Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Sznaucer mini trzęsie się

schnauzer-mini-stoi

Mój pies to sznaucer miniaturka (1rok i 4m-ce). Od jakiegoś czasu panicznie boi się gości.Jeśli jest na ogrodzie to odmawia wejścia do domu a jeśli w nim jest to staje gdzieś w oddali lub swoim legowisku i strasznie się trzęsie. Nigdy nie był zbyt wylewny ale nie było aż tak żle. Niestety w ostatnim czasie najczęstszym gościem w naszym domu był weterynarz (po 4 zastrzyki dziennie itd.) Może tu tkwi przyczyna? Reaguje tak nawet na wcześniej poznane mu osoby. Wczoraj poprosiłam sąsiadkę na improwizowaną wizytę ze smakołykami, ale początek był taki sam (trzęsiączka).

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Lękliwy York

york w samochodzie

Witam, Mam 2 letniego yorka. Gdy chcę z nim poćwiczyć np. chodzenie przy nodze na smyczy w domu kuli się i chowa ogon pod siebie - wyraźnie się boi. To samo jest w ogrodzie. Niestety na spacerach poza domem bardzo ciągnął charcząc, dławiąc się, więc kupiliśmy mu kantarek. Od tego czasu zaprzestał ciągnięcia. Dodam, że psiak nigdy nie był bity smyczą, ani nie ma z nią przykrych doświadczeń z naszej strony.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Przygarnęliśmy psa... ale wszystkiego się boi

uwiazany-pies-wyszkowoFot. OTOZ ANIMALS

Naszego psa znaleźliśmy w lesie. Suczka była zagłodzona i odwodniona, a na szyi miała sznurek, którym przywiązana była do drzewa. Córka zabrała ją natychmiast do weterynarza. Suczkę udało się uratować i tak oto tym sposobem, Perełka znalazła u nas dom. Od początku przywiązała się do mnie i córki, ale strasznie się boi męża, który nic jej nie zrobił. Gdy jesteśmy same w domu jest wyluzowana ale, gdy na horyzoncie pojawia się mąż podkula ogon i całą się trzęsie. Dodatkowo jest bardzo lękliwa na hałasy, boi się gdy ktoś trzaśnie mocniej drzwiami, komuś spadnie coś na ziemię, tupnie nogą. Proszę o pomoc .
Danuta z Bielszowic

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Czy mój piesek może zostać sam?

Czy mój piesek może zostać sam?

Witam! Posiadam miniaturkę yorkshire terriera(piesek ma niecały rok) i potrzebuje potwierdzonej opinii specjalisty na temat tego czy może on zostawać w domu sam na czas około jednej, dwóch godzin gdyż moi domownicy podtrzymują, iż nie jest to zalecane w związku z czym całe nasze życie jest porządkowane temu aby nie był sam, cały czas ktoś musi być w domu lub pies jest ciągnięty po np. galeriach handlowych. Bardzo proszę o odpowiedź.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Lękliwość berneńczyka

bernenski-pies-pasterski

Witam, mój piesek to 5-letni berneński pies pasterski -> Bruno. Jego wychowanie rozpoczęłam dopiero kiedy miał 1,5 roku. Jestem w 100% świadoma błędu, ale wina leży po stronie moich rodziców, którzy najpierw uparli się na kupno psa, a potem nie pozwalali mi z nim wychodzić na spacery, bo byłam za mała. Udało nam się dojść do momentu takiego, że wychodzimy na spacer i nawet słucha czasem jak zobaczy w mojej ręce smakołyk to wykona komendę siad. Ale nie w tym rzecz. Problem tkwi w lękliwości.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Panika mojego psa

labrador-wystraszona

Witam Serdecznie. Długo decydowałam się czy prosić na tym serwisie ekspertów o pomoc, chciałam spróbować sama zając się problemem jednak nic nie zdziałałam. Chodzi o moją prawie półroczną suczkę, Zoję. Jest mieszańcem prawdopodobnie labradora, i wychowała się na wsi. Od kiedy ją mam ( Przybyła do nas w wieku 3 miesięcy ) nigdy nie byłam nią rozczarowana - W domu jest niezwykle grzeczna, zna już wiele, wiele komend, słucha się wszystkich domowników itp. Problem zaczyna się gdy wychodzę z nią na dwór...

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony