Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Gdy bierzesz psa ze schroniska

Gdy bierzesz psa ze schroniska

W jaki sposób można zorientować się, czy pies, którego zamierzamy adoptować będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i możliwościom?

Skoro podejmujesz decyzję, by przygarnąć psa ze schroniska, najprawdopodobniej jesteś osobą o dobrym, wrażliwym sercu i masz szczerą chęć pomocy psu, którego los boleśnie doświadczył. To postawa bardzo piękna i godna szacunku. Każdy pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i przynależności, więc jeśli otoczysz go miłością – odpłaci Ci tym samym. Warto jednak pamiętać, że pies inaczej komunikuje się z otoczeniem niż człowiek, więc zanim pies znajdzie się w Twoim domu przeczytaj proszę tych kilka zdań i przygotuj się na jego przyjęcie.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szacunek i zaufanie

atosAdoptując psa ze schroniska lub pracując z własnym czworonogiem, który ma problemy emocjonalne trzeba uzbroić się w cierpliwość i kierować się kilkoma zasadami, które mogą decydować o tym, czy uda się wyprowadzić psa „na prostą".

Wiele psów zostało emocjonalnie skrzywdzonych albo przez brak socjalizacji w wieku szczenięcym, albo przez koszmarne skojarzenia bliskości człowieka z zagrożeniem lub bólem, albo doświadczenia w przepełnionym schronisku, gdzie musiały rywalizować z innymi o zasoby konieczne do przetrwania.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Terrier nie chce się bawić

Norfolk-terrierMam psa rasy ponoć najwierniejszej NORFOLK TERIER. Sunia po biciu i utracie 2 ząbków przygarnięta ze schroniska. Teraz troszkę agresywna bo była sterylizowana i muszą do końca jej zaniknąć hormony. Mam kłopot, bo psinka nie chce bawić się piłką. Nie każdy piesek musi przecież to lubić. Moje pytanie zatem: w co się z nią bawić bo i patyki ignoruje. Pomaga rzucanie i szukanie smakołyków, ale od tego psinka może przytyć. Proszę o pomoc, bo psinka lubi biegać, a nudzi się samym bieganiem choć uwielbia biegać po schodach. Ola.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Lękliwy pies ze schroniska

pies-windaWitam, Mam problem z pieskiem adoptowanym ze schroniska. Piesek podobno miał kochający dom, jednak został oddany z powodu zmiany sytuacji życiowej. Naiwnie myślałem, że z takim pieskiem będzie łatwiej :-( ponieważ nie jestem doświadczonym hodowcą. Pies był w schronisku około roku, teraz ma około 4 lata. Opisany był jako bardzo łagodny do ludzi i innych psów. Przez pierwszy tydzień rzeczywiście tak było. Pies miał i ma nadal (jest o mnie od 2 miesięcy) lęk separacyjny który nieco udało się opanować. Już nie wyje, ale widać że jak zostaje sam leży pod drzwiami, nie je i nie pije przez cały czas pozostawania samemu.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Niewidomy Collie - jak pomóc?

collieOd 4 tygodni mam niewidomego collie ze schroniska (pies ma ok.6 lat). Pies jest chodzącym ideałem,ale wczoraj na spacerze(spotkaliśmy panią z psem i suczką) i mój pies rzucił się na kark psa (samca, też collie), suczkę tolerował. Niestety nie wiem jak się zachowywały na chwilę przed atakiem ,bo byłam odwrócona. Trwało to tylko parę sekund, bo tamten pies zaraz się oddalił a mój był na smyczy. I nie bardzo wiem jak zapobiec takim sytuacjom na przyszłość. Jak powinnam zareagować i jak pracować z nim. Dodam,że smakołyki mam zawsze przy sobie i pies jest nagradzany za dobre zachowanie(na słowa "dobry pies" zawsze odwraca głowę w moja stronę czekając na smakołyk).

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Jak uniknąć problemów z adoptowanym psem?

Sasza-w-schronie-malePrzygarniając psa ze schroniska podjęliście decyzję, że przyjmiecie pod swój dach, do swojego domu i do swojej rodziny nowego członka, o którego przeszłości najczęściej niewiele wiadomo. Adopcja bezdomnego, potrzebującego pomocy psa to piękny gest, ale musicie pamiętać, że jes to również odpowiedzialność. Musicie być mądrymi i rozważnymi przewodnikami, pokazać psu, co jest dobre, a co złe, nauczyć go życia w naszym – ludzkim – świecie, właściwego zachowania się i kontaktów z innymi ludźmi, psami, kotami oraz  zdobyć jego zaufanie On odpłaci Wam za to bezgranicznym oddaniem, ufnością i da Wam wiele radości.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony