Kontakt | biuro: 793585553

Porady i wychowanie psów

Ekologiczny fryzjer na smyczy

Ekologiczny fryzjer na smyczy

Tytuł tego wpisu nawiązuje do sceny w autobusie, gdy wiele lat temu moja ciotka ze swoim synkiem jechali gdzieś komunikacją miejską i akurat w autobusie było wolne miejsce. Ciotka zwróciła się do synka:

- usiądź sobie

- lepiej nie -odpowiedział - bo zaraz przyjdzie jakaś staruszka w ciąży i będę musiał ustąpić miejsca.

Tak więc dzisiaj Frela po raz pierwszy doświadczyła tego, czym jest smycz. Poćwiczyliśmy trochę w domu podążanie za mną. Ale zamiast normalnej smyczy użyłem 7,5m. linki treningowej. Wykorzystując odruch podążania szczeniaka za przewodnikiem (tak, to jest zachowanie instynktowne), mogłem przyzwyczaić Frelkę do pewnej odległości ode mnie i oddalając się od niej skierować ją w moją stronę. Ani razu smycz się nie napięła. W ten sposób delikatnie wprowadzamy szczeniakowi nowy rekwizyt i objaśniamy jego znaczenie. Smycz nie służy do ciągania się z pieskiem, lecz do wskazywania kierunku i zapewnienia mu bezpieczeństwa. Frelka bardzo szybko zaakceptowała długą linkę i wybraliśmy się w odwiedziny do fryzjera, a potem do sklepu ekologicznego.

Pani fryzjerka zostawiła natychmiast klienta siedzącego na fotelu i zajęła się głaskaniem psa. Widzę, że Frela lubi dotyk ludzi. Początkowo zapachy u fryzjerki nie bardzo jej się podobały, ale szybko się wyluzowała i położyła. Musiałem ją wynieść, bo postanowiła się tam "zalęgnąć". 

Następnym przystankiem był sklep z ziołami i różnymi fajnie pachnącymi przyprawami. Pani prowadząca sklep kocha psy i bardzo się ucieszyła z naszej wizyty. Widząc, że nie ma klientów, zatrzymałem się tam na chwilę. Psina się położyła, a ja wysłuchałem interesującego wykładu o odrobaczaniu i zakupiłem dla siebie dwie butelki oleju rycynowego z dokładną instrukcją jak mam go użyć. Czego się nie robi dla socjalizacji szczeniaka!

Tradycyjnie, po kolejnej porcji wrażeń Frela śpi i przepracowuje swoje nowe doświadczenia. 

W poszukiwaniu facetów
To wszystko dzieje się szybko

Podobne wpisy

 
Początek strony Uruchomiono zadanie harmonogramu