy\" psa. Nabyliśmy z tego względu, iż został on przez nas zabrany z ulicy, gdzie był porzucony. Chodził tam przez dwa dni w ogromną ulewą i ziąb, i serce mi się krajało patrząc na biedactwo ;-( Pies był mimo wszystko bardzo ufny (co mnie zaskoczyło), kiedy tylko się go wołało przybiegał radośnie i tulił się do ludzi. Nakarmiłam go i dałam wody po czym jadąc do domu otworzyliśmy drzwi do auta i najnormalniej w świecie zabraliśmy go z sobą. Pies w aucie był niestety przerażony (pewnie przez fakt, iż z auta został wyrzucony).

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Czarodziejski gwizdek dla Yorka

Yorkshire-terrier-running

Mam pieska rasy yorkshire terrier. 1.Kupiłem gwizdek do przywoływania psa firmy zolux i nie zadziałał na moim psie. 2.Piesek ostatnio jest jakiś nie posłuszny. 3.Jak w łatwy sposób można nauczyć psa przychodzenia na komendę? Za każdym razem gdy przychodzi podaję mu smakołyk (podczas szkolenia), ale gdy wie że nie mam to nie przychodzi.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Na co komu przedszkole dla szczeniaków?

 szczeniak-gitara-Lon-FongŹródło: Flickr.com, Lon Fong

Zacznijmy od początku i zadajmy sobie pytanie: Dlaczego się uczymy? Odpowiedź dla mnie jest prosta i bardzo naturalna. Po to, żeby być bardziej kompetentnym, czerpać radość, zyskać szansę na lepszy zawodowy rozwój. Chcąc opanować sztukę grania na gitarze na początku dużo ćwiczymy, po to, żeby czerpać później z tego satysfakcję i przyjemność.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony