Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Porady i wychowanie psów

Iron head

Iron head

Kolejny dzień przyniósł nam kolejne doświadczenia. Jako, że właściciel Freli zarósł srodze, wybrał się był do fryzjera, zabierając oczywiście ze sobą psa asystującego. Frela dziarskim krokiem weszła do znanego już sobie salonu i przywitała się z właścicielką. Na fotelu siedziała bardzo miła pani, której głowa przypominała widok osoby broniącej się przed promieniowaniem obcych przy pomocy folii aluminiowej. Na psinie widok piszczącej pani pochylającej się nad nią w osobliwym nakryciu głowy nie zrobił najmniejszego wrażenia. Pozwoliła się pogłaskać i spokojnie, bez strachu odbierała słowa zachwytu. Potem spróbowała jak smakują moje włosy obcinane przez fryzjerkę, a potem poszła sobie pod krzesło i zasnęła. Gdy wychodziliśmy z salonu Frelcia zaprotestowała, najwyraźniej chcąc spędzić więcej czasu z panią kosmitką, ale byłem zdecydowany, by ruszyć dalej, więc księżniczka raczyła podążyć za mną. 

Pojechaliśmy też do Cioci Joasi na herbatkę i ciastko. Frela potrafi bardzo szybko się wyciszyć. Na polecenie "spokój" po prostu się kładzie i odpoczywa. Tak samo było u Joanny. Psina położyła się pod stołem i drzemała sobie, dopóki nie skończyliśmy rozmawiać. 

Myślę, że dobrze jest mieć taki "włącznik" do psa. Większość ludzi, jakich znam marzy o psie, który jest spokojny, można wszędzie z nim pójść, nie nakręca się widząc inne psy, nie skacze po ludziach, nie szczeka nieustannie. Jednocześnie te same osoby ekscytują psa przez cały czas, nie pozwalając mu nauczyć się spokojnego odpoczywania w obecności człowieka. Wiem, że się powtarzam. Ale jak mawiają mędrcy - powtarzanie jest matką nauk. Uczenie psa spokojnego zachowania, respektowania granic i ograniczeń z jednej strony, a zabawa i wspólne odkrywanie świata z drugiej - to moim zdaniem recepta na szczęśliwego psa i szczęśliwe życie z nim. 

Na zdjęciu (trochę nieostrym) uchwyciłem pochylającą się nad Frelą istotę z kosmosu.

Frela zadaje pytania
Pierwsze hasanie Freli

Podobne wpisy

 
Początek strony