Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Gończy polski mnie nie słucha

gonczy-polski

Witam. mam 4 - letniego psa rasy gończy polski. Mam problem, ponieważ pies na spacerze w ogóle mnie nie zauważa. Starałam się wydawać mu komendy typu siad, leżeć, ale nie skupia się na nich i nie chce ich wykonywać chociaż w domu i ogrodzie płynnie sobie z nimi radzi. Ciągle odwraca ode mnie wzrok i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuje.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szkolenie Amstaffa

amstaff-pup

Amstaff, a właściwie American Staffordshire Terrier – jest zaklasyfikowany do sekcji terierów w typie bull. Pierwotnie psy były te przeznaczone do walk ale również do ochrony dobytku, polowania, chwytania pół-dzikiego bydła czy świń oraz tępienia gryzoni, obecnie amstaff jest wykorzystywany głównie jako pies towarzyszący i obronny. Amstaff jest dynamicznym, odważnym i energicznym zwierzęciem. Jest wylewny w okazywaniu uczuć, przy odpowiedniej ilości ruchu i zadań jest niekłopotliwym i spokojnym domownikiem.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Jak wyszkolić beagla?

beagle-1

Pewnie niejeden właściciel beagle’a usłyszał nie raz, że są to psy nie do wyszkolenia. A tymczasem prawda jest całkiem inna. Tresura beagla to na pewno trudne zadanie, ale jak najbardziej wykonalne! Wymaga ono jednak dużo poświęcenia, czasu oraz sprytu, a praca szybko przyniesie rezultaty.

Zaczynając trening z beagle’m należy pamiętać, że jest to pies gończy. Uwielbia ruch, zabawę oraz kontakt z innymi psami, co staje się idealną motywacją do pracy. Beagle ponadto są strasznymi łakomczuchami. Jedzenie to najlepsza nagroda, jaką można sprawić tej rasie za posłuszeństwo.

 

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Cocker spaniel angielski

spaniel

Cocker spaniel angielski - jedna z ras psów, należąca do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych.

Decydując się więc na zakup takiego szczeniaka trzeba mieć tego świadomość. Spaniele charakteryzuje wesołe łagodne usposobienie i duża ruchliwość. To psy, które potrzebują dużo ruchu. Mimo, że piękne i uwielbiają domowe pielesze w waszej pościeli.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Border Collie - jakie są?

border-collie

Jak pisze Stanley Coren „żaden pies nie rodzi się z pełnym wachlarzem perfekcyjnie ukształtowanych zachowań, ale już od szczenięcia można rozpoznać określone predyspozycje do oczekiwanych zachowań w wieku dorosłym.

U psa pasterskiego skłonności do podkradania się i zaganiania trzeba będzie właściwie ukształtować, aby stały się możliwe do kontroli przez człowieka.1” A zatem zabawy łowieckie, pasienie, zaganianie, ale także eksploracja terenu i możliwość obserwacji jest dla psa rasy Border Collie bardzo ważnym elementem.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szkolenie labradora

Labrador jest psem myśliwskim, o czym trzeba pamiętać w jego szkoleniu. Oznacza to również, że jako aporter będzie szczęśliwy mogąc nosić, podawać, przynosić różne przedmioty. Również będzie kochał wodę pod każdą postacią (błoto też) i nade wszystko jedzenie. To bardzo dobrze, bo dzięki tej rozwiniętej motywacji pokarmowej bardzo łatwo można nauczyć labradora praktycznie wszystkiego do czego tylko jest zdolny.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony