Zapraszamy na:

Webinar "Na czym polega praca trenera i behawiorysty?"

10 Października 2018 20:00

Kontakt | biuro: 793585553

Blog Barbary Klasik, która przed pojawieniem się dziecka wychowała dwa czarne labradory: Saszę i Iwana. W ramach tego bloga dowiecie się jak przeżyć ciążę w towarzystwie dwóch dużych psów, jak zareagują na pojawienie się dziecka i jak Basia upora się z codziennymi obowiązkami. Zapraszamy

Zapoznanie psa i dziecka (po porodzie)

Zapoznanie psa i dziecka (po porodzie)
Nastąpił niespodziewany moment, że musimy jechać do szpitala, bo TEN moment jest już tuż-tuż… Zostajesz mamą i czeka cię upragniony powrót do domu, więc zadajesz sobie pytanie co robić dalej? Jak na małego człowieka zareaguje twój pies? Plan na zapoznanie był już jakiś czas temu w mojej głowie, ale wszystko potoczyło się tak szybko, że nie był on d...
Oznaczone w:
Czytaj dalej

Jak ogarnąć spacer z wózkiem i psem?

Jak ogarnąć spacer z wózkiem i psem?

Przed pojawieniem się dziecka w domu, zazwyczaj pojawiają się pierwsze akcesoria z nim związane. Jednym z ważniejszych przedmiotów z którymi będziemy związani na długi czas jest wózek. Po urodzeniu dziecka z pewnością nie będziemy mieli już tyle czasu, dlatego już teraz zastanówmy się nad jego dobrym wykorzystaniem. Jedną z takich czynności, która pozwoli nam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu będzie spacer z dzieckiem i psem. Jeżeli twój pupil nie potrafi chodzić na luźnej smyczy - masz problem, ponieważ spacer, który z założenia ma być czymś przyjemnym, może zamienić się w istny koszmar. Dlatego uważam, że chodzenie na luźnej smyczy jest absolutnym minimum i podstawową umiejętnością, którą trzeba opanować. Jeśli masz troszkę czasu, aby swojego pupila tego nauczyć zanim nogi całkowicie odmówią Ci posłuszeństwa lub samopoczucie „zamknie cię” w domu - ZRÓB TO. Postaram się Tobie opowiedzieć, jak mniej-więcej psa tego nauczyć. 

Czytaj dalej

Gdy nadchodzi TEN moment

Gdy nadchodzi TEN moment

Szybkimi krokami zbliża się TEN moment i czas najwyższy przygotować pokoik dla dziecka, zorganizować wyprawkę i poprzeglądać rzeczy, które dostaliśmy od rodziny i znajomych.  W całym tym zamieszaniu, pod stałą obserwacją, nasz pies wnikliwie śledzi nasze ruchy i obserwuje zmiany, które zachodzą w przemeblowaniu naszego mieszkania.  Psy są z natury ciekawskie , więc chętnie grzebią nam w torbach i zaglądają tam, gdzie dzieje się najwięcej. Izolować, czy  pozwolić uczestniczyć w tym całym chaosie?  

Oznaczone w:
Czytaj dalej

Szkolenie psa czy ciąża? Oto jest pytanie!

Szkolenie psa czy ciąża? Oto jest pytanie!

Człowiek  posiadający psa w domu, musi zdawać sobie sprawę, że jest to odpowiedzialność na kilkanaście lat. Nie trzeba być wróżbitą , żeby przewidzieć pewne sytuacje w życiu, choć wiadomo, że los lubi nas zaskakiwać. Jedną z takich niespodzianek jest pojawienie się nowego dwunożnego członka rodziny.  Jako posiadaczka dwóch dużych czarnych psów , mieszkająca kilka lat w kawalerce słyszałam uwagi ludzi, bo niektórym się w głowie nie mieściło, że tak można żyć i żaden z psów mnie i partnera jeszcze nie zjadł. Ciekawe co teraz usłyszałabym, gdy dowiedzieliby się, że na świecie pojawi się dodatkowo dziecko?   Naszym obowiązkiem dla dobra naszego i ludzi żyjących obok nas jest nauczyć psa funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie. Zachowania, których nauczymy nasze psy pozwolą nam na bezkonfliktowe życie pod jednym dachem i dadzą pewność, że wspólne życie będzie  przebiegało spokojnie, a relacja  pies i dziecko będzie wielką radością dla wszystkich.  

Oznaczone w:
Czytaj dalej
Początek strony