Menu

Kontakt | biuro: 793585553

Jacek Gałuszka

Sznaucer mini trzęsie się

schnauzer-mini-stoi

Mój pies to sznaucer miniaturka (1rok i 4m-ce). Od jakiegoś czasu panicznie boi się gości.Jeśli jest na ogrodzie to odmawia wejścia do domu a jeśli w nim jest to staje gdzieś w oddali lub swoim legowisku i strasznie się trzęsie. Nigdy nie był zbyt wylewny ale nie było aż tak żle. Niestety w ostatnim czasie najczęstszym gościem w naszym domu był weterynarz (po 4 zastrzyki dziennie itd.) Może tu tkwi przyczyna? Reaguje tak nawet na wcześniej poznane mu osoby. Wczoraj poprosiłam sąsiadkę na improwizowaną wizytę ze smakołykami, ale początek był taki sam (trzęsiączka).

Czytaj dalej
Oznaczone w:
3796 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Lękliwy York

york w samochodzie

Witam, Mam 2 letniego yorka. Gdy chcę z nim poćwiczyć np. chodzenie przy nodze na smyczy w domu kuli się i chowa ogon pod siebie - wyraźnie się boi. To samo jest w ogrodzie. Niestety na spacerach poza domem bardzo ciągnął charcząc, dławiąc się, więc kupiliśmy mu kantarek. Od tego czasu zaprzestał ciągnięcia. Dodam, że psiak nigdy nie był bity smyczą, ani nie ma z nią przykrych doświadczeń z naszej strony.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
4278 odsłon
0 komentarze
Super User

Przygarnęliśmy psa... ale wszystkiego się boi

uwiazany-pies-wyszkowoFot. OTOZ ANIMALS

Naszego psa znaleźliśmy w lesie. Suczka była zagłodzona i odwodniona, a na szyi miała sznurek, którym przywiązana była do drzewa. Córka zabrała ją natychmiast do weterynarza. Suczkę udało się uratować i tak oto tym sposobem, Perełka znalazła u nas dom. Od początku przywiązała się do mnie i córki, ale strasznie się boi męża, który nic jej nie zrobił. Gdy jesteśmy same w domu jest wyluzowana ale, gdy na horyzoncie pojawia się mąż podkula ogon i całą się trzęsie. Dodatkowo jest bardzo lękliwa na hałasy, boi się gdy ktoś trzaśnie mocniej drzwiami, komuś spadnie coś na ziemię, tupnie nogą. Proszę o pomoc .
Danuta z Bielszowic

Czytaj dalej
Oznaczone w:
4526 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Czy mój piesek może zostać sam?

Czy mój piesek może zostać sam?

Witam! Posiadam miniaturkę yorkshire terriera(piesek ma niecały rok) i potrzebuje potwierdzonej opinii specjalisty na temat tego czy może on zostawać w domu sam na czas około jednej, dwóch godzin gdyż moi domownicy podtrzymują, iż nie jest to zalecane w związku z czym całe nasze życie jest porządkowane temu aby nie był sam, cały czas ktoś musi być w domu lub pies jest ciągnięty po np. galeriach handlowych. Bardzo proszę o odpowiedź.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
1819 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Lękliwość berneńczyka

bernenski-pies-pasterski

Witam, mój piesek to 5-letni berneński pies pasterski -> Bruno. Jego wychowanie rozpoczęłam dopiero kiedy miał 1,5 roku. Jestem w 100% świadoma błędu, ale wina leży po stronie moich rodziców, którzy najpierw uparli się na kupno psa, a potem nie pozwalali mi z nim wychodzić na spacery, bo byłam za mała. Udało nam się dojść do momentu takiego, że wychodzimy na spacer i nawet słucha czasem jak zobaczy w mojej ręce smakołyk to wykona komendę siad. Ale nie w tym rzecz. Problem tkwi w lękliwości.

Czytaj dalej
Oznaczone w:
3912 odsłon
0 komentarze
Jacek Gałuszka

Panika mojego psa

labrador-wystraszona

Witam Serdecznie. Długo decydowałam się czy prosić na tym serwisie ekspertów o pomoc, chciałam spróbować sama zając się problemem jednak nic nie zdziałałam. Chodzi o moją prawie półroczną suczkę, Zoję. Jest mieszańcem prawdopodobnie labradora, i wychowała się na wsi. Od kiedy ją mam ( Przybyła do nas w wieku 3 miesięcy ) nigdy nie byłam nią rozczarowana - W domu jest niezwykle grzeczna, zna już wiele, wiele komend, słucha się wszystkich domowników itp. Problem zaczyna się gdy wychodzę z nią na dwór...

Czytaj dalej
Oznaczone w:
2872 odsłon
0 komentarze
Początek strony