Menu

Kontakt | biuro: 793585553

Witold Jermołowicz

Wszystko o transporcie zwierząt za granicę

Wszystko o transporcie zwierząt za granicę

Artykuł pochodzi ze stron www.info.clicktrans.pl i został umieszczony na prośbę autora.

Z poniższego poradnika dowiesz się, jak samodzielnie przewieźć psa lub kota za granicę. Piszemy również o tym, jak zlecić transport firmie transportowej i na co zwrócić uwagę podczas wyboru przewoźnika.

  • Formalności, które należy załatwić przed przewozem psa lub kota za granicę
  • Badania, które musi przejść zwierzę
  • Wybór transportera, rodzaje i ceny
  • Przygotowanie zwierzęcia do transportu
  • Transport zwierząt z pomocą firmy transportowej
Czytaj dalej
Oznaczone w:

Copyright

© © 2014, clicktrans

13506 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Pies na wakacjach

pies-w-podrozyZbliża się okres wakacji i urlopów. Wielu spośród nas planuje spędzić wolny czas z psem. Aby nasz wspólny wypoczynek był miły i udany warto pamiętać o kilku sprawach związanych z przewożeniem psa jego bezpieczeństwem i komfortem.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
3397 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Amstaff wyje w aucie

amstaffWitam serdecznie, mam psa (8 lat) rasy amstaff. Pies cudo ;) ale jak jeździmy na działkę z nim autem, strasznie sie podnieca tym wyjazdem, wyje, piszczy, "śpiewa", na zewnatrz auta go słychać, strasznie meczące. Jednym słowem jest bardzo podekscytowany. Próbowaliśmy go wysadzac zaraz jak ruszymy, stawalismy, malutki spacer i dalej jazda, ale nie dawało to nic. Proszę o pomysły i rady co robić.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
3141 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

York boi się auta

york w samochodzieMoja 2 letnia suczka York bardzo piszczy i trzęsie się podczas jazdy autem okropnie. Co zrobić by polubiła jazdę i by pozbyła się lęku lokomocyjnego?


Problemy z jazdą samochodem mają często podłoże emocjonalne. To znaczy, że sam widok samochodu, jego wnętrze, zapach, dźwięk zostały uwarunkowane jako sygnały dyskomfortu. Dzieje się tak z różnych powodów, ale aby pomóc psu zmienić to nastawienie trzeba stworzyć inne, przyjemne skojarzenia.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
3392 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Zachowanie boksera w samochodzie

bokserOd paru dni mamy w domu boxera po "przejściach" porzucony w lesie, znaleziony w stanie odwodnienia i zagłodzenia, ratowany w schronisku, potem kilka dni czekał w pustym domu Fundacji na nowego wlasciciela. Ma prawdopodobnie 3 lata. Okazuje się, ze uwielbia jazdę samochodem, ale wykazuje taka aktywność, ze utrudnia to prowadzenie: miota sie na tylnym siedzeniu, wchodzi w przestrzen między kierowcą a pasażerem lub na podłogę, a to wszystko po "wypięciu się" z pasa łączącego jego szelki z klamrą pasa na tylnym siedzienu samochodu. Czy jest jakaś rada na jego zachowanie?

Czytaj dalej
Oznaczone w:
2872 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Alaskan boi się auta

alaskan_malamuteJestem szczęśliwym posiadaczem Alaskana od około miesiąca. Pies został przygarnięty przez nas, błąkał się po osiedlu głodny i wychudzony. Po wizycie weterynarza szczepienia itp. stwierdziłem u niego paniczną niechęć do wsiadania do samochodu (chyba został z niego "wywalony" Pies ma około roku tak stwierdził lekarz - bardzo proszę o rade jak go przekonać oraz jak dalej z nim postępować. Jest to nasz pierwszy w życiu pies i nie mam doświadczenia z psami a tym bardziej z "mamutem". Pozdrawiam Piotr Z.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
2809 odsłon
0 komentarze
Początek strony