Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Purina o swoich karmach: „rakotwórcze aflatoksyny są nieuniknionym naturalnym zanieczyszczeniem.”

Purina o swoich karmach: „rakotwórcze aflatoksyny są nieuniknionym naturalnym zanieczyszczeniem.”

Dokonane w ostatnim czasie badania suchej karmy dla zwierząt domowych ujawniły kilka bardzo niepokojących faktów. Rada Konsumentów z Hongkongu opublikowała niedawno wyniki badań przeprowadzonych na blisko czterdziestu suchych karmach dla zwierząt domowych. Dwadzieścia karm dla psów i dziewiętnaście dla kotów wykazały obecność aflatoksyny B1. Są to produkty popularnych marek Purina, Hill's, Kitekat i AvoDerm. Spowodowało to szok u wielu właścicieli zwierząt domowych.

Purina potwierdziła niepokojące doniesienia w oświadczeniu dla South China Morning Post. Poinformowano opinię publiczną, że „rakotwórcze aflatoksyny są nieuniknionym naturalnym zanieczyszczeniem ." AvoDerm oświadczył, że od czasu wykrycia w ich formułach trucizny, usunięto z produkcji kukurydzę.

Czytaj dalej

Mam problem z filmami

Mam problem z filmami
Zauważyłem ostatnio, że mam mało tematów do filmów. No bo powiedzmy przychodzi człowiek z psem problemowym. PIes w nowym dla siebie środowisku nie pokazuje żadnych krwiożerczych zachowań. Zaczynamy z nim pracę. Po kilku chwilach pies pracuje bardzo ładnie, skoncentrowany na przewodniku, równoważony. Potem jedzie do domu i dalej jest normalnie. Przecież nikt nie będzie chciał oglądać tak nudnego filmu! Przyjaciółko! Poradź, co robić? :D
Oznaczone w:

Zrozumieć, kontrolować i zwyczajnie kochać

barbara-klasik-bSzkolenie psa jest procesem dwukierunkowym. Twój pupil jest tak samo zaangażowany w szkolenie ciebie, jak ty w szkolenie jego. Różnice między nami, a psami są takie, że mają one wrodzony dar kombinowania, są mistrzami konsekwencji oraz zawsze pełne pasji dążą do tego, aby osiągnąć swój cel. Jeżeli myślisz, że twój pies będzie posłuszny, bo powinien być Ci wdzięczny za nową obróżkę- to się mylisz. Wydaje ci się, że udostępnienie twojej kanapy i dzielenie się z psem swoim posiłkiem sprawi, że twój pupil zmieni nastawienie i okaże odrobinę wdzięczności za twoje dobre serduszko, to dobrze myślisz- wydaje Ci się! Zmień od dziś swoje myślenie na temat psów, bo idąc tym tropem nie poprowadzisz swojego psa we właściwy sposób. Twój pupil nie odczuwa moralnych zobowiązań wobec ciebie. Nie przypisuj również psu ludzkich cech, bo one nie są ani głupie, ani uparte i cokolwiek robią, nie robią ci na złość. Psy robią coś, bo na czymś im zależy, albo uważają, że przeciąganie się z tobą szarpakiem, czy aportowanie jest dla niego przyjemną czynnością.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Teoria dominacji w praktyce

pies-halfmoonNa temat teorii dominacji napisano już tak dużo, że nie ma sensu przytaczać po raz kolejny tych samych argumentów. Że badania przeprowadzono w latach 40-tych XX w. na wilkach żyjących w niewoli i przeniesiono ich wyniki na relacje pies - człowiek, że psy zawsze pozostają „szczeniakami wilka", czyli nie tworzą stada, nie polują, nie żyją według praw wilczej sfory, że utrzymanie „statusu" jest ludzkim, a nie psim wymysłem itd.

Jednak ciągle wielu ludzi utrzymuje iż konieczne jest pokazanie psu siłą jego miejsca w „stadzie", że w rodzinie pies musi być najniższym w hierarchii, że trzeba stale pilnować by pies nie sięgnął po władzę w domu.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Przetrwać mrozy

york-sniegTemperatury na zewnątrz spadają poniżej -10 -15 stopni C. Takie zimno dla wielu zwierząt oznacza śmierć. Pies, który przebywa na zewnątrz domu NIE MOŻE mieć metalowej obroży, ponieważ przewodzi ona ciepło i może spowodować dotkliwe odmrożenia skóry w miejscach gdzie się z nią styka. Psy przebywające na podwórzach, w budzie muszą mieć ją ocieploną.

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Jacek Gałuszka o nowej ustawie o ochronie zwierząt

paragrafNigdy nie łudziłem się, że zmiana prawa naprawi sumienia ludzi. Miało być pięknie. Od 1 stycznia 2012 obowiązuje zakaz sprzedawania psiaków z pseudohodowli. Tylko zarejestrowane hodowle mogą sprzedawać psy legalnie. Również los wiejskich psów znalazł stosowne zapisy. Nie wolno trzymać psa na łańcuchu dłużej niż 12 godzin. Do tego łańcuch musi mieć minimum 3 metry. Zwiększono również kary za znęcanie się nad zwierzętami.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony