Zobacz WEBINAR:

"Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

Nagranie z dnia 10 Października 2018

Kontakt | biuro: 793585553

Porady i wychowanie psów

Miś z wadą zgryzu.

Miś z wadą zgryzu.

Wszyscy moi bliscy ekscytują się Frelką bardziej niż ja. Taka odkrywcza myśl zaświtała mi dzisiaj w głowie... po czym wsiadłem w samochód i pojechałem kilkanaście kilometrów, żeby zakupić w "secondhandzie" kocyki dla Freli i wybrać zabawki, które będzie mogła bezpiecznie obgryzać. Przy pojemniku z zabawkami pewna pani zauważyła, że wybrałem misia, który wygląda dość potwornie, ponieważ jego mordka została źle uszyta i raczej straszy, niż zachęca do przytulania. 

- Proszę pana - rzekła życzliwa pani. Ten miś ma krzywo wyszyty pyszczek. Czy dziecko nie wystraszy się takiej zabawki?

- Proszę się nie martwić. Najważniejsze, że nie ma oczu i nosa z koralików, to nie odgryzie ich w zabawie.

Zapomniałem dodać, że wybieram zabawki dla psa. Mina pani, która zapewne wyobrażała sobie jak dziecko odgryza zabawkom oczy i nosy była naprawdę bezcenna.

Na marginesie chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to, że wybierając zabawki dla szczeniaka starajcie się zawsze znaleźć takie, które nie mają twardych, wystających, małych elementów, którymi pies mógłby się przypadkowo zadławić. Również trzeba nadzorować proces "patroszenia" zabawek, żeby szczeniak nie zjadał waty czy gąbki. Co do piszczących zabawek - budzą one dużą ekscytację, uodparniają szczenię na sygnał "BOLI, PUŚĆ" (bo taką funkcję ma pisk) i dodatkowo mają w promocji dodaną wartość wkurzania wszystkich ludzi dokoła (w tym waszych sąsiadów) zmuszonych do wysłuchiwania świdrującego w uszach "pi-pi-pi-pi" zawsze, gdy szczeniak się nimi bawi. Dlatego nie kupiłem piszczącej krowy. 

Pierwsze chwile w domu
Frela pojawi się w domu...

Podobne wpisy

 
Początek strony